Liigat

F-liigojen harjoituspelit hyvässä vauhdissa – tässä aikataulut ja tulokset

05.08.
2020
Liigat

Kuva: Juhani Järvenpää

Salibandykausi lähestyy myös pääsarjojen osalta. F-liigajoukkueet ovat jo pelanneet harjoituspelejä ja tulevat pelaamaan niitä vielä paljon ennen kauden virallista aloitusta.

Ohesta löydät tällä hetkellä julkiset harjoitusotteluiden aikataulut. Miesten F-liigan peleistä voit keskustella täällä ja naisten otteluista täällä.

Naisten liiga käynnistyy 19.9. ja miesten liiga 20.9.

F-liiga miesten sarja:

Classic:
Ti 4.8. Koovee-Classic 7-8 Maalikooste
Pe 7.8. Classic-Koovee 14-7
Ti 11.8. Classic-Steelers 6-6
To 20.8. Classic-LASB 13-5
La 29.8. Happee-Classic 5-7
Ti 1.9. Classic-Happee 11–2
La 12.9. Classic-Nokian KrP 11–3 (Super Cup) Maalikooste

EräViikingit:
Pe 7.8. Oilers-EräViikingit 7-3 Maalikooste
Pe 28.8. Tiikerit – EräViikingit 4-6 Maalikooste
La 29.8. EräViikingit – Indians 6-8 Maalikooste
Su 30.8. EräViikingit – EV Akatemia 15–6 Maalikooste
Ke 2.9. EräViikingit – Oilers 3–4 Maalikooste
Ke 9.9 Steelers – EräViikingit 2–9

Happee:
La 15.8. Happee-LASB 8-2
Ke 19.8. Happee-Jymy 6-7 ja.
Pe 21.8. Nokian KrP–Happee 6-5 rl. Maalikooste
Su 23.8. Happee–Nokian KrP 7-8
La 29.8. Happee-Classic 5-7
Ti 1.9. Classic-Happee 11–2
Pe 11.9 SPV-Happee Ei pelattu

Indians:
Ke 12.8. Rangers-Indians 1–3
Pe 28.8. EV Akatemia – Indians 2-12 Maalikooste
La 29.8. EräViikingit – Indians 6-8 Maalikooste
Su 30.8. Indians – Tiikerit 8-4 Maalikooste
Ke 9.9. Indians-TPS 3–4 Maalikooste

Jymy:
La 1.8. O2-Jyväskylä–Jymy 5-6 rl.
La 1.8. Welhot–Jymy 10-3
Ke 12.8. Nokian KrP–Jymy 8-6 Maalikooste
Ke 19.8. Happee-Jymy 6-7ja.
La 22.8. Jymy-TPS 3-5
La 5.9. Jymy-OLS 3–4 rl.

LASB:
La 8.8. LASB-Tiikerit 8-6
La 15.8. Happee-LASB 8-2
To 20.8. Classic-LASB 13-5
Pe 28.8. Oilers-LASB 5-4
La 12.9. LASB-Steelers Ei pelattu

Nokian KrP
Ke 5.8. Nokian KrP – Pirkat 8-4 Maalikooste
To 6.8. Nokian KrP – Steelers 9-6 Maalikooste
Ke 12.8. Nokian KrP–Jymy 8-6 Maalikooste
Pe 21.8. Nokian KrP–Happee 6-5rl. Maalikooste
Su 23.8. Happee–Nokian KrP 7-8
Pe 28.8. Nokian KrP–SPV 7-8 rl. Maalikooste
La 12.9. Classic-Nokian KrP 11–3 (Super Cup) Maalikooste

Oilers:
Pe 31.7. Kirkkonummi Rangers – Oilers klo 18.30 (Kirkkonummen väestönsuoja) 1-18
Pe 7.8. Oilers-EräViikingit 7-3 Maalikooste
To 13.8. Oilers-Tiikerit 5-2 Maalikooste
Pe 28.8. Oilers-LASB 5-4
Ke 2.9. EräViikingit – Oilers 3–4 Maalikooste
Ke 9.9. Tiikerit-Oilers 4–10

OLS:

Pe 31.7. OLS–LNM 13–1
Pe 14.8. OLS-LNM 21-2
La 5.9. Jymy-OLS 3–4 rl.
Su 6.9. SPV-OLS 7–3 Maalikooste
Su 13.9. Welhot-OLS 5–3

SPV:

Pe 21.8. SPV-TPS 4–5
Pe 28.8. Nokian KrP–SPV 7-8 rl. Maalikooste
La 29.8. Steelers-SPV 7-11
Su 6.9. SPV-OLS 7–3 Maalikooste
Pe 11.9 SPV-Happee Ei pelattu

Steelers:

Pe 31.7. Steelers-Koovee 6-10
To 6.8. Nokian KrP – Steelers 9-6 Maalikooste
Ti 11.8. Classic-Steelers 6-6
Ke 19.8. Koovee-Steelers 6-2 Maalikooste
La 29.8. Steelers-SPV 7-11
Su 30.8. Steelers-Pirkat 8–6
Ke 9.9 Steelers – EräViikingit 2–9
La 12.9. LASB-Steelers Ei pelattu

Tiikerit:

La 8.8. LASB-Tiikerit 8-6
To 13.8. Oilers-Tiikerit 5-2 Maalikooste
Su 23.8 Tiikerit – FBC Turku 8-4
Pe 28.8. Tiikerit – EräViikingit 4-6 Maalikooste
La 29.8. Tiikerit-EV Akatemia 8-4 Maalikooste
Su 30.8. Indians – Tiikerit 8-4 Maalikooste
Ke 9.9. Tiikerit-Oilers 4–10

TPS:
Pe 21.8. SPV-TPS klo 18.30 (Ähtäri) 4-5
La 22.8. Jymy-TPS klo 15.00 (Ähtäri) 3-5
Pe 28.8. TPS-FBC Turku 7–3
Ke 9.9. Indians-TPS 3–4 Maalikooste

Welhot:
La 25.7. O2-Jyväskylä-Welhot 7-8 rl.
La 1.8. Welhot-Jymy 10-3
La 1.8. O2-Jyväskylä-Welhot 4-4
Ti 4.8. Josba-Welhot 5-4
Pe 5.8. Welhot-Josba 7-9
Su 16.8. Welhot-O2-Jyväskylä 5-8
La 29.8. LEBA-Welhot ?
La 29.8. Papas-Welhot ?
Su 13.9. Welhot-OLS 5–3

F-liigan naisten A-sarja:

Classic
Pe 7.8. Koovee–Classic 3-1 Maalikooste
La 8.8. Classic-TPS 7-3
15.8. Classic-SB-Pro 2-5
To 20.8. Steelers–Classic 4–5
Ti 1.9. TPS-Classic 6–5
Su 6.9. Suomi U19–Classic 4-1

EräViikingit
Su 9.8. EräViikingit – FBC Loisto 5-2
La 29.8. EräViikingit – PSS 4-7 Maalikooste
Ma 31.8. ÅIF – EräViikingit 2-4

FBC Loisto
Su 9.8. EräViikingit – FBC Loisto 5-2
Ma 17.8 FBC miehet 3-Loisto ?
To 27.8 Loisto-TPS 10-6
To 10.9 TPS-Loisto ?

Koovee
Su 2.8. Koovee – Pirkat 10-4 Maalikooste
Pe 7.8. Koovee – Classic 3-1 Maalikooste
Ke 26.8. Koovee – O2-Jyväskylä 10–4 Maalikooste
Pe 4.9. Koovee – SB-Pro 1–5

PSS
To 20.8 PSS – SB pro 3–2
Ti 25.8. SB-Pro – PSS 5-2
La 29.8. EräViikingit – PSS 4-7 Maalikooste
La 12.9. PSS-SB-Pro 4–5 (Super Cup) Maalikooste

SB-Pro
La 15.8. Classic-SB-Pro 2-5
To 20.8 PSS-SB pro 3-2
Ti 25.8. SB-Pro-PSS 5-2
Pe 4.9. Koovee-SB-Pro 1–5
La 12.9. PSS-SB-Pro 4–5 (Super Cup) Maalikooste

SSRA

TPS
La 8.8. Classic-TPS 7-3
KaPa-65 – TPS 3-4
TPS-LoSB 8-1
TPS – Koovee 3-4
To 27.8 Loisto-TPS 10-6
1.9. TPS-Classic 6–5
To 10.9 TPS-Loisto ?

F-liigan B-sarja:

LoSB

TPS-LoSB 8-1

O2-Jyväskylä
Su 9.8. O2-Jyväskylä – Blue Fox ?
La 15.8. Welhot – O2-Jyväskylä 4–5 rl.
Ke 26.8. Koovee – O2-Jyväskylä 10–4 Maalikooste

Pirkat
Su 2.8. Koovee – Pirkat 10-4 Maalikooste
Ti 4.8. klo 17.00 Pirkat-Steelers 8-4

SaiPa
Su 23.8. Pelicans-SaiPa 1–16
To 27.8. ÅIF-SaiPa 2–3
Su 13.9. SaiPa-Pelicans ?

Steelers
Ti 4.8. Pirkat-Steelers 8-4
To 20.8. Steelers-Classic 4-5
Ke 2.9. Steelers-Jokerit 3-10

Welhot
La 15.8. Welhot – O2-Jyväskylä 4–5 rl.

ÅIF
To 27.8. ÅIF-SaiPa 2–3
Ma 31.8. ÅIF – EräViikingit 2-4
Ma 7.9. ÅIF – SS Nova 4-4
Ma 14.9. ÅIF – Jokerit 4–2

Joel Siltanen
Joel Siltanen
Pääkallo.fi:n päätoimittaja

Asemapaikka: Helsinki

Twitter: @joelsiltanen