Divarit

Divarikarsinnan lohkojako ja otteluohjelma julki – näin pelataan

26.02.
2021
Divarit

Kuvituskuva: Iiro Karesniemi

Divarin karsintasarjassa on mukana 16 joukkuetta kahdessa lohkossa. Ensimmäiset ottelut pelataan 5.3.

Karsintasarjaan paikkaa tarjottiin kaikille Suomisarjajoukkueille, joista 14 joukkuetta ilmoittautui mukaan. Kaksi muuta joukkuetta karsintasarjaan tulee Pohjois-Suomen miesten 2. divisioonalohkosta.

Salibandyliiton liittohallitus vahvisti 21.2. kokouksessaan Divarin karsintasarjan sarjajärjestelmän.

Divarikarsintojen lohkovaihe pelataan kahdessa 8 joukkueen lohkossa, yksinkertaisena sarjana.

Lohkovaiheen sijoille 1.-2. sijoittuneet joukkueet jatkavat karsintojen toiseen vaiheeseen pelaamaan noususta Divariin kaudelle 21-22.

Lohko A
Blue Fox, Uusikaarlepyy
Classic United, Tampere
Merikoski SBT, Oulu
MLT, Seinäjoki
Nibacos, Kokkola
Santas United, Rovaniemi
SB Vaasa
Soittorasia, Tampere

Lohko B
FoSu, Forssa
Ilves, Tampere
KrP Akatemia, Nokia
SalBa, Rauma
SBS Wirmo, Mynämäki
SC Wolves, Parainen
Sudet SB, Kouvola
VehVe, Kuopio

Otteluohjelmat

Lohko A

La 6.3. 12:00 Classic United – MLT Tampere Areena
La 6.3. 16:00 Nibacos – SB Vaasa Kampushalli
La 6.3. 17:00 Soittorasia – Santa’s United Tamppi Areena
La 6.3. 18:00 Blue Fox – Merikoski SBT Tähtihalli
Su 7.3. 13:00 Classic United – Santa’s United Tampere Areena
Su 7.3. 16:00 Nibacos – Merikoski SBT Kampushalli
Su 7.3. 16:00 Blue Fox – SB Vaasa Tähtihalli
Ma 8.3. 18:30 MLT – Soittorasia Urheilutalo
Pe 12.3. 18:30 Classic United – Soittorasia Spiral-halli
La 13.3. 16:00 Santa’s United – Nibacos Ounasrinne
La 13.3. 18:00 Blue Fox – MLT Tähtihalli
La 13.3. 18:00 Merikoski SBT – SB Vaasa Kastellin monitoimitalo
Su 14.3. 14:00 SB Vaasa – MLT OP-Areena
Su 14.3. 16:00 Santa’s United – Merikoski SBT Ounasrinne
Su 14.3. 17:00 Soittorasia – Blue Fox Tamppi Areena
La 20.3. 15:00 MLT – Nibacos Urheilutalo
La 20.3. 16:00 Blue Fox – Classic United Tähtihalli
La 20.3. 17:00 Soittorasia – Merikoski SBT Tamppi Areena
La 20.3. 18:00 SB Vaasa – Santa’s United OP-Areena
Su 21.3. 13:00 Classic United – SB Vaasa Tampere Areena
Su 21.3. 15:00 Soittorasia – Nibacos Tamppi Areena
Su 21.3. 16:00 MLT – Santa’s United Urheilutalo
Pe 26.3. 19:00 Nibacos – Blue Fox Kampushalli
La 27.3. 18:00 Merikoski SBT – Classic United Kastellin monitoimitalo
Su 28.3. 15:00 SB Vaasa – Soittorasia OP-Areena
Su 28.3. 15:00 Nibacos – Classic United Kampushalli
Su 28.3. 15:00 Santa’s United – Blue Fox Ounasrinne
Su 28.3. 15:00 Merikoski SBT – MLT Kastellin monitoimitalo

Lohko B

Pe 5.3. 18:30 SalBa – KrP Akatemia Rauman Kauppaoppilaitos
Pe 5.3. 19:00 SBS Wirmo – SC Wolves HaNi-halli
La 6.3. 15:30 Ilves – VehVe Spiral-halli
Su 7.3. 16:00 Sudet SB – FoSu Utti-halli
Su 7.3. 15:00 KrP Akatemia – VehVe Raholan lk
Su 7.3. 15:00 SBS Wirmo – Ilves HaNi-halli
Su 7.3. 17:00 SalBa – SC Wolves Rauman Kauppaoppilaitos
Pe 12.3. 19:00 SBS Wirmo – SalBa HaNi-halli
La 13.3. 13:00 VehVe – FoSu Lippumäki LH
La 13.3. 15:30 Ilves – Sudet SB Spiral-halli
La 13.3. 17:00 SC Wolves – KrP Akatemia PUNT
Su 14.3. 16:00 SalBa – Sudet SB Rauman Kauppaoppilaitos
Ma 15.3. 18:30 FoSu – SBS Wirmo Jokioisten Leipä Areena
La 20.3. 15:00 SBS Wirmo – VehVe HaNi-halli
La 20.3. 15:00 Sudet SB – SC Wolves Utti-halli
La 20.3. 17:00 SalBa – Ilves Rauman Kauppaoppilaitos
La 20.3. 18:00 FoSu – KrP Akatemia Jokioisten Leipä Areena
Su 21.3. 15:00 Sudet SB – KrP Akatemia Utti-halli
Su 21.3. 18:30 SC Wolves – VehVe PUNT
Su 22.3. 18:30 FoSu – Ilves Jokioisten Leipä Areena
La 27.3. 13:00 VehVe – SalBa Lippumäki LH
La 27.3. 14:00 Sudet SB – SBS Wirmo Utti-halli
La 27.3. 17:00 KrP Akatemia – Ilves Raholan lk
La 27.3. 18:30 SC Wolves – FoSu PUNT
Su 28.3. 15:00 VehVe – Sudet SB Lippumäki LH
Su 28.3. 15:00 FoSu – SalBa Jokioisten Leipä Areena
Su 28.3. 15:00 KrP Akatemia – SBS Wirmo Raholan lk
Su 28.3. 15:00 Ilves – SC Wolves Spiral-halli

Ristiinkarsintavaihe
La 10.4., La 17.4. ja Su 18.4. (tarvittaessa)

Teksti: Salibandyliiton tiedote

Pääkallo.fi
Pääkallo.fi