Pääkallo.fi

Hakutulokset

  1. Tommy Koponen on huolissaan salibandyn nykytilasta

    Pitkään huippusalibandya aitiopaikalta nähnyt Tommy Koponen avasi pitkässä haastattelussa mietteitään siitä, mikä lajissa on tällä hetkellä pielessä. https://paakallo.fi/2021/03/tommy-koponen-on-huolissaan-salibandyn-nykytilasta-nyt-han-kertoo-miksi/
  2. Miesten F-liigan välieräsarja Oilers–TPS

    Oilers (2.) ja TPS (3.) kohtaavat välierissä. Ennakko julkaistaan myöhemmin tällä viikolla. 19.03.2021 18:30 Oilers - TPS Tapiolan UH 22.03.2021 18:30 TPS - Oilers Kupittaan ph 24.03.2021 18:30 Oilers - TPS Tapiolan UH 26.03.2021 18:30 TPS - Oilers Kupittaan ph <strong>Tarvittaessa:</strong>...
  3. Divarin välierät

    (2.) Karhut, Pori – (8.) Limingan Niittomiehet La 13.3. klo 16:00 Karhut – LNM ,Porin UT Su 14.3. klo 18:00 LNM – Karhut, Kempelehalli Ti 16.3. klo 18:30 Karhut – LNM, Porin UT (tarvittaessa) (4.) SaiPa, Lappeenranta – (7.) Rangers, Kirkkonummi La 13.3. klo 18:30 SaiPa – Rangers, Lappeenrannan...
  4. Miesten F-liigan playoutsarja Steelers – Jymy

    Otteluohjelma: La 13.03.2021 Klo 17:00 Steelers – Jymy, Loimua Areena Su 14.03.2021 Klo 17:00 Jymy – Steelers, Nurmon Liikuntahalli Ke 17.03.2021 Klo 18:30 Steelers – Jymy, Loimua Areena La 20.03.2021 Klo 17:00 Jymy – Steelers, Nurmon Liikuntahalli Su 21.03.2021 Klo 17:00 Steelers – Jymy, Loimua...
  5. Miesten F-liigan puolivälieräsarja Nokian KrP – Happee

    Otteluohjelma: Pe 05.03.2021 18.30 Nokian KrP – Happee Raholan lk (Ruutu, fanikamera) Su 07.03.2021 18.30 Happee – Nokian KrP Monitoimitalo (Ruutu monikameratuotanto) Ti 09.03.2021 18.30 Nokian KrP – Happee Raholan lk (Ruutu monikameratuotanto) To 11.03.2021 18.30 Happee – Nokian KrP...
  6. Miesten F-liigan puolivälieräsarja TPS – SPV

    Otteluohjelma: Pe 05.03.2021 18.30 TPS – SPV Kupittaan ph (Ruutu, fanikamera) Su 07.03.2021 17.00 SPV – TPS Seinäjoen ut (Ruutu monikameratuotanto) Ti 09.03.2021 18.30 TPS – SPV Kupittaan ph (Ruutu monikameratuotanto) To 11.03.2021 18.30 SPV – TPS Seinäjoen ut (Ruutu, fanikamera) La 13.03.2021...
  7. Miesten F-liigan puolivälieräsarja Oilers – Indians

    Otteluohjelma: To 04.03.2021 18.30 Oilers – Indians Tapiolan uh (Ruutu monikameratuotanto) La 06.03.2021 18.00 Indians – Oilers Otahalli (Ruutu, fanikamera) Ma 08.03.2021 18.30 Oilers – Indians Tapiolan uh (Ruutu, fanikamera) Ke 10.03.2021 18.30 Indians – Oilers Otahalli (Ruutu...
  8. Miesten F-liigan puolivälieräsarja Classic – LASB

    Otteluohjelma: Pe 05.03.2021 18.30 Classic – LASB, Tampere Areena (Ruutu monikameratuotanto) Su 07.03.2021 16.00 LASB – Classic, Suurhalli Areena (Ruutu, fanikamera) Ti 09.03.2021 18.30 Classic – LASB, Tampere Areena (Ruutu, fanikamera) To 11.03.2021 18.30 LASB – Classic Suurhalli Areena (Ruutu...
  9. Divarin ottelut viikolla 8 (22.-28.2.)

    Keskiviikko 24.2. Klo 18:30 EV Akatemia – Rangers, Mosahalli Perjantai 26.2. Klo 18:30 EV Akatemia – Hawks, Mosahalli Lauantai 27.2. Klo 17:00 Josba – FBC Turku, Joensuu Areena Klo 17:00 Karhut – SaiPa, Porin UT Klo 17:00 LNM – M-Team, Kempelehalli Klo 17:00 O2-Jyväskylä – Rangers, Palokan KK...
  10. Naisten F-liigan ottelut viikolla 8 (22.-28.2.)

    Sijoitussarja A Lauantai 27.2. Klo 14:00 SSRA – PSS, Kastelli Ruutu fanikamera Sunnuntai 28.2. Klo 18:00 SSRA – SB-Pro, Kastelli Ruutu fanikamera Sijoitussarja B Lauantai 27.2. Klo 15:30 Koovee – Classic, Ideapark Ruutu fanikamera Sunnuntai 28.2. Klo 15:30 Koovee – FBC Loisto, Ideapark...
  11. Miesten F-liigan ottelut viikolla 8 (22.-28.2.)

    Keskiviikko 24.2. Klo 18:30 Indians – Classic, Otahalli Ruutu Lauantai 27.2. Klo 17:00 EräViikingit – SPV, Mosahalli VeikkausTV Klo 17:00 Happee – Oilers, Jyväskylän MT Ruutu Klo 17:00 Jymy – Welhot, Nurmon LH Ruutu fanikamera Klo 17:00 LASB – Indians, Suurhalli Areena Ruutu fanikamera Klo...
  12. Suomen Cupin loppuottelut Riihimäellä 20.2.

    Naisten Finaali Lauantai 20.2. Klo 13:00 FBC Loisto – SB-Pro, Cocks Areena VeikkausTV Miesten Finaali Lauantai 20.2. Klo 16:00 Nokian KrP – SPV, Cocks Areena VeikkausTV
  13. Miesten F-liigan ottelut viikolla 7 (15.-21.2.)

    Tiistai 16.2. Klo 18:30 Classic – Happee, Tampere Areena VeikkausTV Keskiviikko 17.2. Klo 18:30 Indians – Oilers, Otahalli Ruutu Klo 18:30 SPV – Nokian KrP, Seinäjoen UT Ruutu Klo 18:30 TPS – LASB, Kupittaan PH Ruutu fanikamera Sunnuntai 21.2. Klo 17:00 Tiikerit – TPS, Tikkurilan UT VeikkausTV...
  14. Divarin ottelut viikolla 7 (15.-21.2)

    Torstai 18.2. Klo 18:30 SaiPa – Rangers, Lappeenrannan UT Perjantai 19.2. Klo 18:30 O2-Jyväskylä – Karhut, Palokan KK Divarin ottelut ovat katsottavissa Solidsport-palvelussa.
  15. Divarin ottelut viikolla 6 (8.-14.2.)

    Keskiviikko 10.2. Klo 19:00 SB Vantaa – Rangers, Myyrmäen UT Perjantai 12.2. Klo 18:30 Hawks – ÅIF, Myllypuron AC Lauantai 13.2. Klo 15:45 Koovee – M-Team, Spiral-halli Klo 17:00 Karhut – Josba, Porin UT Klo 18:00 LNM – EV Akatemia, Kempelehalli Klo 18:00 Pirkat – ÅIF, Pirkkalan VK Klo 18:30...
  16. Naisten F-liigan ottelut viikolla 6 (8.-14.2.)

    Naisten F-liiga sijoitussarja A Lauantai 13.2. Klo 17:00 PSS – SB-Pro, Porvoon SBH Sunnuntai 14.2. Klo 17:00 SB-Pro – PSS, Arkadia Halli Naisten F-liiga sijoitussarja B Perjantai 12.2. Klo 18:30 FBC Loisto – Koovee Sunnuntai 14.2. Klo 14:00 Classic – FBC Loisto, Tampere Areena...
  17. Miesten F-liigan ottelut viikolla 6 (8.-14.2.)

    Maanantai 8.2. Klo 18:30 Jymy – SPV, Nurmon LH VeikkausTV Keskiviikko 10.2. Klo 18:30 EräViikingit – TPS, Mosahalli Ruutu fanikamera Klo 18:30 Nokian KrP – Classic, Raholan LK Ruutu Klo 18:30 Steelers – Happee, Loimua Areena Ruutu fanikamera Perjantai 12.2. Klo 18:30 Jymy – LASB, Nurmon LH...
  18. Divarin ottelut viikolla 5 (1.-7.2.)

    Keskiviikko 3.2. Klo 18:30 FBC Turku – Pirkat, Kupittaan PH Perjantai 5.2. Klo 19:00 Rangers – SB Vantaa, Kirkkonummen VS Lauantai 6.2. Klo 19:00 Rangers – FBC Turku, Kirkkonummen VS Sunnuntai 7.2. Klo 17:00 Josba – O2-Jyväskylä, Joensuu Areena Divarin ottelut ovat katsottavissa...
  19. Miesten F-liigan ottelut viikolla 5 (1.-7.2.)

    Tiistai 2.2. Klo 18:30 Steelers – Classic, Loimua Areena Ruutu fanikamera Lauantai 6.2. Klo 17:00 Jymy – SPV, Nurmohalli VeikkausTV Siirretty maanantaille 8.2. (18.30)
  20. Divarin ottelut viikolla 4 (25.-31.1.)

    Maanantai 25.1. Klo 19:00 Rangers – EV Akatemia, Kirkkonummen VS Tiistai 26.1. Klo 18:30 M-Team – SB Vantaa, Ruskeasuon AC Perjantai 29.1. Klo 18:30 FBC Turku – EV Akatemia, Kupittaan PH Lauantai 30.1. Klo 15:00 Pirkat – Hawks, Pirkkalan VK Klo 15:30 M-Team – SaiPa, Ruskeasuon AC Klo 17:00...
Ylös