Miehet

Salibandyn tv-lähetykset alkavat sunnuntaina – Otteluohjelmaan muutoksia

10.10.
2013

Miesten Salibandyliigan runkosarjan otteluohjelmaan on tullut sunnuntaina Ylellä alkavien televisiolähetysten myötä kuusi muutosta. Televisioinnit alkavat Helsinkiin siirretyllä ottelulla SSV-Happee. Tässä on päivitetty Salibandyliigan otteluohjelma.

Ottelut, joiden ajankohta on muuttunut:

13.10. klo 16.00 SSV – Happee (vanha aika 10.1.) TV-peli
27.10. klo 16.00 Erä – SPV (vanha aika 9.2.) TV-peli
15.11. klo 18.00 NST – Classic (vanha aika 16.11.)
17.11. klo 16.00 Classic – Happee (vanha aika 24.11.) TV-peli
22.12. klo 16.00 SSV – Oilers (vanha aika 21.12.) TV-peli
11.1. klo 14.00 Happee – SSV (vanha aika 13.10.)

Päivitetty runkosarjan otteluhjelma:

Pe 20.9.2013 18:00 Loviisa – Classic Loviisan LH Loviisa
Pe 20.9.2013 18:00 OLS – SPV Linnanmaan LH Oulu
Pe 20.9.2013 18:00 Nokian KrP – TPS Rahola Areena Tampere
Pe 20.9.2013 18:00 Erä – Indians Pasilan UH Helsinki
Pe 20.9.2013 18:00 Josba – NST Joensuu Areena Joensuu
La 21.9.2013 17:00 Oilers – SSV Tapiolan UH Espoo
La 21.9.2013 18:00 Koovee – Happee Spiral-halli Tampere
Su 22.9.2013 15:00 Nokian KrP – Oilers Rahola Areena Tampere
Su 22.9.2013 16:00 NST – Happee Lappeenrannan UT Lappeenranta
Su 22.9.2013 17:00 OLS – Erä Linnanmaan LH Oulu
Su 22.9.2013 17:00 SSV – SPV Pasilan UH Helsinki
Su 22.9.2013 18:00 Koovee – Classic Spiral-halli Tampere
Ma 23.9.2013 18:00 TPS – Loviisa Caribia Turku
Ke 25.9.2013 18:00 Classic – SSV Tampere Areena Tampere
La 28.9.2013 16:00 NST – OLS Lappeenrannan UT Lappeenranta
La 28.9.2013 17:00 Loviisa – Erä Loviisan LH Loviisa
La 28.9.2013 17:00 Oilers – TPS Tapiolan UH Espoo
La 28.9.2013 17:00 Josba – Koovee Joensuu Areena Joensuu
La 28.9.2013 18:00 Indians – Nokian KrP Otahalli Espoo
La 28.9.2013 18:30 SPV – Happee Seinäjoen UT Seinäjoki
Ti 1.10.2013 18:00 Nokian KrP – Koovee Rahola Areena Tampere
Ma 7.10.2013 18:00 TPS – Koovee Caribia Turku
Ke 9.10.2013 18:30 Happee – Indians Monitoimihalli Jyväskylä
Pe 11.10.2013 18:00 Oilers – Classic Tapiolan UH Espoo
Pe 11.10.2013 18:00 Erä – NST Mosahalli Helsinki
Pe 11.10.2013 18:00 Nokian KrP – Loviisa Rahola Areena Tampere
La 12.10.2013 17:00 SPV – Josba Seinäjoen UT Seinäjoki
La 12.10.2013 17:00 SSV – OLS Pasilan UH Helsinki
Su 13.10.2013 15:00 Indians – OLS Otahalli Espoo
Su 13.10.2013 16:00 SSV – Happee Pasilan UH Helsinki
Su 13.10.2013 17:00 SPV – Loviisa Seinäjoen UT Seinäjoki
Su 13.10.2013 18:00 Classic – Josba Tampere Areena Tampere
Su 13.10.2013 18:00 NST – Nokian KrP Lappeenrannan UT Lappeenranta
Ma 14.10.2013 18:00 Koovee – Oilers Spiral-halli Tampere
Ke 16.10.2013 18:00 Erä – TPS Mosahalli Helsinki
La 19.10.2013 15:00 Oilers – NST Tapiolan UH Espoo
La 19.10.2013 17:00 OLS – Koovee Linnanmaan LH Oulu
La 19.10.2013 17:00 SSV – Erä Pasilan UH Helsinki
La 19.10.2013 18:30 Happee – Nokian KrP Monitoimihalli Jyväskylä
Su 20.10.2013 17:00 TPS – SPV Caribia Turku
Su 20.10.2013 17:00 Josba – Loviisa Joensuu Areena Joensuu
Ke 23.10.2013 18:00 Classic – Indians Tampere Areena Tampere
Ke 23.10.2013 18:00 Loviisa – Happee Loviisan LH Loviisa
Pe 25.10.2013 18:00 Koovee – SPV Spiral-halli Tampere
La 26.10.2013 17:00 Erä – Oilers Pasilan UH Helsinki
La 26.10.2013 17:00 OLS – Classic Linnanmaan LH Oulu
La 26.10.2013 17:00 Nokian KrP – Josba Rahola Areena Tampere
La 26.10.2013 18:00 Indians – NST Otahalli Espoo
Su 27.10.2013 16:00 Erä – SPV Pasilan UH Helsinki
Ma 28.10.2013 18:00 TPS – SSV Caribia Turku
To 7.11.2013 18:00 NST – Loviisa Lappeenrannan UT Lappeenranta
Pe 8.11.2013 18:00 Nokian KrP – Classic Rahola Areena Tampere
La 9.11.2013 17:00 SSV – Koovee Pasilan UH Helsinki
La 9.11.2013 18:30 Happee – OLS Monitoimihalli Jyväskylä
Su 10.11.2013 17:00 Josba – Oilers Joensuu Areena Joensuu
Su 10.11.2013 17:00 SPV – Erä Seinäjoen UT Seinäjoki
Ma 11.11.2013 18:00 TPS – Indians Caribia Turku
Ma 11.11.2013 18:00 Classic – Nokian KrP Tampere Areena Tampere
Pe 15.11.2013 18:00 NST – Classic Lappeenrannan UT Lappeenranta
La 16.11.2013 15:00 Happee – TPS Monitoimihalli Jyväskylä
La 16.11.2013 17:00 Loviisa – SSV Loviisan LH Loviisa
La 16.11.2013 17:00 Erä – Koovee Pasilan UH Helsinki
La 16.11.2013 18:00 Nokian KrP – SPV Rahola Areena Tampere
La 16.11.2013 18:30 OLS – Josba Linnanmaan LH Oulu
Su 17.11.2013 16:00 Classic – Happee Tampere Areena Tampere
Su 17.11.2013 17:00 Oilers – Indians Tapiolan UH Espoo
Ke 20.11.2013 18:00 Indians – Loviisa Otahalli Espoo
Su 24.11.2013 17:00 TPS – OLS Caribia Turku
Su 24.11.2013 17:00 SPV – Oilers Seinäjoen UT Seinäjoki
Su 24.11.2013 17:00 SSV – Josba Pasilan UH Helsinki
Ke 27.11.2013 18:00 Erä – Nokian KrP Mosahalli Helsinki
Ke 27.11.2013 18:00 Indians – Koovee Otahalli Espoo
La 30.11.2013 17:00 Josba – Erä Joensuu Areena Joensuu
To 5.12.2013 18:00 Josba – Happee Joensuu Areena Joensuu
Pe 6.12.2013 17:00 SSV – Nokian KrP Pasilan UH Helsinki
Pe 6.12.2013 17:00 Loviisa – Koovee Loviisan LH Loviisa
La 7.12.2013 17:00 SPV – Indians Seinäjoen UT Seinäjoki
La 7.12.2013 17:00 Erä – Classic Pasilan UH Helsinki
La 7.12.2013 17:00 Oilers – OLS Tapiolan UH Espoo
La 7.12.2013 18:00 NST – TPS Lappeenrannan UT Lappeenranta
Su 8.12.2013 15:00 Nokian KrP – OLS Rahola Areena Tampere
Su 8.12.2013 16:00 NST – SSV Lappeenrannan UT Lappeenranta
Su 8.12.2013 17:00 TPS – Josba Caribia Turku
Su 8.12.2013 17:00 Loviisa – Oilers Loviisan LH Loviisa
Su 8.12.2013 18:00 Classic – SPV Tampere Areena Tampere
Su 8.12.2013 18:30 Happee – Erä Monitoimihalli Jyväskylä
Pe 13.12.2013 18:00 Indians – Erä Otahalli Espoo
La 14.12.2013 17:00 Oilers – Nokian KrP Tapiolan UH Espoo
La 14.12.2013 18:00 Koovee – NST Spiral-halli Tampere
Su 15.12.2013 15:00 Indians – Josba Otahalli Espoo
Ma 16.12.2013 18:00 TPS – Nokian KrP Caribia Turku
Ke 18.12.2013 18:00 Classic – Loviisa Tampere Areena Tampere
Pe 20.12.2013 18:00 TPS – Classic Caribia Turku
Pe 20.12.2013 18:00 OLS – Loviisa Linnanmaan LH Oulu
Pe 20.12.2013 18:00 Koovee – Nokian KrP Spiral-halli Tampere
Pe 20.12.2013 18:00 SPV – NST Seinäjoen UT Seinäjoki
Pe 20.12.2013 18:30 Happee – Oilers Monitoimihalli Jyväskylä
Pe 20.12.2013 18:30 SSV – Indians Pasilan UH Helsinki
La 21.12.2013 17:00 SPV – OLS Seinäjoen UT Seinäjoki
La 21.12.2013 18:30 Happee – Koovee Monitoimihalli Jyväskylä
Su 22.12.2013 16:00 SSV – Oilers Pasilan UH Helsinki
Su 22.12.2013 16:00 NST – Josba Lappeenrannan UT Lappeenranta
Pe 27.12.2013 18:00 Classic – Koovee Tampere Areena Tampere
La 28.12.2013 15:00 Happee – NST Monitoimihalli Jyväskylä
La 28.12.2013 17:00 Loviisa – TPS Loviisan LH Loviisa
La 28.12.2013 17:00 SPV – SSV Seinäjoen UT Seinäjoki
La 28.12.2013 17:00 Josba – Indians Joensuu Areena Joensuu
Pe 3.1.2014 18:30 Happee – SPV Monitoimihalli Jyväskylä
La 4.1.2014 17:00 Erä – Loviisa Pasilan UH Helsinki
La 4.1.2014 18:00 OLS – NST Linnanmaan LH Oulu
La 4.1.2014 18:00 Koovee – Josba Spiral-halli Tampere
Su 5.1.2014 15:00 Indians – Happee Otahalli Espoo
Su 5.1.2014 17:00 SSV – Classic Pasilan UH Helsinki
Ma 6.1.2014 18:00 TPS – Oilers Caribia Turku
Pe 10.1.2014 18:00 NST – Erä Lappeenrannan UT Lappeenranta
La 11.1.2014 14:00 Happee – SSV Monitoimihalli Jyväskylä
La 11.1.2014 14:00 Oilers – Koovee Tapiolan UH Espoo
La 11.1.2014 17:00 Loviisa – SPV Loviisan LH Loviisa
La 11.1.2014 17:00 Josba – Classic Joensuu Areena Joensuu
La 11.1.2014 17:00 Nokian KrP – NST Rahola Areena Tampere
La 11.1.2014 18:00 OLS – Indians Linnanmaan LH Oulu
Su 12.1.2014 17:00 OLS – SSV Linnanmaan LH Oulu
Su 12.1.2014 17:00 Josba – SPV Joensuu Areena Joensuu
Ma 13.1.2014 18:00 Koovee – TPS Spiral-halli Tampere
Ma 13.1.2014 18:00 Classic – Oilers Tampere Areena Tampere
Ke 15.1.2014 18:00 TPS – Erä Caribia Turku
Ke 15.1.2014 18:00 Loviisa – Nokian KrP Loviisan LH Loviisa
La 18.1.2014 17:00 Loviisa – OLS Loviisan LH Loviisa
Su 19.1.2014 15:00 Indians – Classic Otahalli Espoo
Su 19.1.2014 17:00 Loviisa – Josba Loviisan LH Loviisa
Su 19.1.2014 17:00 SPV – TPS Seinäjoen UT Seinäjoki
Su 19.1.2014 18:00 Koovee – OLS Spiral-halli Tampere
Su 19.1.2014 18:00 NST – Oilers Lappeenrannan UT Lappeenranta
Ma 20.1.2014 18:00 Nokian KrP – Happee Rahola Areena Tampere
Ke 22.1.2014 18:00 Erä – SSV Mosahalli Helsinki
Pe 24.1.2014 18:00 Classic – OLS Tampere Areena Tampere
Pe 24.1.2014 18:00 Oilers – Erä Tapiolan UH Espoo
Pe 24.1.2014 18:00 NST – Indians Lappeenrannan UT Lappeenranta
Pe 24.1.2014 18:30 Happee – Loviisa Monitoimihalli Jyväskylä
La 25.1.2014 17:00 SSV – TPS Pasilan UH Helsinki
Su 26.1.2014 17:00 Josba – Nokian KrP Joensuu Areena Joensuu
Su 26.1.2014 17:00 SPV – Koovee Seinäjoen UT Seinäjoki
Su 26.1.2014 19:00 OLS – Happee Linnanmaan LH Oulu
La 8.2.2014 17:00 Loviisa – NST Loviisan LH Loviisa
La 8.2.2014 17:00 Erä – OLS Mosahalli Helsinki
La 8.2.2014 17:00 Oilers – Josba Tapiolan UH Espoo
La 8.2.2014 18:00 Koovee – SSV Spiral-halli Tampere
La 8.2.2014 18:00 Indians – TPS Otahalli Espoo
Ke 12.2.2014 18:00 Nokian KrP – Indians Rahola Areena Tampere
Ke 12.2.2014 18:00 Josba – OLS Joensuu Areena Joensuu
To 13.2.2014 18:00 Classic – NST Tampere Areena Tampere
Pe 14.2.2014 18:00 Koovee – Erä Spiral-halli Tampere
Pe 14.2.2014 18:00 Indians – Oilers Otahalli Espoo
La 15.2.2014 17:00 TPS – Happee Caribia Turku
La 15.2.2014 17:00 SPV – Nokian KrP Seinäjoen UT Seinäjoki
La 15.2.2014 17:00 SSV – Loviisa Pasilan UH Helsinki
Su 16.2.2014 16:00 NST – Koovee Lappeenrannan UT Lappeenranta
Su 16.2.2014 17:00 OLS – TPS Linnanmaan LH Oulu
Su 16.2.2014 17:00 Oilers – SPV Tapiolan UH Espoo
Su 16.2.2014 17:00 Josba – SSV Joensuu Areena Joensuu
Ma 17.2.2014 18:00 Nokian KrP – Erä Rahola Areena Tampere
Ma 17.2.2014 18:30 Happee – Classic Monitoimihalli Jyväskylä
Ke 19.2.2014 18:00 Loviisa – Indians Loviisan LH Loviisa
Ke 19.2.2014 18:00 Classic – Erä Tampere Areena Tampere
Pe 21.2.2014 18:00 Koovee – Loviisa Spiral-halli Tampere
La 22.2.2014 17:00 TPS – NST Caribia Turku
La 22.2.2014 17:00 Nokian KrP – SSV Rahola Areena Tampere
La 22.2.2014 18:00 OLS – Oilers Linnanmaan LH Oulu
La 22.2.2014 18:00 Indians – SPV Otahalli Espoo
La 22.2.2014 18:30 Happee – Josba Monitoimihalli Jyväskylä
Su 23.2.2014 17:00 Erä – Josba Mosahalli Helsinki
Su 23.2.2014 18:00 Oilers – Happee Tapiolan UH Espoo
Su 23.2.2014 18:00 Classic – TPS Tampere Areena Tampere
Su 23.2.2014 18:00 NST – SPV Lappeenrannan UT Lappeenranta
Ma 24.2.2014 18:00 Indians – SSV Otahalli Espoo
Pe 28.2.2014 18:00 SPV – Classic Seinäjoen UT Seinäjoki
Pe 28.2.2014 18:00 Erä – Happee Mosahalli Helsinki
Pe 28.2.2014 18:00 SSV – NST Pasilan UH Helsinki
Pe 28.2.2014 18:00 Josba – TPS Joensuu Areena Joensuu
Pe 28.2.2014 18:00 Oilers – Loviisa Tapiolan UH Espoo
Pe 28.2.2014 18:00 Koovee – Indians Spiral-halli Tampere
Pe 28.2.2014 18:00 OLS – Nokian KrP Linnanmaan LH Oulu

Pääkallo.fi