Liigat

Pelejä piisasi Suomessa ja ulkomailla – katso viikon 32 (8.-14.8.) harjoitusotteluiden tulokset

15.08.
2022
Liigat

TPS kaatoi Classicin harjoituspelissä. Kuva: Anssi Koskinen

F-liigan miesten ja naisten joukkueet pelasivat suuren määrän harjoituspelejä viime viikolla.

Erityisen paljon vaikutti Prahassa pelattu Czech Open -turnaus jossa oli mukana kaikkiaan neljä suomalaisjoukkuetta. Suomalaisten menestys huipputurnauksessa jäi lopulta vaatimattomaksi, mutta EräViikingit (m+n), FBC Loisto ja Helsinki United saivat kokemusta kovista otteluista.

Miesten liiga
Ma 8.8. Nokian KrP – Jymy klo 18.30 (Rahola) 10-6
To 11.8. EräViikingit – IBF Falun klo 18.30 (Praha) 1-5
To 11.8. TPS – SalBa klo 18.30 (Kupittaan PH) 12-1
Pe 12.8. EräViikingit – Zug United klo 14.30 (Praha) 8-4
Pe 12.8. Oilers – FBC Turku klo 18.30 (Tapiolan Urheiluhalli) 8-4
Pe 12.8. LASB – Indians 18.30 (Lahden Suurhalli) 1-8
Pe 12.8. LNM – OLS 8-7
La 13.8. SPV – Happee klo 16.00 (Seinäjoen Urheilutalo) 9-8
La 13.8. Tatran Stresovice – EräViikingit klo 16.30 (Praha) 6-5
Su 14.8. EräViikingit – Wiler-Ersigen (Praha) 4-7

Kaikki harjoituspelit

Naisten liiga
Ti 9.8. TPS – TPS P17 klo 17.00 (Leaf Areena) 1-5
Ti 9.8 Helsinki United – ÅIF klo 19.15 (Latokartano) 4-5 rl.
To 11.8 klo 10.00 FBC Loisto – Helsinki United 2-0
To 11.8 klo 12.00 FBC Loisto – Kloten Dietlikon Jets 2-6
To 11.8. EV – Pixbo Wallenstam klo 15:00 2-4
To 11.8. EV – Zug United klo 19:00 7-3
To 11.8. klo 16.00 Helsinki United – CPP Bystron Ostrava 4-7
Pe 12.8.FbŠ Bohemians – Helsinki United 3-1
Pe 12.8. Helsinki United – IBF Falun 2-6
Pe 12.8 klo 14.00 FBC Loisto – CPP Bystron Ostrava 3-5
Pe 12.8 klo 21.00 FBC Loisto – Bohemians 2-5
Pe 12.8. SC TEMPISH Vitkovice – EräViikingit klo 10:00 (Praha) 2-4
Pe 12.8. EräViikingit – Tatran Stresovice klo 15:00 (Praha) 0-4
Pe 12.8. TPS – Classic klo 18.30 (Kupittaa PH) 8-5
La 13.8. Klo 12:00 O2-Jyväskylä – Rankat Ankat 4-6
La 13.8. Klo 15:30 Rankat Ankat – Welhot 8-9 rl.
La 13.8. RIG Umea IBF – EräViikingit klo 9:00 (Praha) 2-5
La 13.8 klo 13.00 IBF Falun-FBC Loisto 7-1
La 13.8. Kloten – Dietlikon Jets – Helsinki United 4-2
La 13.8. klo 18.30 O2-Welhot 3-4
La 13.8. SaiPa – ÅIF klo 15.00 (Lappeenranta) 5-4 rl.
Su 14.8. PSS-SaiPa klo 15.00 (Aurora) 4-3

Kaikki harjoituspelit

Joel Siltanen
Pääkallo.fi:n päätoimittaja

Asemapaikka: Helsinki

Twitter: @joelsiltanen