Divarit

NST tekee hyvää perjantaina – varat menehtyneen ex-pelaajan perheelle

12.05.
2015
0 Kommenttia
23
Divarit
Kuva: Markku Taurama

Kuva: Markku Taurama

NST järjestää perjantaina Lappeenrannassa hyväntekeväisyysottelun, jossa kohtaavat seuran legendoista koostuva joukkue sekä miesten liigajoukkueen nykyinen kokoonpano. Seuran mailanpainajaisten yhteydessä pelattavan mittelön tuotto lahjoitetaan vuodenvaihteessa menehtyneen ex-NST-pelaaja Maunu Jääskeläisen perheelle.

Legendajoukkueessa nähdään tuttuja pelaajia vuosikymmenten varrelta, kun NST-paidan pukevat päälleen muun muassa Jarno Heiskanen, Jussi Väänänen, Aki Seppälä, Antti Karttunen, Ville Kuusela, Lasse Kosonen, Eero Kosonen sekä Johnny Kotro.

33-vuotiaana tammikuun alussa kuollut Jääskeläinen edusti liigassa NST:tä ja Divarissa Barbaareita, SC Kaneettia sekä Blackbirdsiä.

Lue lisää tapahtumasta NST:n sivuilta.

Piditkö jutusta? Anna kallo!  
Henri Pitkänen
Henri Pitkänen
Pääkallo.fi:n toimituspäällikkö

Asemapaikka: Lappeenranta

Twitter: @HenriPitkanen

Kommentoi

Uusi kommentti

Kommentointiohjeet:

Mieti ensin, kannattaisiko sittenkin vetää #posinkautta? Alatyyli on tiukasti pannassa. Moderointikirves heiluu herkästi ja bännilistalle pääsee helposti. Sitten ei muuta kuin anna palaa. Ole jotain mieltä, tsemppaa, kritisoi tai kehu. Sana on vapaa.