Liigat

Toni Läntinen palaa Turkuun – ”Mahtavaa saada isosti arvostamani pelaaja takaisin kokoonpanoon”

09.08.
2015
6 Kommenttia
0
Liigat
Toni Läntinen edusti viime kaudella Esport Oilersia. Kuva: Salibandyliiga

Toni Läntinen edusti viime kaudella Esport Oilersia. Kuva: Salibandyliiga

Toni Läntinen palaa TPS:n riveihin yhden Esport Oilersissa vietetyn kauden jälkeen. Läntisen sopimus on yksivuotinen.

Edellisen kerran Läntinen, 36, edusti TPS:aa kausilla 2012-2013 ja 2013-2014. Hyökkääjä on pelannut kaikkiaan 148 Salibandyliigan ottelua ja iskenyt niissä tehopisteet 26+60. Ensimmäiset kolme liigakauttaan Läntinen edusti FBT Poria.

– Mahtavaa saada isosti arvostamani pelaaja takaisin kokoonpanoon. Tonin kautta saadaan paljon lisää kokemusta ryhmään sekä johtajuutta niin kentälle kuin pukuhuoneenkin puolelle. Sopeutuminen päivärytmiin on varmasti molemmin puolin helppoa pelaajan tuntiessa seuran ja me taas tiedetään tasan tarkkaan mitä Tonista on mahdollista saada irti, kommentoi TPS:n päävalmentaja Aki Vilander seuran kotisivuilla.

TPS:n tiedote

Piditkö jutusta? Anna kallo!  
Joel Siltanen
Joel Siltanen
Pääkallo.fi:n päätoimittaja

Asemapaikka: Helsinki

Twitter: @joelsiltanen
Junnu#8
09/08/2015
Voisiko lopettaa isosti sanan käytön!!! Ärsyttävin Suomenkielen sana. Ei tule koskaan käytettyä. Mistä sitten tullut käyttöön moinen?
JooJoo
09/08/2015
Ny. Junnu. Turpa kiinni. Jos annettais tepsille työrauha, eikä sorruta piensanasoopaan.
Junnu#8
09/08/2015
Trangilo hombre ja!!!!!!!!!!!! Adios!!!!!!!!!!!
Terhi
09/08/2015
Joojoo, junnulla on oikeus kommentoida asiaa ihan niin kuin sullakin. Sen takia meillä on tämä vapaa kommentointipalsta täällä. Kenenkään ei tarvitse olla "turpa kiinni" täällä.
Terhi
09/08/2015
Junnu, se on "Tranquilo hombre".
JooJoo
10/08/2015
Terhi. Se yks juttu täällä aiheutti merimyrskyn.
Mut. Oikeastaan. Mikäs poliisi minä olen.
Anteeksi Junnu#8
Anna palaa

Kommentoi

Uusi kommentti

Kommentointiohjeet:

Mieti ensin, kannattaisiko sittenkin vetää #posinkautta? Alatyyli on tiukasti pannassa. Moderointikirves heiluu herkästi ja bännilistalle pääsee helposti. Sitten ei muuta kuin anna palaa. Ole jotain mieltä, tsemppaa, kritisoi tai kehu. Sana on vapaa.