Juniorit

Junioreiden SM-karsintalohkot näyttävät tältä

30.05.
2018
Juniorit

Kuvituskuva: Juhani Järvenpää

Elo-syyskuussa pelattavien juniorikarsintojen lohkojaot on arvottu. Ikäluokkavalmentajat jakoivat joukkueet arvontakoreihin, joiden pohjalta joukkueet arvottiin karsintalohkoihin.

A-poikien 1. divisioonan karsinta pelataan 25.-26.8.2018

A-pojat

1.lohko 2.lohko 3.lohko
Karhut FBC Turku LoSB
SC Hawks LeBa-96 SalBa
Loviisan Tor HIFK SC Urbans
Steamers KD Såppa FBC Raseborg
HaKi Jokerit Ilves

4.lohko 5.lohko
NST O2-JKL
SB Vaasa Pelicans SB
LNM GrIFK
HaHe SBS Espoo MD
Tahti

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

B-poikien esikarsinta pelataan 25.-26.8.2018

B-pojat

Lohko A Lohko B Lohko C Lohko D
Steelers Pelicans Josba Indians
Merikoski SBT EräViikingit II SPV II PoNoVo
SBS Wirmo/SBS Masku Papas Ilves O2-JKL II
SC Alajärvi Karhut II

Lohko E Lohko F Lohko G Lohko H
O2-JKL SC Hawks Happee/Urho SB Welhot
Classic II M-Team Top Team Blackbirds
LeKi Rangers Loviisan Tor VarTa/HuPa

Lohko I Lohko J Lohko K Lohko L
HIFK LNM SB Heinola FoSu
FBC Turku LaSB/SCU SB-Pro/SCH LoSB
PSS SBT Tornio OLS II FBC Turku II

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

C1-poikien karsinnan 1. vaihe pelataan 25.-26.8.2018

C1-pojat

Lohko A Lohko B Lohko C
Oilers NG Classic Tiikerit
Koovee Happee SB Welhot
Steelers Hatsina TPS FT
Rangers FBC Turku LoSB

Lohko D Lohko E Lohko F
SB Naantali Indians EräViikingit
M-Team Karhut ÅIF
Sudet NST Blackbirds
LaSB Ed. O2-JKL Nokian KRP

Lohko G Lohko H Lohko I
TPS OLS Merikoski SBT
Pelicans RSS Panthers/FoSu SPV/NJ
Josba Voima USB
GrIFK AC Haki Hawks

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

C2-poikien karsinnan 1. vaihe pelataan 25.-26.8.2018

C2-pojat
Lohko A Lohko B Lohko C Lohko D
PSS Oilers NG Classic Nibacos
TPS FBC Turku M-Team LASB
OFBC Welhot Happee Tiikerit
SB Vaasa SalBa O2-JKL II FoSu
HaKi Classic II

Lohko E Lohko F Lohko G Lohko H
Steelers Merikoski EräViikingit SBS Masku/SBS Wirmo
Koovee SB Heinola Blackbirds FBT Karhut
ÅIF NST LeBa-96 SPV
KaPa-65 Happee II Merikoski SBT GrIFK

Lohko I Lohko J
Pirkat OLS
Indians YPA
SB Vantaa EräViikingit II
PHSB O2-JKL/MuurY

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

A-tyttöjen karsinta pelataan 8.-9.9.2018

A-tytöt
Lohko A Lohko B Lohko C
Pelicans SB EräViikingit Classic
SB-Pro/LoSB Pirkat SSRA
RSS Panthers TPS SBS Wirmo
SPV

Lohko D Lohko E
FBC Loisto PSS
Steelers Northern Stars
Jokerit O2-Jyväskylä
FB Factor VSS

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

B-tyttöjen karsinta pelataan 25.-26.8.2018

B-tytöt

Lohko A Lohko B Lohko C
SBS Wirmo Pirkat FBC Loisto
Classic Northern Stars SSRA
SB-Pro LoSB/VSS Pelicans SB
SPV Jokerit

Lohko D Lohko E
EräViikingit PSS
Blue Fox Steelers
KaPa-65 TPS
OLS Karhut

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

C-tyttöjen karsinta pelataan 1.-2.9.2018

C-tytöt

Lohko A Lohko B Lohko C
SBS Wirmo OLS Classic
EräViikingit O2-Jyväskylä Pelicans SB
LASB Hml ÅIF SBS Masku
Nibacos KalvKe FB Factor

Lohko D Lohko E
GrIFK/Northern Stars PSS
Josba NST
Steelers SalPa
KaPa-65 Karhut
FBC Turku

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

Teksti: Salibandyliitto

Piditkö jutusta? Anna kallo!  
Pääkallo.fi
Pääkallo.fi
Jutun kirjoittajana Pääkallo itse.