Liigat

NLB:n otteluohjelma on julkaistu – näin pelataan

06.08.
2022
Liigat

Jokerit nähdään ensi kerran salibandyn pääsarjoissa ensi kaudella. Kuva: Juhani Järvenpää

F-liigan naisten sarjan B-lohkon otteluohjelma on valmis. Historian viimeinen B-lohkon kausi käynnistyy lauantaina 17.9. täydellä neljän ottelun kierroksella.

Tällä kaudella B-lohkossa riittää poikkeuksellisen paljon pelattavaa. Lohkon kaksi parasta pääsevät mukaan playoff-karsintoihin, joissa vastaan asettuu A-lohkon seitsemänneksi ja kahdeksanneksi sijoittuneet joukkueet. Tämän ohella tällä kaudella pelataan myös pelipaikoista F-liigaan kaudelle 2023-24.

F-liigan naisten sarja pelataan kaudella 2023-24 yhdessä 12 joukkueen lohkossa. A-lohkon joukkueet ja B-lohkon 1.-3. sijoittuneet saavat suoraan paikan F-liigaan ja B-lohkon 4. ja 5. sijoittuneet pelaavat karsintasarjan (paras viidestä) viimeisestä F-liigan paikasta kaudelle 2023-24. Karsintasarjan hävinnyt joukkue ja B-lohkon sijoille 6.-8. sijoittuneet joukkueet pelaavat kaudella 2023-24 yksittäisinä otteluina pelattavassa yksilohkoisessa 1. divisoonassa.

Runkosarjan otteluohjelma:

la 2022-09-17 15.00 ÅIF Jokerit Sipoon Areena Sipoo
la 2022-09-17 17.00 Blue Fox Pirkat Tähtihalli Uusikaarlepyy
la 2022-09-17 17.00 O2-JKL Helsinki U Palokan kk Jyväskylä
la 2022-09-17 18.00 SaiPa Welhot Lappenrannan ut Lappeenranta
la 2022-09-24 14:00 Pirkat ÅIF Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 2022-09-24 15.00 Helsinki U SaiPa Stars Arena Espoo
la 2022-09-24 15.00 Welhot O2-JKL Lippumäen lh Kuopio
la 2022-09-24 16.45 Jokerit Blue Fox Lehto Areena Helsinki
su 2022-09-25 12.30 O2-JKL SaiPa Monitoimitalo Jyväskylä
su 2022-09-25 14:00 Pirkat Jokerit Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
su 2022-09-25 18:00 ÅIF Blue Fox Sipoon Areena Sipoo
la 2022-10-01 14.00 SaiPa ÅIF Lappeenrannan ut Lappeenranta
la 2022-10-01 15.00 Helsinki U Welhot Stars Arena Espoo
su 2022-10-02 15.00 Helsinki U Pirkat Stars Arena Espoo
su 2022-10-02 15.15 O2-JKL ÅIF Palokan kk Jyväskylä
su 2022-10-02 16.45 Jokerit Welhot Lehto Areena Helsinki
la 2022-10-08 14:00 Pirkat O2-JKL Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 2022-10-08 15:00 Blue Fox Welhot Tähtihalli Uusikaarlepyy
la 2022-10-08 15:00 ÅIF Helsinki U Sipoon Areena Sipoo
ti 2022-10-11 18.45 Jokerit SaiPa Lehto Areena Helsinki
la 2022-10-15 15.00 Helsinki U Blue Fox Stars Arena Espoo
la 2022-10-15 15.00 SaiPa Pirkat Lappeenrannan ut Lappeenranta
la 2022-10-15 15.00 Welhot ÅIF Lippumäen lh Kuopio
la 2022-10-15 17.30 O2-JKL Jokerit Monitoimitalo Jyväskylä
su 2022-10-16 15.00 SaiPa Blue Fox Lappeenrannan ut Lappeenranta
su 2022-10-16 15.00 Welhot Pirkat Lippumäen lh Kuopio
la 2022-10-22 15:00 Blue Fox SaiPa Tähtihalli Uusikaarlepyy
la 2022-10-22 15:00 ÅIF O2-JKL Sipoon Areena Sipoo
la 2022-10-22 15.00 Helsinki U Jokerit Stars Arena Espoo
la 2022-10-22 18:00 Pirkat Welhot Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 2022-10-23 15:00 Blue Fox O2-JKL Tähtihalli Uusikaarlepyy
su 2022-10-23 18.00 Welhot SaiPa Lippumäen lh Kuopio
ti 2022-10-25 18.45 Jokerit Helsinki U Lehto Areena Helsinki
la 2022-11-05 15:00 Blue Fox Helsinki U Tähtihalli Uusikaarlepyy
la 2022-11-05 15:00 ÅIF Welhot Sipoon Areena Sipoo
la 2022-11-05 16.45 Jokerit O2-JKL Lehto Areena Helsinki
su 2022-11-06 1645 Jokerit Welhot Lehto Areena Helsinki
su 2022-11-06 15:00 Pirkat SaiPa Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 2022-11-12 14.00 SaiPa Helsinki U Lappeenrannan ut Lappeenranta
la 2022-11-12 15:00 Blue Fox Jokerit Tähtihalli Uusikaarlepyy
la 2022-11-12 15:00 ÅIF Pirkat Sipoon Areena Sipoo
su 2022-11-13 12.00 SaiPa O2-JKL Lappeenrannan ut Lappeenranta
su 2022-11-13 15:00 Blue Fox ÅIF Tähtihalli Uusikaarlepyy
su 2022-11-13 18.00 Welhot Helsinki U Lippumäen lh Kuopio
ti 2022-11-15 18.45 Jokerit Pirkat Lehto Areena Helsinki
la 2022-11-19 15:00 Pirkat Blue Fox Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 2022-11-19 15.00 Helsinki U O2-JKL Lehto Areena Helsinki
la 2022-11-19 15.00 Welhot ÅIF Lippumäen lh Kuopio
su 2022-11-20 13.30 O2-JKL ÅIF Palokan kk Jyväskylä
la 2022-11-26 15.00 Helsinki U ÅIF Lehto Areena Helsinki
la 2022-11-26 15.15 O2-JKL Pirkat Palokan kk Jyväskylä
la 2022-11-26 18.00 SaiPa Jokerit Lappeenrannan ut Lappeenranta
ti 2022-11-29 18.45 Jokerit ÅIF Lehto Areena Helsinki
la 2022-12-03 15:00 Pirkat Helsinki U Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 2022-12-03 15:00 ÅIF SaiPa Sipoon Areena Sipoo
la 2022-12-03 15.00 Welhot Jokerit Lippumäen lh Kuopio
la 2022-12-03 15.15 O2-JKL Blue Fox Palokan kk Jyväskylä
su 2022-12-04 15.00 Welhot Blue Fox Lippumäen lh Kuopio
su 2022-12-04 18.30 O2-JKL Jokerit Palokan kk Jyväskylä
la 2022-12-10 15:00 ÅIF Jokerit Sipoon Areena Sipoo
su 2022-12-11 14.00 SaiPa Welhot Lappeenrannan ut Lappeenranta
su 2022-12-11 15:00 Blue Fox Pirkat Tähtihalli Uusikaarlepyy
la 2022-12-17 14.00 SaiPa Blue Fox Lappeenrannan ut Lappeenranta
su 2022-12-18 15:00 Pirkat ÅIF Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
su 2022-12-18 15.00 Helsinki U SaiPa Stars Arena Espoo
su 2022-12-18 16.45 Jokerit Blue Fox Lehto Areena Helsinki
su 2022-12-18 18.00 Welhot O2-JKL Lippumäen lh Kuopio
la 2023-01-14 15.00 Helsinki U Jokerit Lehto Areena Helsinki
la 2023-01-14 15.00 Welhot Pirkat Lippumäen lh Kuopio
la 2023-01-14 18.00 O2-JKL SaiPa Monitoimitalo Jyväskylä
su 2023-01-15 14.00 SaiPa ÅIF Lappeenrannan ut Lappeenranta
su 2023-01-15 15:00 Blue Fox O2-JKL Tähtihalli Uusikaarlepyy
la 2023-01-28 15:00 Pirkat Jokerit Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 2023-01-28 15.00 Welhot Helsinki U Lippumäen lh Kuopio
su 2023-01-29 15.30 O2-JKL Helsinki U Monitoimitalo Jyväskylä
la 2023-02-11 15:00 ÅIF Blue Fox Sipoon Areena Sipoo
la 2023-02-11 15.00 Helsinki U Pirkat Stars Arena Espoo
la 2023-02-11 15.00 O2-JKL Welhot Monitoimitalo Jyväskylä
su 2023-02-12 14.00 SaiPa Pirkat Lappeenrannan ut Lappeenranta
su 2023-02-12 15.00 Helsinki U Blue Fox Stars Arena Espoo
la 2023-02-18 15:00 Pirkat O2-JKL Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 2023-02-18 15.00 Blue Fox Welhot Tähtihalli Uusikaarlepyy
la 2023-02-18 15.00 Jokerit SaiPa Lehto Areena Helsinki
la 2023-02-18 15.00 ÅIF Helsinki U Sipoon Areena Sipoo

Pääkallo.fi