Liigat

Salibandyliigan otteluohjelma julki – katso koko lista

30.06.
2018
15 Kommenttia
3
Liigat

Salibandyliiga käynnistyy syyskuun puolivälissä. Kuva: Esa Takalo

Salibandyliigan runkosarjan otteluohjelma on valmistunut. Kausi 2018 – 2019 alkaa sunnuntaina 16. syyskuuta kuudella ottelulla, ja päätöskierros pelataan 2.3.

Salibandyliigan mestaruutta puolustaa Classic, joka on vienyt tittelin jo kolmesti peräkkäin. Uutena joukkueena sarjaan nousi Karhut Porista.

Runkosarjan ohjelma:
16.09.2018 17:00 ErVi Karhut Energia Areena
16.09.2018 17:00 Classic Happee Tampere Areena
16.09.2018 17:00 SPV Indians Seinäjoen Urheilutalo
16.09.2018 17:00 LASB TPS Lahden Suurhalli
16.09.2018 18:00 OLS Oilers Kastelli
16.09.2018 18:30 Koovee Steelers AutoCenter Areena
17.09.2018 18:30 Nokian KrP SB Welhot Raholan lk
19.09.2018 18:30 TPS Koovee Kupittaan palloiluhalli
20.09.2018 18:30 Steelers Nokian KrP Elenia Areena
21.09.2018 18:30 Oilers ErVi Tapiolan UH
21.09.2018 19:00 Karhut SPV Porin Urheilutalo
22.09.2018 16:00 SB Welhot Classic Kuopiohalli
22.09.2018 17:00 Happee OLS Jyväskylän monitoimitalo
23.09.2018 17:00 ErVi Happee Energia Areena
23.09.2018 17:00 Karhut LASB Porin Urheilutalo
23.09.2018 17:00 SB Welhot Steelers Kuopiohalli
24.09.2018 18:30 Koovee Indians AutoCenter Areena
24.09.2018 18:30 Nokian KrP TPS Raholan lk
25.09.2018 18:30 Classic Steelers Tampere Areena
26.09.2018 18:30 SB Welhot OLS Kuopiohalli
28.09.2018 18:30 Nokian KrP Happee Raholan lk
28.09.2018 18:30 Indians Karhut Otahalli
28.09.2018 18:30 Oilers LASB Tapiolan UH
29.09.2018 18:00 OLS Steelers Kastelli
30.09.2018 16:00 LASB Classic Lahden Suurhalli
30.09.2018 17:00 Karhut Koovee Porin Urheilutalo
30.09.2018 17:00 SPV Steelers Seinäjoen Urheilutalo
02.10.2018 18:30 Nokian KrP Karhut Raholan lk
02.10.2018 18:30 Classic Indians Tampere Areena
03.10.2018 18:30 Koovee Oilers AutoCenter Areena
03.10.2018 18:30 TPS ErVi Kupittaan palloiluhalli
05.10.2018 18:30 Oilers Nokian KrP Tapiolan UH
06.10.2018 16:00 SB Welhot ErVi Kuopiohalli
06.10.2018 18:00 OLS TPS Kastelli
07.10.2018 16:00 LASB Happee Lahden Suurhalli
07.10.2018 17:00 Karhut Classic Porin Urheilutalo
07.10.2018 18:00 OLS Koovee Kastelli
09.10.2018 18:30 SB Welhot LASB Kuopiohalli
10.10.2018 18:30 ErVi Steelers Energia Areena
10.10.2018 18:30 TPS Indians Kupittaan palloiluhalli
11.10.2018 18:30 Nokian KrP Koovee Raholan lk
12.10.2018 18:30 Indians LASB Otahalli
13.10.2018 17:00 Happee SPV Jyväskylän monitoimitalo
13.10.2018 18:00 Classic OLS Tampere Areena
14.10.2018 17:00 Karhut Oilers Porin Urheilutalo
14.10.2018 17:00 Indians OLS Otahalli
14.10.2018 17:00 SPV ErVi Seinäjoen Urheilutalo
15.10.2018 18:30 Koovee Happee AutoCenter Areena
25.10.2018 18:30 Steelers TPS Elenia Areena
27.10.2018 17:00 SPV SB Welhot Seinäjoen Urheilutalo
27.10.2018 17:00 Happee Oilers Jyväskylän paviljonki
27.10.2018 17:00 Classic Nokian KrP Ideapark
27.10.2018 17:00 LASB Koovee Lahden Suurhalli
28.10.2018 16:00 LASB SPV Lahden Suurhalli
31.10.2018 18:30 Classic Oilers Tampere Areena
31.10.2018 18:30 Koovee SB Welhot AutoCenter Areena
31.10.2018 18:30 TPS Karhut Kupittaan plloiluhalli
02.11.2018 18:30 ErVi Classic Energia Areena
02.11.2018 18:30 Karhut Happee Porin Urheilutalo
02.11.2018 18:30 Indians Nokian KrP Otahalli
03.11.2018 14:00 SB Welhot TPS Kuopiohalli
03.11.2018 17:00 Nokian KrP OLS Raholan lk
03.11.2018 17:00 Steelers Indians Elenia Areena
03.11.2018 17:00 Oilers SPV Tapiolan UH
03.11.2018 17:00 LASB ErVi Lahden Suurhalli
04.11.2018 16:00 SB Welhot Karhut Kuopiohalli
04.11.2018 16:00 LASB OLS Lahden Suurhalli
04.11.2018 18:30 Koovee SPV AutoCenter Areena
08.11.2018 18:30 Steelers Karhut Elenia Areena
09.11.2018 18:30 Classic Koovee Tampere Areena
09.11.2018 18:30 Nokian KrP LASB Raholan lk
09.11.2018 18:30 TPS Oilers Kupittaan palloiluhalli
09.11.2018 18:30 Indians Happee Otahalli
10.11.2018 14:00 OLS SPV Oulun Energia Areena
10.11.2018 17:00 Happee Steelers Jyväskylän monitoimitalo
10.11.2018 18:00 Indians SB Welhot Otahalli
11.11.2018 17:00 SPV Classic Seinäjoen Urheilutalo
11.11.2018 17:00 Oilers SB Welhot Tapiolan UH
14.11.2018 18:30 Happee TPS Jyväskylän monitoimitalo
14.11.2018 18:30 ErVi Koovee Energia Areena
14.11.2018 18:30 Oilers Steelers Tapiolan UH
16.11.2018 18:30 Indians ErVi Otahalli
17.11.2018 17:00 TPS Classic Kupittaan palloiluhalli
17.11.2018 17:00 SPV Nokian KrP Seinäjoen Urheilutalo
18.11.2018 17:00 Steelers LASB Elenia Areena
18.11.2018 18:00 OLS Karhut Kastelli
14.12.2018 18:30 ErVi Oilers Energia Areena
14.12.2018 18:30 Indians SPV Otahalli
14.12.2018 18:30 TPS LASB Kupittaan palloiluhalli
15.12.2018 16:00 SB Welhot Happee Kuopion jäähalli
15.12.2018 17:00 ErVi OLS Energia Areena
15.12.2018 17:00 Steelers Classic Elenia Areena
16.12.2018 16:00 LASB Indians Lahden Suurhalli
16.12.2018 17:00 SPV Karhut Seinäjoen Urheilutalo
16.12.2018 17:00 Oilers OLS Tapiolan UH
16.12.2018 18:00 Classic SB Welhot Tampere Areena
16.12.2018 18:30 Koovee TPS AutoCenter Areena
17.12.2018 18:30 Nokian KrP Steelers Raholan lk
19.12.2018 18:30 SB Welhot Nokian KrP Kuopiohalli
19.12.2018 18:30 Steelers Koovee Elenia Areena
21.12.2018 18:30 Indians Oilers Otahalli
27.12.2018 18:30 TPS Nokian KrP Kupittaan palloiluhalli
28.12.2018 18:30 Happee Classic Jyväskylän monitoimitalo
29.12.2018 17:00 Steelers OLS Elenia Areena
29.12.2018 17:00 SPV TPS Seinäjoen Urheilutalo
29.12.2018 17:00 Karhut ErVi Porin Urheilutalo
30.12.2018 16:00 LASB Karhut Lahden Suurhalli
30.12.2018 17:00 SPV Oilers Seinäjoen Urheilutalo
30.12.2018 17:00 Happee ErVi Jyväskylän monitoimitalo
30.12.2018 18:30 Nokian KrP Indians Raholan lk
05.01.2019 17:00 ErVi SB Welhot Energia Areena
05.01.2019 17:00 LASB Oilers Lahden Suurhalli
05.01.2019 18:30 Koovee Karhut AutoCenter Areena
06.01.2019 16:00 TPS OLS Kupittaan palloiluhalli
06.01.2019 16:00 LASB SB Welhot Lahden Suurhalli
06.01.2019 17:00 Karhut Nokian KrP Porin Urheilutalo
06.01.2019 17:00 SPV Happee Seinäjoen Urheilutalo
09.01.2019 18:30 Steelers ErVi Elenia Areena
11.01.2019 18:30 Indians TPS Otahalli
11.01.2019 18:30 Oilers Koovee Tapiolan UH
12.01.2019 13:00 Classic Karhut ?
12.01.2019 17:00 ErVi TPS Energia Areena
12.01.2019 17:00 Happee LASB Jyväskylän monitoimitalo
12.01.2019 17:00 SB Welhot SPV Kuopiohalli
12.01.2019 18:00 OLS Indians Kastelli
13.01.2019 17:00 Steelers SPV Elenia Areena
13.01.2019 18:00 OLS Happee Kastelli
14.01.2019 18:30 Nokian KrP Oilers Raholan lk
15.01.2019 13:00 Classic TPS ?
18.01.2019 18:30 Indians Koovee Otahalli
18.01.2019 18:30 Oilers Karhut Tapiolan UH
19.01.2019 17:00 ErVi SPV Energia Areena
19.01.2019 17:00 Karhut SB Welhot Porin Urheilutalo
20.01.2019 17:00 Happee SB Welhot Jyväskylän monitoimitalo
20.01.2019 17:00 LASB Steelers Lahden Suurhalli
20.01.2019 18:00 OLS Classic Kastelli
23.01.2019 18:30 ErVi Nokian KrP Energia Areena
23.01.2019 18:30 SB Welhot Koovee Kuopiohalli
23.01.2019 18:30 Indians Classic Otahalli
23.01.2019 18:30 TPS Steelers Kupittaan palloiluhalli
25.01.2019 18:30 Nokian KrP Classic Raholan lk
25.01.2019 18:30 Oilers Happee Tapiolan UH
26.01.2019 17:00 Happee Koovee Jyväskylän monitoimitalo
26.01.2019 17:00 Karhut Indians Porin Urheilutalo
26.01.2019 17:00 SPV LASB Seinäjoen Urheilutalo
26.01.2019 18:00 OLS ErVi Kastelli
27.01.2019 17:00 SB Welhot Indians Kuopiohalli
27.01.2019 18:00 OLS LASB Kastelli
07.02.2019 18:30 Nokian KrP ErVi Raholan lk
08.02.2019 18:30 TPS SPV Kupittaan palloiluhalli
08.02.2019 18:30 Koovee Classic AutoCenter Areena
08.02.2019 18:30 Oilers Indians Metro Areena
09.02.2019 17:00 Happee Nokian KrP Jyväskylän monitoimitalo
09.02.2019 18:00 Karhut TPS Porin Urheilutalo
10.02.2019 17:00 Karhut Steelers Porin Urheilutalo
10.02.2019 17:00 SB Welhot Oilers Kuopiohalli
10.02.2019 17:00 SPV OLS Seinäjoen Urheilutalo
11.02.2019 18:30 Koovee LASB AutoCenter Areena
12.02.2019 18:30 Classic ErVi Tampere Areena
13.02.2019 18:30 Happee Indians Jyväskylän monitoimitalo
13.02.2019 18:30 Oilers TPS Tapiolan UH
17.02.2019 18:00 OLS SB Welhot Kastelli
18.02.2019 18:30 Koovee Nokian KrP AutoCenter Areena
19.02.2019 18:30 Steelers Oilers Elenia Areena
21.02.2019 18:30 Classic SPV Tampere Areena
21.02.2019 18:30 Steelers Happee Elenia Areena
22.02.2019 18:30 ErVi Indians Energia Areena
23.02.2019 17:00 LASB Nokian KrP Lahden Suurhalli
23.02.2019 18:30 Koovee OLS AutoCenter Areena
24.02.2019 17:00 Steelers SB Welhot Elenia Areena
24.02.2019 17:00 Karhut OLS Porin Urheilutalo
25.02.2019 18:30 Koovee ErVi AutoCenter Areena
25.02.2019 18:30 Nokian KrP SPV Raholan lk
26.02.2019 18:30 Classic LASB Tampere Areena
26.02.2019 18:30 TPS Happee Kupittaan palloiluhalli
02.03.2019 17:00 Indians Steelers Otahalli
02.03.2019 17:00 Oilers Classic Tapiolan UH
02.03.2019 17:00 OLS Nokian KrP Kastelli
02.03.2019 17:00 SPV Koovee Seinäjoen Urheilutalo
02.03.2019 17:00 TPS SB Welhot Kupittaan palloiluhalli
02.03.2019 17:00 ErVi LASB Energia Areena
02.03.2019 17:00 Happee Karhut Jyväskylän monitoimitalo

Teksti: Salibandyliitto

Piditkö jutusta? Anna kallo!  
Pääkallo.fi
Pääkallo.fi
Jutun kirjoittajana Pääkallo itse.