Pääkallo.fi

Hakutulokset

  1. Divarin ottelut viikolla 48 (23.11.29.11.)

    Keskiviikko 25.11. Klo 18:30 EV Akatemia – M-Team, Mosahalli Lauantai 28.11. Klo 14:30 FBC Turku – Karhut, Kupittaan PH Klo 15:30 O2-Jyväskylä – LNM, Palokan KK Klo 17:00 Josba – SaiPa, Joensuu Areena Klo 18:30 Rangers – Hawks, Kirkkonummen VS Klo 18:30 ÅIF – SB Vantaa, Sipoon Areena Sunnuntai...
  2. Naisten F-liigan ottelut viikolla 48 (23.11.-29.11.)

    Naisten F-liigan A-sarjan ottelut: Sunnuntai 29.11. Klo 17:00 PSS – SB-Pro, Porvoon SBH Ruutu Klo 18:00 SSRA – TPS, Kastelli Naisten F-liigan B-sarjan ottelut: Torstai 26.11. Klo 18:30 Steelers – Pirkat, Loimua Areena Ruutu Fanikamera Lauantai 28.11. Klo 15:00 ÅIF – Welhot, Sipoon Areena...
  3. Miesten F-liigan ottelut viikolla 48 (23.11.-29.11.)

    Keskiviikko 25.11. Klo 18:30 TPS – Indians, Kupittaan PH Ruutu Perjantai 27.11. Klo 18:30 Classic – Oilers, Tampere Areena VeikkausTV Lauantai 28.11. Klo 18:30 TPS – Jymy, Kupittaan PH Sunnuntai 29.11. Klo 17:00 LASB – Tiikerit, Suurhalli Areena Klo 18:30 Jymy – Happee, Nurmohalli Ruutu...
  4. Divarin ottelut viikolla 47 (16.11.-22.11.)

    Perjantai 20.11. Klo 18:30 Hawks – EV Akatemia, Myllypuron AC Lauantai 21.11. Klo 17:00 Pirkat – SB Vantaa, Pirkkalan VK Klo 18:30 EV Akatemia – Karhut, Mosahalli Klo 18:30 Rangers – O2-Jyväskylä, Kirkkonummen VS Klo 18:45 Koovee – ÅIF, Spiral-halli
  5. Naisten F-liigan ottelut viikolla 47 (16.11.-22.11.)

    Naisten F-liigan A-sarjan ottelut: Perjantai 20.11. Klo 18:30 Classic – Koovee, Ideapark Ruutu Lauantai 21.11. Klo 17:00 SB-Pro – TPS, Arkadia Halli Ruutu Fanikamera Klo 18:30 FBC Loisto – EräViikingit, Sport Garden Ruutu Fanikamera Naisten F-liigan B-sarjan ottelut: Perjantai 20.11. Klo...
  6. Miesten F-liigan ottelut viikolla 47 (16.11.-22.11.)

    Keskiviikko 18.11. Klo 18:30 Nokian KrP – Jymy, Raholan LK Ruutu Fanikamera Perjantai 20.11. Klo 18:30 Indians — Tiikerit, Otahalli Ruutu Klo 18:30 TPS – EräViikingit, Kupittaan PH VeikkausTV Klo 18:30 Happee – Steelers, Jyväskylän MT Ruutu Fanikamera Lauantai 21.11. Klo 16:00 Classic – Nokian...
  7. Divarin ottelut viikolla 46 (9.-15.11)

    Torstai 12.11. Klo 19:00 ÅIF – FBC Turku, Sipoo Areena Lauantai 14.11. Klo 18:30 SB Vantaa – Josba, Myyrmäen UT Sunnuntai 15.11. Klo 13:00 FBC Turku – Josba, Kupittaan PH Klo 15:30 Koovee – Rangers, Ideapark Klo 15:30 O2-Jyväskylä – EV Akatemia, Palokan KK Klo 17:00 Karhut – LNM, Porin UT Klo...
  8. Miesten F-liigan ottelut viikolla 46 (9.-15.11.)

    Maanantai 9.11. Klo 18:30 Nokian KrP – SPV, Raholan LK Ruutu Keskiviikkoa 11.11. Klo 18:30 EräViikingit – Nokian KrP, Energia Areena VeikkausTV Klo 18:30 LASB – Classic, Suurhalli Areena Ruutu fanikamera Klo 18:30 Welhot – Jymy, Kuopiohalli Ruutu Perjantai 13.11. Klo 18:30 LASB – TPS...
  9. Miesten F-liigan kurinpitopäätökset

    OLS:n Olli Wikstedtistä tuli kauden ensimmäinen pelikieltoa saanut F-liigan pelaaja. https://paakallo.fi/2020/11/olsn-olli-wikstedille-neljan-ottelun-pelikielto-teko-aiheuttaa-vastapelaajalle-erittain-suuren-vakavan-polvi-tai-muun-vamman-vaaran/
  10. Divarin ottelut viikolla 45 (2.11.-8.11.)

    Tiistai 3.11. Klo 19:00 ÅIF – EV Akatemia, Sipoo Areena Klo 19:00 SB Vantaa – SaiPa, Myyrmäen UT Keskiviikko 4.11. Klo 18:30 M-Team – Hawks, Ruskeasuon AC Klo 18:30 FBC Turku – Rangers, Kupittaan PH Klo 18:30 EV Akatemia – Koovee, Mosahalli Perjantai 6.11. Klo 19:00 SB Vantaa – Karhut...
  11. Naisten F-liigan ottelut viikolla 45 (2.11.-8.11.)

    A-sarjan ottelut: Torstai 5.11. Klo 18:30 Classic – SB-Pro, Tampere Areena Perjantai 6.11. Klo 18:30 FBC Loisto – Koovee, Sport Garden Lauantai 7.11. Klo 18:00 SSRA – EräViikingit, Kastelli Ruutu Klo 18:30 TPS – PSS, Kupittaa PH Sunnuntai 8.11. Klo 14:00 Classic – FBC Loisto, Tampere Areena...
  12. Miesten F-liigan ottelut viikolla 45 (2.11.-8.11.)

    Keskiviikko 4.11. Klo 18:30 SPV – Happee, Seinäjoen UT VeikkausTV Klo 18:30 Steelers – Nokian KrP, Loimua Areena Ruutu Perjantai 6.11. Klo 18:30 Classic – Tiikerit, Tampere Areena Klo 18:30 Indians – LASB, Otahalli Ruutu Fanikamera Lauantai 7.11. Klo 15:00 OLS – Welhot, Kastelli Ruutu...
  13. Divarin ottelu viikolla 44 (26.10.-1.11.)

    Divarin ottelut: Perjantai 30.10. Klo 18:30 EV Akatemia – Pirkat, Mosahalli Lauantai 31.10. Klo 14:00 Hawks – Josba, Myllypuron AC Klo 14:00 Karhut – ÅIF, Porin UT Klo 15:30 O2-Jyväskylä – M-Team, Palokan KK Klo 18:00 LNM – Rangers, Kempelehalli Klo 19:00 FBC Turku – SaiPa, Kupittaan PH...
  14. Naisten F-liigan ottelut viikolla 44 (26.10.-1.11.)

    Naisten F-liigan A-sarjan ottelut Keskiviikko 28.10. Klo 18:30 EräViikingit – Classic, Mosahalli Ruutu fanikamera Lauantai 31.10. Klo 17:00 PSS – FBC Loisto, Porvoon SBH Ruutu fanikamera Klo 18:00 SB-Pro – SSRA, Arkadia Halli Ruutu fanikamera Klo 18:30 Koovee – TPS, AutoCenter Areena Ruutu...
  15. Miesten F-liigan ottelut viikolla 44 (26.10.-1.11.)

    *Suomen Cupin jatkopaikka jaossa Maanantai 26.10. Klo 18:30 Nokian KrP – Oilers, Raholan LK Ruutu Tiistai 27.10. *Klo 18:30 Welhot – LASB, Kuopiohalli VeikkausTV Keskiviikko 28.10. Klo 18:30 SPV – Classic, Seinäjoen UT VeikkausTV Torstai 29.10. Klo 18:30 Tiikerit – Nokian KrP, Tikkurilan UT...
  16. Divarin ottelut viikolla 43 (19.10.-25.10.)

    Tiistai 20.10. Klo 19:00 SB Vantaa – M-Team, Myyrmäen Ut Perjantai 23.10. Klo 18:30 Hawks – SB Vantaa, Myllypuron AC Lauantai 24.10. Klo 15:30 M-Team – Karhut, Ruskeasuon AC Klo 17:00 Josba – EV Akatemia, Joensuu Areena Klo 18:00 SaiPa – LNM, Imatran UT Klo 18:00 Pirkat – FBC Turku, Pirkkalan...
  17. Naisten F-liigan ottelut viikolle 43 (19.10.-25.10.)

    Naisten F-liigan A-sarjan ottelut: Keskiviikko 21.10. Klo 18:30 EräViikingit – TPS, Mosahalli Ruutu fanikamera Perjantai 23.10. Klo 18:30 Classic – PSS, Tampere Areena Lauantai 24.10. Klo 18:00 SSRA – Koovee, Kastelli Klo 18:30 FBC Loisto – SB-Pro, Sport Garden Ruutu Sunnuntai 25.10. Klo...
  18. Miesten F-liigan ottelut viikolla 43 (19.10.-25.10.)

    Perjantai 23.10. Klo 18:30 LASB – EräViikingit, Suurhalli Areena Ruutu fanikamera *Klo 18:30 Nokian KrP – Happee, Raholan LK Ruutu fanikamera *Klo 18:30 Oilers – TPS, Tapiolan UH VeikkausTV Lauantai 24.10. *Klo 17:00 Jymy – OLS, Nurmon LH Ruutu Klo 17:00 Steelers – Welhot, Loimua Areena Ruutu...
  19. Akatemiajoukkueet salibandyssa

    Akatemiajoukkueet yleistyvät suomalaisessa jalkapallossa, mutta voisivatko ne yleistyä myös salibandyssä? Pääkallo teki aiheesta kattavamman jutun, jossa näkemyksiään jakoivat EräViikinkien urheilujohtaja Joonas Naava, Nokian KrP:n ja Suomen U19-poikien päävalmentaja Jarmo Härmä sekä TPS:n...
  20. Pääsarjojen ottelut viikolla 42 (12.-18.10.)

    Miesten F-liigan ottelut Tiistai 13.10. Klo 18:30 EräViikingit – Classic, Energia Areena VeikkausTV Naisten F-liigan A-sarjan ottelut Torstai 15.10. Klo 18:30 SB-Pro – Classic, Arkadia Halli Lauantai 17.10. Klo 17:00 PSS – TPS, Porvoon SBH Ruutu Klo 18:30 EräViikingit – SSRA, Mosahalli Ruutu...
Ylös