Liigat

Päivittyvä listaus – F-liigan miesten sarjan harjoituspelien aikataulut ovat tässä

05.08.
2022
Liigat

Indians ja Nokian KrP kohtaavat harjoituskaudella. Kuva: Esa Takalo

F-liigan miesten sarjan joukkueiden harjoituspelit ovat käynnissä ja pelejä tullaan pelaamaan ennen sarjan alkua, joka on syyskuun puolivälissä.

Oheiseen listaan päivitellään ottelutietoja sekä tuloksia ja keskustelua aiheesta voi käydä foorumilla.

Classic:

Pe 5.8. Happee – Classic klo 18.30 (Palokka) 5-8
Pe 19.8. TPS – Classic klo 18.30 (Kupittaan PH) 5-6
Ke 24.8.- su 28.8. Latvian Open -turnaus
24.8. ACEMA Sparta Praha – Classic klo 16.00 FLIIGATV 5-10
25.8. FbŠ Bohemians – Classic klo 13.00 FLIIGATV 9-12
26.8. Classic – Oilers klo 13.00 FLIIGATV 4-5
27.8. Classic – Lekrings klo 18.00 FLIIGATV 13-2

EräViikingit:

Ke 3.8. EräViikingit – Oilers (Mosahalli) 8-7 rl.

Czech Open, Praha:
To 11.8. EräViikingit – IBF Falun klo 18.30 (Praha) 1-5
Pe 12.8. EräViikingit – Zug United klo 14.30 (Praha) 8-4
La 13.8. Tatran Stresovice – EräViikingit klo 16.30 (Praha) 6-5
Su 14.8. EräViikingit – Wiler-Ersigen (Praha) 4-7

Ma 29.8 EräViikingit – TPS klo 18.30 (Mosahalli)
To 1.9. RSS Panthers – EräViikingit klo 18.30 (Riihimäki)

FBC Turku:

Pe 5.8. FBC Turku – Koovee klo 19.00 (SB Areena) 3-4
Pe 12.8. Oilers – FBC Turku klo 18.30 (Tapiolan Urheiluhalli) 8-4
Pe 26.8. FBC Turku – Westend Indians (Kupittaan PH) 6-3
La 27.8. LASB – FBC Turku klo 16.00 (Lahden Suurhalli) 10-3
Pe 9.9. Koovee – FBC Turku klo 18.30 (Spiral-halli)

Happee:

Pe 5.8. Happee – Classic klo 18.30 (Palokka) 5-8
La 13.8. SPV – Happee klo 16.00 (Seinäjoen Urheilutalo) 9-8
Pe 19.8. Happee – Jymy klo 18.30 (Palokka) 12-6
La 20.8. Happee – Jymy klo 17.00 (Palokka) 3-6
Pe 26.8. Happee – OLS klo 19.00 (Monnari) 10-6
La 27.8. Happee – OLS klo 14.00 (Vihtavuori) 4-3 rl.
Pe 9.9. Oilers – Happee klo 18.30 (Tapiolan Urheilutalo)

Westend Indians:

Pe 5.8. M-Team – Indians 18.00 (AC Ruskeasuo) 7-4
Pe 12.8. LASB – Indians 18.30 (Lahden Suurhalli) 1-8
Ti 16.8. Nokian KrP – Indians 18.30 (Rahola) 7-6
Pe 26.8. FBC Turku – Indians 18.30 (Kupittaan palloiluhalli) 6-3
Ke 7.9. Indians – TPS 18.30 (Lohjan Tennari)

Jymy:

Ma 8.8. Nokian KrP – Jymy klo 18.30 (Rahola) 10-6
Pe 19.8. Happee – Jymy klo 18.30 (Palokka) 12-6
La 20.8. Happee – Jymy klo 17.00 (Palokka) 3-6
Pe 26.8. – su 28.8. Umeå Scandic Cup
Joukkueet: Jymy, IBK Dalen, Florbal Mladá Boleslav, SPV, Team Thorengruppen, RIG Umeå IBF

Pe 26.8. Florbal MB-Nurmon Jymy klo 21.00 (Uumaja) 5-5
La 27.8. Nurmon Jymy-Team Thorengruppen klo 13 (Uumaja) 8-13
IBK Dalen-Jymy 11-3

LASB:

Pe 12.8. LASB – Indians 18.30 (Lahden Suurhalli) 1-8
La 20.8. M-Team – LASB klo 18.00 (Vierumäki) 2-3
La 27.8. LASB – FBC Turku klo 16.00 (Lahden Suurhalli)
To 8.9. Nokian KrP – LASB klo 18.30 (Rahola)

Nokian KrP:

Ma 8.8. Nokian KrP – Jymy klo 18.30 (Rahola) 10-6
Ti 16.8. Nokian KrP – Indians 18.30 (Rahola) 7-6

Ke 24.8.- su 28.8. Latvian Open -turnaus
24.8. Lekrings – Nokian KrP klo 19.00 FLIIGATV 9-12
25.8. Esport Oilers – Nokian KrP klo 16.00 FLIIGATV 11-5
26.8. Nokian KrP – ACEMA Sparta Praha klo 16.00 FLIIGATV 6-6
27.8. Nokian KrP – FbŠ Bohemians klo 15.00 FLIIGATV 6-9

To 8.9. Nokian KrP – LASB klo 18.30 (Rahola)

Oilers:

Ke 3.8. EräViikingit – Oilers klo (Mosahalli) 8-7 rl.
Pe 12.8. Oilers – FBC Turku klo 18.30 (Tapiolan Urheiluhalli) 8-4

Ke 24.8.- su 28.8. Latvian Open -turnaus
24.8. Esport Oilers – FbŠ Bohemians klo 13.00 FLIIGATV 5-8
25.8. Esport Oilers – Nokian KrP klo 16.00 FLIIGATV 11-5
26.8. Classic – Oilers klo 13.00 FLIIGATV 4-5
27.8. ACEMA Sparta Praha – Esport Oilers klo 12.00 FLIIGATV 0-8

Pe 9.9. Oilers – Happee klo 18.30 (Tapiolan Urheilutalo)

OLS:

Pe 12.8. LNM – OLS 8-7
Pe 26.8. Happee – OLS klo 19.00 (Monnari) 10-6
La 27.8. Happee – OLS klo 14.00 (Vihtavuori) 4-3 rl.
La 3.9. OLS – LNM

SPV:

La 13.8. SPV – Happee klo 16.00 (Seinäjoen Urheilutalo) 9-8

Pe 26.8. – su 28.8. Umeå Scandic Cup
Joukkueet: Jymy, IBK Dalen, Florbal Mladá Boleslav, SPV, Team Thorengruppen, RIG Umeå IBF
Pe 26.8. IBK Dalen-SPV klo 21.00 (Uumaja) 7-3
La 27.8. SPV-RIG Umeå klo 13.00 (Uumaja) 12-4
SPV-Team Thorengruppen 4-6

TPS:

To 11.8. TPS – SalBa klo 18.30 (Kupittaan PH) 12-1
Pe 19.8. TPS – Classic klo 18.30 (Kupittaan PH) 5-6
Ma 29.8 EräViikingit – TPS klo 18.30 (Mosahalli)
Ke 7.9. Indians – TPS 18.30 (Lohjan Tennari)

Pääkallo.fi