Liigat

Tässä ovat miesten Salibandyliigan kauden 2017-18 harjoitusotteluiden aikataulut

03.08.
2017
94 Kommenttia
8
Liigat

Miesten Salibandyliigan harjoituspelisesonki on käynnissä. Kuva: Salibandyliiga

Miesten Salibandyliiga käynnistyy sunnuntaina 17.9. viiden ottelun voimin. Sitä ennen liigajoukkueet pelaavat tukun harjoitusotteluita joiden aikatauluja voit tarkastella ohesta.

Artikkeliin tullaan keräämään myös otteluiden tuloksia ja tietoja päivitetään sen mukaan kun niihin tulee muutoksia.

Classic
Ti 8.8. 18:30 SPV – Classic, Urheilutalo Seinäjoki 8-11
Pe 11.8. klo 18.30 Classic-Happee, Tampere 9-6 (Players Night)
La 12.8. klo 16.30 Classic-Nokian KrP, Tampere 2-4 (Players Night)

24.-27.8 Latvian Open
24.8. Classic-Latvian maajoukkue 7-5
25.8. Classic-Esport Oilers 9-4
la 26.8. klo 20.30 Nokian KrP-Classic 6-7
Su 27.8. Classic-Storvreta 8-7 rl.

30.8.-10.9. Umeå Scandic Cup, Uumaja
Classic-Dalen 8-4
Classic-Umeå City 11-4
Classic-Piteå IBK 9-5
Classic-Technology Florbal MB 9-4

Classic-Thorengruppen 3-4 rl

EräViikingit
Su 6.8. klo 14 EräViikingit-EräViikingit Akatemia 9-6
10.-13.8. Czech Open
EräViikingit-Pixbo Wallenstam 2-0 (alkulohko)
EräViikingit-SV Wiler-Ersigen 4-4 (alkulohko)
EräViikingit-Floorball Thurgau 5-2 (puolivälierä)
EräViikingit-IBF Falun 1-8 (välierä)

Ke 30.8. klo 18.15 EräViikingit–Westend Indians, Mosahalli 3-3
EräViikingit-OLS 6-4

SPV
Ke 2.8. 18:30 SPV-Nurmon Jymy, Urheilutalo Seinäjoki 11-9
Ti 8.8. 18:30 SPV-Classic, Urheilutalo Seinäjoki 8-11
Pe 25.8. Team Thorengruppen–SPV, Uumaja 3-2 ja.
La 26.8. IBK Dalen–SPV, Uumaja 4-3 ja.
La 26.8. Team Thorengruppen–SPV, Uumaja 9-3
Su 3.9. klo 15.00 SPV–OLS, Anssin Jussin Areena, Ylihärmä 7-3
La 9.9. ? Happee – SPV, Väli-Suomen Vääntö, Monitoimitalo 5-5

Happee
Pe 4.8. klo 18:00 Happee-SB Welhot, Palokan koulukeskus 3-4
Pe 11.8. klo 18.30 Classic-Happee 9-6 (Players Night)
Pe 18.8. klo 20.30 Happee-Florbola Izlase 2012 (Unihoc Riga open) 5-1
La 19.8. klo 18:30 Happee-TPS (Unihoc Riga open) 4-7
Su 20.8 klo 11 Happee-Linköping (Unihoc Riga open) 11-7
La 2.9. klo ? Koovee-Happee, Tampere 6-9
Ke 6.9. klo 19 SB Welhot-Happee, Kuopio 1-12
La 9.9. klo ? Happee – SPV, Väli-Suomen Vääntö, Monitoimitalo 5-5

TPS
La 5.8. 17:00 TPS-SB Vaasa, Hani-halli, Mynämäki 2-4
Ke 16.8. 19:15 Esport Oilers-TPS, Esport arena 6-6
Pe 18.8. 18:00 Linköping-TPS (Unihoc Open Riga) 7-4
La 19.8. 18:30 Happee-TPS (Unihoc Open Riga) 4-7
Pe 1.9. 19:00 TPS-LASB, HaNi-halli Mynämäki 6-2
La 2.9. 17:00 LASB-TPS, Hakkalan koulu, Lammi 1-2

Esport Oilers
Ke 2.8 klo 19.15 Oilers-Steelers, Esport Arena 8-2
La 5.8 klo 17 SalBa-Oilers, Rauman Kauppaoppilaitos 7-8
Ke 9.8 klo 19.15 Oilers-Westend Indians, Esport Arena 6-10
Ke 16.8. 19:15 Oilers-TPS, Esport Arena 6-6
24.-27.8 Latvian Open
25.8. Classic-Esport Oilers 9-4
25.8. Latvian maajoukkue-Esport Oilers 4-3
26.8. Oilers-UHC Uster 11-4
27.8. Oilers-UHC Uster 6-9

Tallink Floorball Tournament 1-2.9.
FBK Valmiera-Oilers 1-8
SK Pārgauja-Oilers 4-5

Nokian KrP
To 10.8 klo 19 SalBa-Nokian KrP, Rauman Kauppaoppilaitos 7-6
La 12.8. klo 16.30 Classic-Nokian KrP 2-4 (Players Night)
Ti 15.8. klo 19 LASB-Nokian KrP, Lammin liikuntakeskus 2-5
To 17.8 klo 19 Nokian KrP – Salba, Rahola Areena 13-3
Ke 23.8. klo ? Rubene (Latvia)–Nokian KrP (Latvian Open) 4-7
To 24.8. klo 15 Nokian KrP – Storvreta IBK (Ruotsi) 5-12
To 24.8. klo 21 Nokian KrP – UHC Uster (Sveitsi) 5-1
26.8. klo 20.30 Nokian KrP-Classic 6-7
Su 27.8. Nokian KrP-Latvian maajoukkue 7-6 ja.
Ti 12.9. klo 16 Nokian KrP-LASB, Raholan liikuntakeskus 4-5 ja.

Indians
Ke 9.8. klo 19.15 Esport Oilers–Westend Indians, Esport Arena 6-10
Pe 11.8. klo 18.15 M-Team–Westend Indians, AC Ruskeasuo 4-4
Pe 18.8. Rubene–Westend Indians, Latvia 0-9
La 19.8. Ulbroka–Westend Indians, Latvia 1-6
To 24.8. klo 19.15 Loviisan Tor–Westend Indians, Agricolahalli 4-5
Ke 30.8. klo 18.15 EräViikingit–Westend Indians, Mosahalli 3-3

OLS
La 12.8. OLS-Welhot (tuplapelit), Oulu, Kastelli 3-6
OLS-Welhot 8-7 RL

27.8. klo 18.30 LNM-OLS Zemppi Areena, Kempele 3-10
Su 3.9. klo 15.00 SPV – OLS, Anssin Jussin Areena, Ylihärmä 7-3
EräViikingit-OLS 6-4

Steelers
Ke 2.8 klo 19.15 Oilers-Steelers, Esport Arena 8-2
La 12.8. klo 17 LASB-Steelers, Lammin liikuntakeskus 6-7
Su 13.8. Koovee-Steelers, Tampere 2-6
La 26.8. klo 17 Steelers – LASB, Hämeenlinna 10-5
Pe 1.9. – La 2.9. Tallink Floorball Cup
FBK Valmiera – Steelers 1-10
SK Pārgauja – Steelers 3-6

Steelers – FK Kursi 10-1

Koovee
Su 6.8. klo 17 LASB-Koovee, Lahden suurhalli 4-3 ja.
Su 13.8. klo 15.30 Koovee-Steelers, Auto Center Areena Tampere 2-6
Ke 23.8. klo 19 SalBa-Koovee, Rauman Kauppaoppilaitos 6-7
Su 27.8. klo 16 Karhut-Koovee (Petteri Hulkon muistopeli) 6-4
La 2.9. klo 14 Koovee-Happee, Auto Center Areena, Tampere 6-9
Su 3.9. klo 14 Koovee-SalBa, Auto Center Areena, Tampere 4-11

LASB
Su 6.8. klo 17 LASB-Koovee, Lahden suurhalli 4-3 ja.
La 12.8. klo 17 LASB-Steelers, Lammin liikuntakeskus 6-7
Ti 15.8. klo 19 LASB-Nokian KrP, Lammin iikuntakeskus 2-5
La 26.8. klo 17 Steelers – LASB, Hämeenlinna 10-5
Pe 1.9. klo 19 TPS-LASB, HaNi-halli, Mynämäki 6-2
La 2.9. klo 17 LASB-TPS, Hakkalan koulu, Lammi 1-2
Ti 12.9. klo 16 Nokian KrP-LASB, Raholan liikuntakeskus 4-5 ja.

SalBa
La 5.8 klo 17 SalBa-Oilers, Rauman Kauppaoppilaitos 7-8
To 10.8 klo 19 SalBa-Nokian KrP, Rauman Kauppaoppilaitos 7-6
To 17.8. klo 19 Nokian KrP-SalBa, Rahola Areena 13-3
Ke 23.8. klo 19 SalBa-Koovee, Rauman Kauppaoppilaitos 6-7
Su 3.9. klo 14 Koovee-SalBa, Tampere 4-11

SB Welhot
Pe 4.8. klo 18:00 Happee-SB Welhot, Palokan koulukeskus 3-4
La 12.8. OLS-Welhot (tuplapelit), Oulu, Kastelli 3-6
OLS-Welhot 8-7 RL

To 24.8. klo ? Josba-SB Welhot, Joensuu Areena 3-7
Ke 30.8 klo 18.30. SB Welhot-NST, Kuopiohalli 12-6
To 31.8. klo 18.30 SB Welhot-Josba, Kuopiohalli 5-6 rl
Ke 6.9. klo 19 SB Welhot – Happee, Kuopiohalli 1-12
Ti 12.9. klo 19 SB Welhot-O2, Kuopiohalli 8-5

Harjoitusturnauksia:
10.-13.8. Czech Open, Praha
11.-12.8. Players Night, Tampere
18.-20.8. Unihoc Riga Cup, Riika
24.-27.8. Latvian Open, Valmiere ja Koceni
30.8.-10.9. Umeå Scandic Cup, Uumaja
1.-2.9. Tallink Floorball Cup, Tallinna

HUOM. Lista ei ole oletettavasti täydellinen, sillä harjoitusotteluiden aikatauluja ei löydy kaikkien joukkueiden sivuilta ja emme jätä minkään joukkueen tietoja tahallaan pois listalta. Harjoitusotteluiden aikatauluihin ja tuloksiin voi tarjota lisäinformaatiota, mutta kommentoinnin tulee pysy asiallisena.

Piditkö jutusta? Anna kallo!  
Joel Siltanen
Joel Siltanen
Pääkallo.fi:n päätoimittaja

Asemapaikka: Helsinki

Twitter: @joelsiltanen