Players Night kerää julkkiksia ja lajilegendoja Tampere Areenalle

Classic järjestää kolmatta kertaa torstaina Players Night -tapahtuman Tampere Areenalla. Tarjolla on huippusalibandya, lajilegendoja ja julkkiksia.

Tapahtuma pelataan 16.-18. elokuuta. Miesten Salibandyliiga-joukkue Classic kohtaa Ilveksen, NST:n ja Suomen mestari SPV:n.

Mukana myös ensimmäistä kertaa Legendojen sarja, joka vedetään kokonaisuudessaan läpi lauantaina 18. elokuuta. Lajilegendoista takaisin laatikkoon hyppäävät muun muassa Vesa Punkari, Janne Tähkä, Vesa Nordling, Sami Mattila, Juha-Matti Sepponen, Vesa Wettervik ja tietenkin Vellu Koivunen. Salibandytaitojaan yleisölle esittelevät myös muun muassa näyttelijä Heikki Vihinen ja ex-kiekkoilija Juha Hautamaa.

Lisää tietoa Players Night -tapahtumasta ja tarkemmat otteluohjelmat voi katsoa Classicin kotisivuilta.