Liigat

Ruutu+ näyttää tuhdisti Salibandyliigaa tällä kaudella – tässä runkosarjan ottelulähetykset

13.09.
2018
Liigat

Taistelu Slaibandyliigan mestaruuspokaalista käynnistyy tulevana viikonloppuna. Kuva: Anssi Koskinen

Miesten ja naisten Salibandyliigat starttaavat viikonloppuna, ja huippusalibandy näkyy tälläkin kaudella kattavasti suorissa verkkolähetyksissä. Pääkanavana toimii Ruutu+, joka tarjoilee runkosarjasta 80 ottelua.

Paketin täydentävät VeikkausTV:ssä nähtävät 25 ottelua. Luvassa on lisäksi kuukausittainen maksuttomassa ISTV:ssä nähtävä ottelu.

Tuhti paketti on tiedossa myös sekä cup-finaaleista että ensi kevään pudotuspeleistä, ja niiden yksityiskohtiin palataan lähempänä.

Runkosarjan ottelulähetykset miesten Salibandyliigasta ja naisten Salibandyliigasta:

15.9. klo 17.00 Pelicans SB – NST Lahden suurhalli Ruutu+
16.9. klo 17.00 Classic – Happee Tampere Areena Ruutu+
16.9. klo 17.00 SPV – Indians Seinäjoen urheilutalo VeikkausTV
19.9. klo 18.30 TPS – Koovee Kupittaan palloiluhalli Ruutu+
21.9. klo 19.00 Karhut – SPV Porin urheilutalo Ruutu+
22.9. klo 15.00 SSRA – Koovee Kastelli Ruutu+
23.9. klo 17.00 ErVi – Happee Energia Areena VeikkausTV
23.9. klo 17.00 Karhut – LASB Porin urheilutalo Ruutu+
24.9. klo 18.30 Nokian KrP – TPS Raholan liikuntakeskus Ruutu+
28.9. klo 18.30 Nokian KrP – Happee Raholan liikuntakeskus Ruutu+
29.9. klo 18.30 EräViikingit – SSRA Mosahalli Ruutu+
30.9. klo 17.00 SPV – Steelers Seinäjoen urheilutalo VeikkausTV

3.10. klo 18.30 TPS – ErVi Kupittaan palloiluhalli Ruutu+
5.10. klo 18.30 Oilers – Nokian KrP Tapiolan UH VeikkausTV
7.10. klo 17.00 Karhut – Classic Porin urheilutalo Ruutu+
10.10. klo 18.30 TPS – Indians Kupittaan palloiluhalli Ruutu+
11.10. klo 18.30 Nokian KrP – Koovee Raholan liikuntakeskus Ruutu+
12.10. klo 18.30 Indians – LASB Otahalli Ruutu+
13.10. klo 17.00 Happee – SPV Jyväskylän monitoimitalo Ruutu+
14.10. klo 17.00 SPV – ErVi Seinäjoen urheilutalo Ruutu+
15.10. klo 18.30 Koovee – Happee AutoCenter Areena VeikkausTV
17.10. klo 18.30 EräViikingit – Classic Mosahalli Ruutu+
20.10. klo 17.00 SB-Pro – TPS Arkadia-halli Ruutu+
25.10. klo 18.30 Steelers – TPS Elenia Areena VeikkausTV
27.10. klo 17.00 Happee – Oilers Jyväskylän paviljonki Ruutu+
28.10. klo 16.00 LASB – SPV Lahden suurhalli Ruutu+
31.10. klo 18.30 Classic – Oilers Tampere Areena Ruutu+

1.11. klo 18.30 ÅIF – Koovee Sipoo Areena Ruutu+
2.11. klo 18.30 ErVi – Classic Energia Areena VeikkausTV
2.11. klo 18.30 Karhut – Happee Porin urheilutalo Ruutu+
3.11. klo 14.00 Welhot – TPS Kuopiohalli Ruutu+
3.11. klo 17.00 Steelers – Indians Elenia Areena Ruutu+
4.11. klo 18.30 Koovee – SPV AutoCenter Areena Ruutu+
8.11. klo 18.30 Steelers – Karhut Elenia Areena VeikkausTV
9.11. klo 18.30 Classic – Koovee Tampere Areena Ruutu+
9.11. klo 18.30 TPS – Oilers Kupittaan palloiluhalli VeikkausTV
10.11. klo 14.00 OLS – SPV Oulun Energia Areena Ruutu+
11.11. klo 17.00 SPV – Classic Seinäjoen urheilutalo VeikkausTV
11.11. klo 17.00 Oilers – Welhot Tapiolan UH Ruutu+
14.11. klo 18.30 Happee – TPS Jyväskylän monitoimitalo Ruutu+
15.11. klo 18.30 ÅIF – NST Sipoo Areena Ruutu+
16.11. klo 18.30 Indians – ErVi Ruutu+
17.11. klo 17.00 SPV – Nokian KrP Seinäjoen urheilutalo VeikkausTV
18.11. klo 17.00 Steelers – LASB Elenia Areena Ruutu+
18.11. klo 18.00 OLS – Karhut Kastelli VeikkausTV
22.11. klo 19.00 Koovee – Classic AutoCenter Areena Ruutu+
24.11. klo 17.00 Pelicans – SB-Pro Lahden suurhalli Ruutu+
30.11. klo 18.30 EräViikingit – PSS Mosahalli Ruutu+

1.12. klo 17.00 SB-Pro – Classic Arkadia-halli Ruutu+
13.12. klo 18.30 Pelicans SB – EräViikingit Lahden suurhalli Ruutu+
14.12. klo 18.30 ErVi – Oilers Energia Areena Ruutu+
14.12. klo 18.30 Indians – SPV Otahalli VeikkausTV
15.12. klo 16.00 Welhot – Happee Kuopion jäähalli Ruutu+
16.12. klo 15.00 SSRA – Classic Kastelli Ruutu+
16.12. klo 16.00 LASB – Indians Lahden suurhalli Ruutu+
17.12. klo 18.30 Nokian KrP – Steelers Raholan lk Ruutu+
19.12. klo 18.30 Welhot – Nokian KrP Kuopiohalli Ruutu+
19.12. klo 18.30 Steelers – Koovee Elenia Areena VeikkausTV
21.12. klo 18.30 Indians – Oilers Otahalli Ruutu+
27.12. klo 18.30 TPS – Nokian KrP Kupittaan palloiluhalli Ruutu+
28.12. klo 18.30 Happee – Classic Jyväskylän monitoimitalo Ruutu+
29.12. klo 17.00 SPV – TPS Seinäjoen urheilutalo Ruutu+
30.12. klo 17.00 SPV – Oilers Seinäjoen urheilutalo VeikkausTV
30.12. klo 17.00 Happee – ErVi Jyväskylän monitoimitalo Ruutu+

5.1. klo 18.30 Koovee – Karhut AutoCenter Areena Ruutu+
6.1. klo 16.00 TPS – OLS Kupittaan palloiluhalli VeikkausTV
6.1. klo 17.00 SPV – Happee Seinäjoen urheilutalo Ruutu+
10.1. klo 18.30 Steelers – ErVi Elenia Areena Ruutu+
11.1. klo 18.30 Oilers – Koovee Tapiolan UH Ruutu+
12.1. klo 17.00 ErVi – TPS Energia Areena VeikkausTV
12.1. klo 17.00 Welhot – SPV Kuopiohalli Ruutu+
13.1. klo 16.00 LASB – Welhot Lahden suurhalli Ruutu+
13.1. klo 18.00 OLS – Happee Kastelli VeikkausTV
14.1. klo 18.30 Nokian KrP – Oilers Raholan lk Ruutu+
18.1. klo 18.30 Indians – Koovee Otahalli Ruutu+
18.1. klo 18.30 TPS – SB-Pro Leaf Areena Ruutu+
19.1. klo 17.00 ErVi – SPV Energia Areena VeikkausTV
20.1. klo 17.00 LASB – Steelers Lahden suurhalli Ruutu+
20.1. klo 18.00 OLS – Classic Kastelli VeikkausTV
23.1. klo 18.30 ErVi – Nokian KrP Energia Areena Ruutu+
24.1. klo 18.30 Classic – EräViikingit Tampere Areena Ruutu+
25.1. klo 18.30 Nokian KrP – Classic Raholan lk Ruutu+
26.1. klo 18.00 OLS – ErVi Kastelli Ruutu+
27.1. klo 18.00 Classic – TPS Tampere Areena VeikkausTV
27.1. klo 18.00 OLS – LASB Kastelli Ruutu+

7.2. klo 18.30 TPS – PSS Leaf Areena Ruutu+
7.2. klo 18.30 Nokian KrP – ErVi Raholan lk VeikkausTV
8.2. klo 18.30 Oilers – Indians Metro Areena Ruutu+
10.2. klo 17.00 SPV – OLS Seinäjoen urheilutalo Ruutu+
11.2. klo 18.30 Koovee – LASB AutoCenter Areena Ruutu+
12.2. klo 18.30 Classic – ErVi Tampere Areena Ruutu+
13.2. klo 18.30 Oilers – TPS Tapiolan UH Ruutu+
15.2. klo 19.00 Koovee – ÅIF Ruutu+
17.2. klo 18.00 OLS – Welhot Kastelli Ruutu+
19.2. klo 18.30 Steelers – Oilers Energia Areena Ruutu+
20.2. klo 18.30 NST – ÅIF Lappeenrannan UT Ruutu+
21.2. klo 18.30 Classic – SPV Tampere Areena VeikkausTV
22.2. klo 18.30 ErVi – Indians Energia Areena Ruutu+
23.2. klo 14.00 Classic – Koovee Tampere Areena Ruutu+
24.2. klo 17.00 Steelers – Welhot Elenia Areena Ruutu+
25.2. klo 18.30 Koovee – ErVi AutoCenter Areena VeikkausTV
25.2. klo 18.30 Nokian KrP – SPV Raholan lk Ruutu+
26.2. klo 18.30 TPS – Happee Kupittaan palloiluhalli Ruutu+

2.3. klo 17.00 Oilers – Classic Tapiolan UH Ruutu+
2.3. klo 17.00 Happee – Karhut Jyväskylän monitoimitalo VeikkausTV

Teksti: Salibandyliiton tiedote

Piditkö jutusta? Anna kallo!  
Pääkallo.fi
Pääkallo.fi
Jutun kirjoittajana Pääkallo itse.