Juniorit

Junioreiden SM-karsintojen pelipaikat selvillä

02.06.
2020
Juniorit

Kuvituskuva: Juhani Järvenpää

Viime viikolla julkaistiin junioreiden SM-karsintojen lohkojako. Tänään julkaistiin karsintalohkojen pelipaikat.

A-tyttöjen SM-karsinta

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
A Sipoo ÅIF Nikkilän monitoimihalli
B Sipoo ÅIF Sipoo Areena
C Sipoo ÅIF Sipoo Areena

A B C
Classic FBC Loisto Pirkat/Häme Stars
O2-Jyväskylä SB-Pro Northern Stars
Jokerit SalBa ÅIF
KaPa-65

B-tyttöjen SM-karsinta

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
A Porvoo PSS Askola Areena
B Porvoo PSS Porvoon SBH
C Porvoo PSS Porvoon SBH
D Uusikaarlepyy/Pietarsaari Blue Fox Rettig Sport Center
E Uusikaarlepyy/Pietarsaari Blue Fox Tähtihalli/Rettig Sport Center

A B C D E
Northern Stars SBS Wirmo PSS Classic SSRA
LaSB ed SB-Pro EräViikingit Josba TPS
SB Vantaa FBT Karhut LNM Häme Stars Blue Fox
Kälviän Tarmo O2-Jyväskylä

C-tyttöjen SM-karsinta

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
A Lahti Pelicans SB Lahden suurhalli
B Lappeenranta SaiPa Urheilutalo
C Tampere Classic Spiral-halli
D Mynämäki SBS Wirmo HaNi-halli
E Jyväskylä O2-Jyväskylä Jyväskylän monitoimitalo

A B C D E
Pelicans SB SaiPa Classic SBS Wirmo Oilers
FBC Turku ErVi SSRA Northern Stars PSS
ErVi Akatemia FB Factor Tiikerit KalvKe Steelers
Crackers LoSB/VSS Koovee SCU/Häme Stars Nibacos
PyY Pelicans SB Turkoosi LASB Hml SPV Punainen O2-Jyväskylä
SalPa/Karhut SalBa SB Vaasa

B-poikien esikarsinta

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
A Mustasaari SB Vaasa OP-Arena
B Mustasaari SB Vaasa OP-Arena
C Helsinki Helsinki United Campo Center
D Helsinki Helsinki United Campo Center
E Joensuu Josba Liikuntakeskus Energy
F Joensuu Josba Liikuntakeskus Energy
G Kuopio Welhot Kuopiohalli
H Kuopio Welhot Kuopiohalli
I Turku TPS Akatemia Leaf Areena
J Turku TPS Akatemia Leaf Areena
K Oulu Merikoski SBT Nallisport
L Oulu Merikoski SBT Nallisport

A B C D E F
Happee Sudet SB Koovee Karhut Josba Blackbirds
SalBa Classic Blue Helsinki United ÅIF Loviisan Tor SaiPa
SB Vaasa Wild Duckz O2-Jyväskylä II KaPa-65 OFBC B Vihreä LeKi
SCH Black YPA Voima

G H I J K L
Welhot Nibacos O2-Jyväskylä Pirkat Merikoski SBT M-Team
Nokian KrP Tiikerit TPS Akatemia GrIFK NG Hatsina FBC Turku B I
Pelicans SB BlueCollars Merikoski SBT II M-Team II OFBC B Musta Happee 04 Pojat

B-poikien SM-karsinta

1 2 3 4
EräViikingit Oilers Classic TPS
Steelers Indians OLS LASB ed
SBS Wirmo/Masku SPV PSS Hawks
GH1 EF1 CD1 AB1
IJ1 KL1 KL2 IJ2
AB2 CD2 EF2 GH2

C1-poikien SM-karsinnan 1. vaihe

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
A Imatra Voima Imatran urheilutalo
B Jyväskylä O2-Jyväskylä II Killerin liikuntakeskus
C Espoo Oilers NG Esport Arena
D Kirkkonummi Kirkkonummi Rangers Kirkkonummen Väestönsuoja
E Heinola LASB / SB Heinola Vierumäki Areena
F Tampere Ilves Kauppi Sport center
G Helsinki EräViikingit Mosahalli
H Oulu OLS Kastellin Monitoimitalo
I Pori Karhut Porin urheilutalo

A B C D E
TPS Indians Oilers NG O2-JKL/MuurY LASB/SB Heinola
Steelers Papas Happee KOOVEE SBS Masku/Wirmo
PSS SPV 05 Hawks VarTa LeBa-96
SalBa Sininen Pirkat Blue Wild Duckz Rangers Falcons Sudet SB
Voima O2-Jyväskylä II

F G H I
Classic EräViikingit Pohj. OLS Karhut
Ilves SaiPa Merikoski SBT Warriors Tiikerit
Blackbirds SC Weikot / PIsku SB Vaasa EräViikingit Itä
LASB Jr Valkoinen SB Naantali VSS Pelicans SB

C1-poikien SM-karsinnan 2. vaihe

1 2 3 4 5 6
A2 B2 C2 D2 E2 F2
G2 D3 H2 A3 I2 B3
C3 E3 F3 I3 G3 H3

C2-poikien SM-karsinta

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
A Ylöjärvi YPA Ylöjärven liikuntakeskus
B Porvoo PSS Aurora-halli
C Forssa FoSu Jokioisten Leipä Areena
D Pori FBT Karhut Momentum
E Nokia Nokian KrP Raholan lk
F Tampere Classic Tampere Areena
G Hämeenlinna Steelers/SCU Nummikeskus
H Lappeenranta SaiPa LK areena
I Kokkola Nibacos Kampushalli
J Jyväskylä Happee Palokka

A B C D E
Classic White Classic Red EräViikingit Pohjoinen FBT Karhut Ilves
Merikoski SBT Warriors Hatsina FoSu O2-JKL KeikY
Pelicans SB O2-JKL II Oilers White OLS II LeBa/Josba
TPS PSS Voima SPV Nokian KrP
YPA SB Welhot

F G H I J
Classic 07 Black Blackbirds SaiPa LASB EräViikingit Itä
Indians Koovee SalBa Nibacos Happee
OLS Oilers Blue Sport SB Vantaa OFBC
SB Vaasa Steelers/SCU ÅIF SPV II SBS Wirmo

A-poikien 1. divisioonan karsinta

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
1 Liminka LNM Limingan Liikuntahalli
2 Liminka LNM Limingan Liikuntahalli
3 Nurmo NJ Nurmohalli
4 Nurmo NJ Nurmohalli
5 Rauma Salba Rauman Kauppaoppilaitos
6 Rauma Salba Rauman Kauppaoppilaitos
7 Lempäälä LeKi Ideapark Sport
8 Lempäälä LeKi Ideapark Sport

Ryhmä 1 (lohkot 1 ja 2) Ryhmä 2 (lohkot 3 ja 4)
Lohko 1 Lohko 2 Lohko 3 Lohko 4
LNM Rangers NJ Welhot Akatemia
ÅIF Papas Jokerit FBC Turku
SBT Tornio Nikinmäki United AC Nokia SBS Lieto

Ryhmä 3 (lohkot 5 ja 6) Ryhmä 4 (lohkot 7 ja 8)
Lohko 5 Lohko 6 Lohko 7 Lohko 8
Koovee FoSu OLS Blackbirds
Helsinki United Salba Ilves SB Vantaa
LoSB PöU LeKi

Pääkallo.fi
Pääkallo.fi