Liigat

Ruudun ensi kauden lähetystiedot julkaistiin – kuukauden ottelu erikoisuutena

10.09.
2019
Liigat

Ruudun ensi kauden lähetystiedot julkaistiin tiistaina. Kuva: © Anssi Koskinen — www.twitter.com/ansik

Ruutu+ näyttää Salibandyliigaa tällä kaudella tuutin täydeltä. Lähetysten kokonaismäärä nousee yli 120 otteluun keskitettyjen tuotantojen osalta, lisäksi nähdään vielä seurojen tuottamia fanikameralähetyksiä.

Keskitetyistä tuotannoista vastaa Ruutu yhdessä valitsemiensa tuotantoyhtiöiden kanssa, kun taas fanikameratuotannot ovat seurojen itsensä tuottamia ja toteuttamia lähetyksiä.

Lauantaina 21.9. alkavasta runkosarjasta miesten Salibandyliigaa nähdään keskitetyllä tuotannolla 80 ottelua, joiden lisäksi on mahdollista katsoa seurojen toteuttamia fanikameratuotantoja. Naisten Salibandyliigasta tulee keskitetyllä tuotannolla runkosarjasta 27 peliä.

Uutuutena tälle kaudelle Ilta-Sanomat tarjoaa ilmaiseksi ISTV:n kautta joka kuukausi kuukauden ottelun.

ISTV:n kuukauden ottelut:

La 28.9.2019 17:00 Happee – SPV LähiTapiola Areena
La 19.10.2019 17:00 EräViikingit – Nokian KrP Energia Areena
Pe 29.11.2019 18:30 Oilers – Classic Tapiolan UH
La 14.12.2019 18:30 TPS – Indians Kupittaan ph
Su 19.1.2020 17:00 LASB – OLS Suurhalli Areena
Su 16.2.2020 18:00 Classic – SPV Tampere Areena

Miesten Salibandyliigan Ruutu+ -lähetykset:

La 21.9.2019 17:00 Tiikerit – EräViikingit Valtti Areena/Tikkurilan UT
La 21.9.2019 17:00 Welhot – Happee Kuopion jäähalli
La 21.9.2019 18:30 TPS – Oilers Kupittaan ph
Ma 23.9.2019 18:30 Classic – Indians Tampere Areena
La 28.9.2019 17:00 LASB – Steelers Suurhalli Areena
La 28.9.2019 18:30 TPS – EräViikingit Kupittaan ph
Su 29.9.2019 17:00 EräViikingit – Classic Energia Areena
Su 29.9.2019 17:00 Tiikerit – LASB Tikkurilan UT
Pe 4.10.2019 18:30 Oilers – Nokian KrP Tapiolan UH
La 5.10.2019 15:00 OLS – Tiikerit Kastelli
Su 6.10.2019 18:00 Welhot – EräViikingit Kuopiohalli
Ke 9.10.2019 18:30 Nokian KrP – Indians Raholan lk
Su 13.10.2019 17:00 SPV – EräViikingit Seinäjoen Urheilutalo
Su 13.10.2019 17:00 Tiikerit – Happee Tikkurilan UT
Pe 18.10.2019 18:30 Happee – Classic Jyväskylän Monitoimitalo
Su 20.10.2019 17:00 SPV – TPS Seinäjoen Urheilutalo
Pe 25.10.2019 18:30 LASB – Welhot Suurhalli Areena
La 26.10.2019 17:00 Classic – TPS Tahto Areena
La 26.10.2019 18:30 Happee – Oilers Jyväskylän Monitoimitalo
Su 27.10.2019 15:00 Welhot – OLS Kuopiohalli
Ke 30.10.2019 18:30 Nokian KrP – SPV Raholan lk
La 2.11.2019 15:00 OLS – Happee Kastelli
La 2.11.2019 17:00 Nokian KrP – Tiikerit Raholan lk
La 2.11.2019 17:00 Oilers – EräViikingit Tapiolan UH
La 2.11.2019 18:30 TPS – Welhot Kupittaan ph
Su 3.11.2019 17:00 Steelers – Classic Elenia Areena
Pe 15.11.2019 18:30 Happee – Indians Jyväskylän Monitoimitalo
La 16.11.2019 17:00 LASB – Nokian KrP Suurhalli Areena
La 16.11.2019 18:00 OLS – Oilers Kastelli
Ti 19.11.2019 18:30 Welhot – Classic Kuopiohalli
Pe 22.11.2019 18:30 Indians – Tiikerit Otahalli
La 23.11.2019 16:00 Classic – Nokian KrP Ideapark Sport
1 24.11.2019 17:00 Indians – OLS Otahalli
Su 24.11.2019 17:00 Steelers – Welhot Elenia Areena
La 30.11.2019 18:00 Tiikerit – SPV Tikkurilan UT
Su 1.12.2019 17:00 LASB – Indians Suurhalli Areena
Su 1.12.2019 18:30 SPV – Classic Seinäjoen Urheilutalo
La 7.12.2019 16:00 ÅIF – Happee Nikkilän monitoimihalli
La 7.12.2019 17:00 TPS – Nokian KrP Kupittaan ph
Su 8.12.2019 18:00 OLS – SPV Kastelli
Ti 10.12.2019 18:30 EräViikingit – Tiikerit Energia Areena
Pe 13.12.2019 18:30 Oilers – TPS Tapiolan UH
La 14.12.2019 17:00 Steelers – LASB Elenia Areena
Su 15.12.2019 18:00 Welhot – Oilers Kuopiohalli
La 28.12.2019 14:00 Welhot – Indians Kuopiohalli
La 28.12.2019 17:00 LASB – Tiikerit Suurhalli Areena
Su 29.12.2019 17:00 SPV – Indians Seinäjoki Areena
Pe 3.1.2020 18:30 Happee – TPS Jyväskylän Monitoimitalo
La 4.1.2020 17:00 SPV – Oilers Seinäjoen Urheilutalo
Pe 10.1.2020 18:30 Indians – Nokian KrP Otahalli
La 11.1.2020 17:00 Happee – Tiikerit Jyväskylän Monitoimitalo
La 11.1.2020 17:00 LASB – TPS Suurhalli Areena
Su 12.1.2020 17:00 EräViikingit – SPV Energia Areena
Ke 15.1.2020 18:30 Nokian KrP – EräViikingit Raholan lk
Pe 17.1.2020 18:30 Indians – ÅIF Otahalli
La 18.1.2020 18:00 Tiikerit – Oilers Tikkurilan UT
Ti 21.1.2020 18:30 Nokian KrP – Steelers Raholan lk
La 25.1.2020 17:00 Happee – OLS Jyväskylän Monitoimitalo
Su 26.1.2020 17:00 LASB – SPV Suurhalli Areena
Su 26.1.2020 18:00 Welhot – TPS Kuopiohalli
Pe 31.1.2020 19:00 Tiikerit – Nokian KrP Tikkurilan UT
La 1.2.2020 17:00 TPS – Classic Kupittaan ph
La 1.2.2020 18:00 OLS – Welhot Kastelli
Su 2.2.2020 17:00 SPV – Nokian KrP Seinäjoen Urheilutalo
Su 9.2.2020 18:00 Welhot – Tiikerit Kuopiohalli
Pe 14.2.2020 18:30 Indians – LASB Otahalli
La 15.2.2020 17:00 EräViikingit – Happee Energia Areena
La 15.2.2020 18:30 TPS – Steelers Kupittaan ph
Pe 21.2.2020 18:30 Nokian KrP – Classic Raholan lk
La 22.2.2020 18:00 OLS – EräViikingit Kastelli
Su 23.2.2020 17:00 Oilers – LASB Tapiolan UH
Ti 25.2.2020 18:30 Welhot – Steelers Kuopiohalli
La 29.2.2020 17:00 Indians – Happee Otahalli
La 29.2.2020 17:00 Tiikerit – TPS Tikkurilan UT

Naisten Salibandyliigan Ruutu+-lähetykset:
su 22.09.2019 15:30 Koovee-Classic AutoCenter Areena
ke 25.09.2019 18:30 EräViikingit-SB-Pro Mosahalli
la 28.09.2019 17:00 EräViikingit-PSS Mosahalli
su 29.09.2019 18:30 Koovee-SB-Pro AutoCenter Areena
pe 04.10.2019 18:30 Koovee-PSS AutoCenter Areena
su 06.10.2019 Welhot-FBC Loisto
to 10.10.2019 18:30 Koovee-SB-Pro AutoCenter Areena
la 12.10.2019 17:00 PSS-Classic Porvoo SBH
ma 14.10.2019 18:30 Pelicans SB-Koovee Suurhalli Areena
pe 25.10.2019 18:30 Koovee-TPS AutoCenter Areena
su 27.10.2019 18:30 Koovee-SSRA AutoCenter Areena
ti 29.10.2019 LoSB-Pirkat
la 02.11.2019 18:30 EräViikingit-Classic Mosahalli
ke 06.11.2019 18:30 EräViikingit-Koovee Mosahalli
la 09.11.2019 18:30 EräViikingit-TPS Mosahalli
su 10.11.2019 NST-ÅIF
to 14.11.2019 18:30 Koovee-Pelicans SB AutoCenter Areena
ke 20.11.2019 18:30 EräViikingit-Pelicans SB Mosahalli
pe 20.12.2019 18:30 Koovee-EräViikingit AutoCenter Areena
la 21.12.2019 Steelers-Welhot
su 22.12.2019 17:00 EräViikingit-SSRA Mosahalli
la 04.01.2020 17:00 EräViikingit-SB-Pro Mosahalli
su 05.01.2020 18:30 Koovee-SSRA AutoCenter Areena
pe 24.01.2020 18:30 Koovee-PSS AutoCenter Areena
su 26.01.2020 17:00 EräViikingit-Koovee Mosahalli
ti 28.01.2020 ÅIF-LoSB
ke 12.02.2020 18:30 EräViikingit-PSS Mosahalli
su 16.02.2020 15:30 Koovee-TPS AutoCenter Areena

Pääkallo.fi
Pääkallo.fi
Jutun kirjoittajana Pääkallo itse.