Liigat

SPV julkaisee ensi kauden joukkueensa lauantaina klo 12 – puuttuuko tämä kova nimi listoilta?

06.06.
2015
18 Kommenttia
1
Liigat
SPV esittelee ensi kauden joukkueensa Seinäjoen Halpa-Hallissa lauantaina 6.6. klo 12. Kuva: Mika Hilska

SPV esittelee ensi kauden joukkueensa Seinäjoen Halpa-Hallissa lauantaina 6.6. klo 12. Kuva: Mika Hilska

Seinäjoen Peliveljet julkaisee ja esittelee ensi kauden joukkueensa Salibandyliigan kaudelle 2015-2016 lauantaina klo 12 Seinäjoen Halpa-Hallissa. Perjantaina seura julkaisi puolustaja Jyrki Holopaisen 2+1-vuotisen jatkosopimuksen.

Holopainen on voittanut SPV:n riveissä kolme Suomen mestaruutta ja ollut näkyvässä roolissa pohjalaisten takalinjoilla. Tällä kaudella Holopainen debytoi myös miesten maajoukkueessa ja iski uransa ensimmäisen maaottelumaalin Ruotsin rysään. Holopaisesta oltiin kauden jälkeen kiinnostuneita Ruotsissa ja Sveitsissä, mutta vuodesta 2007 asti seuraa edustanut puolustaja jatkaa lakeuksilla.

SPV julkisti aiemmin viikolla yhden merkittävän jatkosopimuksen, kun Sami Koski allekirjoitti 2+1-vuotisen jatkopahvin seuran kanssa. SPV:n merkittävin vahvistus tulevaa kautta ajatellen on Ruotsista hankittu Mika Kohonen. Seuran tiedotteen mukaan Kohonen ei ole paikalla joukkueen julkistustilaisuudessa.

Pääkallo.fi:n saamien tietojen mukaan Janne Hulmi ei ole jatkamassa seuran riveissä. Hulmi on ollut joukkueen ykkösnimiä viimeisten kausien aikana. Tähän mennessä tihkuneiden tietojen perusteella sentterin ura jatkuisi Tampereella tai Turussa.

SPV:n uutinen

Piditkö jutusta? Anna kallo!  
Pääkallo.fi
Pääkallo.fi
Jutun kirjoittajana Pääkallo itse.
Aapo Nieminen
06/06/2015
Eikös Hulmista ollut jotain huhuja myös Sveitsin suuntaan?
Maradona86
06/06/2015
Hulmilla on jo sopimus BeeCeehen. Varma tieto.
Näin se menee
06/06/2015
Kertoo jotain SPV:n ensi kauden joukkueen tasosta, jos Hulmin tasoinen sentteri ei mahdu joukkueeseen.
eki
06/06/2015
Ei mahdu vai olisko jokin muu syy?
S7
06/06/2015
Eiköhän Hulmilla ala painaa matkustuskilsat Seinäjoelle eniten? Se on sata varma, että mahtumisesta jengiin ei ole kyse...
Beecee edustuksen treenit nähnyt
06/06/2015
Tuskinpa hulmi beeceehen tulee...
Turku
06/06/2015
Kuulemma Hulmi viettänyt illan Börsin kulmapöydässä El Gringon kanssa. Sopimus syntyi välittömästi.
Pori
06/06/2015
Hulmi menossa Karhuihin, ellei jopa ole jo sopimusta.
kello 16:30
06/06/2015
Eikös Lauantai kello 12 ole mennyt?
Lasten kengissä ollaan
06/06/2015
Taas yksi esimerkki millä tasolla salibandyssä on tiedotus. Eilen luvattiin julkisesti että SPV jukistaa joukkeen lauantaina klo 12.00.
Vielä säälttävämpi esimerkki on Esport Oilers, lupasivat julkistaa joukkueen yli kuukausi sitten, pikapuolin..
kaikkea kanssa
06/06/2015
Käsittämätöntä perseilyä. Ei näy mitään tietoa seuran sivulla, täällä Pääkallossa (vaikka julkistusta mainostettiin oikein jutulla), seuran eikä liigan facebook-sivuillakaan. Ei ole todellista. Olisiko sitten kannattanut olla hehkuttamatta, jos ei osaa sitten julkistaakaan. Oilersin tarina onkin sitten jo oma säälittävä lukunsa. Hyvin sä Vehkaoja vedät siellä.
Tursu
06/06/2015
Turhat kitinät poijes. Joukkue oli julkaistu klo 12 just siellä missä pitikin..
Tursu
06/06/2015
Päivittäkää selaimenne, jos Speven sivulla oleva uutinen ei näy.

Jopa Turussa tämä uutinen näkyy
Maskulainen
06/06/2015
Taitaa olla atk-taidot tai tiedonhakutaidot vähissä, jos ei ole uutista vielä seuran sivuilta löytänyt kokonaisuudessaan.

Kivirantaa ei listalla ollut, toivottavasti mies on noissa neuvotteluissa mukana ja pelaa vielä ensi kaudella!
Espoolainen
06/06/2015
Oilershan julkisti joukkueensa 28.5. kotisivuillaan.
Lapsen kengissä
06/06/2015
Niinpä, Oilers julkisti Junnujoukkueen 28.5.
Edustusjoukkue vielä huhujen varassa..
jeps
06/06/2015
voi että kun oilers kiinnostaa ;)
espoolainen
07/06/2015
Älkää hätäilkö,oilerssin joukkue on lähtiät,Varis,kettunen,perokorpi,Uronen,läntinen uusia Raunio 5 junnua nostettu mukaan ja joku Itä suomesta valmenta on ahtiainen,alanko,mattila eli kovaa taas ensi kaudella mennään ja päädystä.

Kommentoi

Uusi kommentti

Kommentointiohjeet:

Mieti ensin, kannattaisiko sittenkin vetää #posinkautta? Alatyyli on tiukasti pannassa. Moderointikirves heiluu herkästi ja bännilistalle pääsee helposti. Sitten ei muuta kuin anna palaa. Ole jotain mieltä, tsemppaa, kritisoi tai kehu. Sana on vapaa.