Juniorit

A-poikien SM-sarja käynnistyy syyskuun lopussa – tässä otteluohjelma

30.08.
2018
39 Kommenttia
4
Juniorit

Kuva: Esa Takalo

A-poikien SM-sarjan runkosarja starttaa syyskuun lopussa päättyy maaliskuun alussa. Mestaruutta puolustaa Classic, joka löi viime kevään finaaleissa Steelersin.

Listan lopusta löytyvät myös ensi kevään pudotuspelien runkopäivät.

29.09.2018 17:30 Oilers EräViikingit Tapiolan UH
29.09.2018 17:30 Nokian KrP Happee Raholan lk
30.09.2018 13:00 SPV Classic Seinäjoen Urheilutalo
30.09.2018 17:00 Tiikerit TPS Tikkurilan UT

01.10.2018 19:00 LASB Steelers Salpahalli
02.10.2018 18:30 Koovee M-Team AutoCenter Areena
03.10.2018 18:30 EräViikingit Nokian KrP Mosahalli
06.10.2018 15:00 Happee Oilers Palokan koulukeskus
06.10.2018 15:30 M-Team Tiikerit Ruskeasuo
06.10.2018 15:30 Classic LASB Spiral-halli
06.10.2018 18:30 Steelers SPV Nummikeskus
07.10.2018 14:00 LASB SPV Salpahalli
08.10.2018 18:30 TPS Koovee Leaf-Areena
12.10.2018 18:30 Classic Steelers Spiral-halli
13.10.2018 15:00 TPS M-Team Leaf-Areena
13.10.2018 17:30 Nokian KrP Oilers Raholan lk
13.10.2018 18:00 Koovee Tiikerit AutoCenter Areena
13.10.2018 18:30 EräViikingit Happee Mosahalli
14.10.2018 13:00 SPV Nokian KrP Seinäjoen Urheilutalo
14.10.2018 15:00 Happee Classic Palokan koulukeskus
14.10.2018 17:00 Tiikerit EräViikingit Tikkurilan UT
14.10.2018 18:30 M-Team LASB Ruskeasuo
14.10.2018 18:30 Steelers Koovee Nummikeskus
15.10.2018 19:00 Oilers TPS Tapiolan UH
24.10.2018 19:00 Oilers Tiikerit Tapiolan UH
25.10.2018 18:30 Koovee LASB AutoCenter Areena
27.10.2018 15:00 Happee SPV Jyväskylän paviljonki
27.10.2018 18:30 EräViikingit TPS Mosahalli
27.10.2018 18:30 Steelers M-Team Nummikeskus
28.10.2018 17:30 Nokian KrP Classic Raholan lk

01.11.2018 18:30 TPS Steelers Leaf-Areena
02.11.2018 18:30 Classic Oilers Spiral-halli
02.11.2018 19:00 LASB Tiikerit Salpahalli
03.11.2018 15:00 SPV EräViikingit Seinäjoen Urheilutalo
03.11.2018 15:30 M-Team Happee Ruskeasuo
03.11.2018 18:00 Koovee Nokian KrP AutoCenter Areena
04.11.2018 14:00 LASB TPS Salpahalli
04.11.2018 15:00 Happee Koovee Palokan koulukeskus
04.11.2018 15:00 SPV Oilers Seinäjoen Urheilutalo
04.11.2018 17:30 Nokian KrP M-Team Raholan lk
07.11.2018 18:30 EräViikingit Classic Mosahalli
07.11.2018 18:30 Tiikerit Steelers Tikkurilan UT
09.11.2018 19:30 Steelers EräViikingit Nummikeskus
10.11.2018 14:00 Happee Tiikerit Jyväskylän monitoimitalo
10.11.2018 15:00 Oilers LASB Esport Areena
10.11.2018 15:30 M-Team Classic Ruskeasuo
10.11.2018 17:30 Nokian KrP TPS Raholan lk
10.11.2018 18:00 Koovee SPV AutoCenter Areena
18.11.2018 15:00 Oilers Steelers Esport Areena
18.11.2018 15:00 SPV M-Team Seinäjoen Urheilutalo
18.11.2018 15:00 TPS Happee Leaf-Areena
18.11.2018 15:30 Classic Koovee Spiral-halli
18.11.2018 17:00 Tiikerit Nokian KrP Tikkurilan UT
21.11.2018 18:30 EräViikingit LASB Mosahalli
21.11.2018 19:30 Steelers Nokian KrP Nummikeskus
25.11.2018 15:00 SPV Tiikerit Seinäjoen Urheilutalo
25.11.2018 15:00 Koovee EräViikingit AutoCenter Areena
25.11.2018 15:00 Classic TPS Spiral-halli
25.11.2018 17:00 LASB Happee Salpahalli
27.11.2018 18:30 M-Team Oilers Ruskeasuo
30.11.2018 18:30 Oilers Koovee Esport Areena

01.12.2018 15:00 Happee Steelers Palokan koulukeskus
01.12.2018 17:00 Tiikerit Classic Tikkurilan UT
01.12.2018 17:30 Nokian KrP LASB Raholan lk
01.12.2018 18:30 EräViikingit M-Team Mosahalli
01.12.2018 18:30 TPS SPV Leaf-Areena
09.12.2018 15:00 Happee Nokian KrP Palokan koulukeskus
09.12.2018 15:00 TPS Tiikerit Leaf-Areena
09.12.2018 18:30 M-Team Koovee Ruskeasuo
09.12.2018 18:30 Steelers LASB Nummikeskus
11.12.2018 18:30 Classic SPV Spiral-halli
12.12.2018 18:30 EräViikingit Oilers Mosahalli
13.12.2018 18:30 Koovee TPS AutoCenter Areena
14.12.2018 18:30 Tiikerit M-Team Tikkurilan UT
15.12.2018 15:00 Oilers Happee Esport Areena
15.12.2018 15:00 SPV Steelers Qmax Arena Nurmo
15.12.2018 17:30 Nokian KrP EräViikingit Raholan lk
18.12.2018 19:00 LASB Classic Salpahalli

03.01.2019 18:30 M-Team Nokian KrP Ruskeasuo
10.01.2019 18:30 M-Team TPS Ruskeasuo
10.01.2019 19:30 Steelers Classic Nummikeskus
11.01.2019 18:30 Tiikerit Koovee Tikkurilan UT
12.01.2019 14:00 Happee EräViikingit Jyväskylän monitoimitalo
12.01.2019 15:00 SPV LASB Seinäjoen Urheilutalo
12.01.2019 18:00 Oilers Nokian KrP Tapiolan UH
13.01.2019 15:00 Koovee Steelers AutoCenter Areena
13.01.2019 17:00 LASB M-Team Salpahalli
13.01.2019 17:30 Nokian KrP SPV Raholan lk
14.01.2019 18:30 Classic Happee Spiral-halli
15.01.2019 18:30 TPS Oilers Leaf-Areena
16.01.2019 18:30 EräViikingit Tiikerit Mosahalli
18.01.2019 19:00 Nokian KrP Koovee Raholan lk
19.01.2019 18:00 Tiikerit Oilers Tikkurilan UT
20.01.2019 15:00 SPV Happee Seinäjoen Urheilutalo
20.01.2019 15:00 TPS EräViikingit Leaf-Areena
21.01.2019 19:00 LASB Koovee Salpahalli
22.01.2019 18:30 M-Team Steelers Ruskeasuo
22.01.2019 18:30 Classic Nokian KrP Spiral-halli
23.01.2019 18:30 Tiikerit LASB Tikkurilan UT
24.01.2019 19:30 Steelers TPS Nummikeskus
26.01.2019 14:00 Oilers Classic Tapiolan UH
26.01.2019 14:00 Happee M-Team Palokan koulukeskus
26.01.2019 15:30 EräViikingit SPV Mosahalli
27.01.2019 14:00 Oilers SPV Tapiolan UH
27.01.2019 18:30 Steelers Tiikerit Nummikeskus
27.01.2019 18:30 TPS LASB Leaf-Areena
28.01.2019 18:30 Classic EräViikingit Spiral-halli
29.01.2019 18:30 Koovee Happee AutoCenter Areena

09.02.2019 15:00 SPV Koovee Seinäjoen Urheilutalo
10.02.2019 14:00 Tiikerit Happee Tikkurilan UT
10.02.2019 15:30 Classic M-Team Spiral-halli
10.02.2019 17:00 EräViikingit Steelers Mosahalli
11.02.2019 18:30 TPS Nokian KrP Leaf-Areena
12.02.2019 19:00 LASB Oilers Salpahalli
20.02.2019 19:00 LASB EräViikingit Salpahalli
20.02.2019 19:30 Steelers Oilers Nummikeskus
21.02.2019 18:30 Koovee Classic AutoCenter Areena
23.02.2019 15:30 M-Team SPV Ruskeasuo
23.02.2019 19:15 Happee TPS Palokan koulukeskus
24.02.2019 14:00 Oilers M-Team Tapiolan UH
24.02.2019 15:00 Happee LASB Palokan koulukeskus
24.02.2019 17:00 EräViikingit Koovee Mosahalli
24.02.2019 17:00 Tiikerit SPV Tikkurilan UT
24.02.2019 17:30 Nokian KrP Steelers Raholan lk
24.02.2019 18:30 TPS Classic Leaf-Areena
26.02.2019 19:00 Nokian KrP Tiikerit Raholan lk

02.03.2019 13:00 SPV TPS Seinäjoen Urheilutalo
02.03.2019 15:30 M-Team EräViikingit Ruskeasuo
02.03.2019 15:30 Classic Tiikerit Spiral-halli
02.03.2019 17:00 LASB Nokian KrP Salpahalli
02.03.2019 18:00 Koovee Oilers AutoCenter Areena
02.03.2019 18:30 Steelers Happee Nummikeskus

Pudotuspelien runkopelipäivät:

Puolivälierät: la 9.3, su 10.3, to 14.3 sekä tarv. la 16.3 ja su 17.3.2019
Välierät: la 23.3, su 24.3, to 28.3 sekä tarv. la 30.3 ja su 31.3.2019
Finaali*): alustavat pelipäivät: la 6.4, su 7.4, ke 10.4 sekä tarv. la 13.4 ja su 14.4.2019 (pronssiottelu: la 6.4.2019)
SM-karsinnat: la 9.3, la 16.3 sekä tarv. su 17.3.2019
*) sarjajärjestäjä määrää finaalien pelipäivät ja ottelujärjestyksen tarkemmin kun finaalijoukkueet ovat selvillä.

Piditkö jutusta? Anna kallo!  
Joel Siltanen
Joel Siltanen
Pääkallo.fi:n päätoimittaja

Asemapaikka: Helsinki

Twitter: @joelsiltanen