Pääkallo.fi

Hakutulokset

  1. Miesten finaalisarja Classic-Nokian KrP

    Pääkallotodistuksesta mentiin ääripäästä toiseen: https://paakallo.fi/2022/04/paakallotodistus-naatakuningas-illan-hahmo-classicilla-yhden-kallon-miehia/
  2. Miesten finaalisarja Classic-Nokian KrP

    KrP siirsi ratkaisua. https://paakallo.fi/2022/04/krp-voitti-lempaalassa-ja-siirsi-ratkaisua-nico-salon-iso-jaahy-koitui-classicin-turmioksi/
  3. Miesten finaalisarja Classic-Nokian KrP

    Toinen finaali oli edellisen tavoin tiukka. https://paakallo.fi/2022/04/krp-nousi-sillasta-toisen-finaalin-voittoon-henri-johansson-ratkaisi-ajassa-59-29/
  4. Välieräsarja Classic-TPS

    Hattutempun viimeistellyt TPS-sankari antoi kovaa palautetta Classicin pelaamisesta. https://paakallo.fi/2022/04/hattutempun-viimeistellyt-eero-jalo-syytti-ruudun-lahetyksessa-classicia-sukeltelusta-ihan-hirvean-nakoista/
  5. Miesten liigan ottelut viikolla 9 (28.2.-6.3.)

    https://paakallo.fi/2022/03/steelersin-putoaminen-f-liigasta-varmistui/
  6. Maailman parhaat 2021 (miehet)

    https://paakallo.fi/2022/01/ruotsalaislehti-teki-valintansa-mm-finaalin-ratkaissut-ruotsalaispuolustaja-maailman-paras/
  7. Maailman parhaat 2021 (miehet)

    Innebandymagazinet julkaisi arvionsa maailman parhaista miespelaajista.
  8. Miesten F-liigan ottelut viikolla 2 (10.-16.1.)

    Keskiviikko 12.1. Klo 18:30 Nokian KrP – Oilers, Raholan LK Ruudun studiolähetys Perjantai 14.1. Klo 18:30 Oilers – Karhut, Tapiolan UH Lauantai 15.1. Klo 17:00 Jymy – Happee, Nurmohalli Klo 17:00 Tiikerit – EräViikingit, Trio Sport Center Sunnuntai 16.1. Klo 17:00 Nokian KrP – TPS, Raholan...
  9. MM-finaali Suomi-Ruotsi klo 17.30

    Suomen kokoonpano finaaliin: https://paakallo.fi/2021/12/toriseva-palaa-maalille-vaananen-ykkosketjuun-tassa-suomen-kokoonpano-loppuotteluun/
  10. Salibandyn MM-kisat 2021 Helsingissä

    Petri Kettunen piiskasi Tšekin pronssille: https://paakallo.fi/2021/12/pronssiottelusta-muotoutui-trilleri-tsekki-vei-himmeimmat-mitalit-jatkoaikavoitolla/
  11. MM-puolivälierä Suomi-Slovakia keskiviikkona 8.12. klo 18.45

    Suomi välieriin: https://paakallo.fi/2021/12/suomi-teki-tarvittavan-ja-nappasi-valierapaikan-duo-kotilainen-lastikka-iskussa/
  12. Mika Kohonen

    Mika Kohosesta tuli kuudes Hall of Famen jäsen. https://paakallo.fi/2021/12/hall-of-fame-sai-kuudennen-jasenensa-han-on-kaikkien-aikojen-pelaaja-mika-kohonen/
  13. Naisten MM-finaali Ruotsi-Suomi sunnuntaina 5.12. klo 17.30

    Suomi taistelu upeasti ja oli lähellä yllätystä. Ruotsi kuitenkin vei kultaa. https://paakallo.fi/2021/12/hopeaa-sitkea-suomi-roikkui-mukana-mutta-ruotsi-punnersi-mestariksi-jatkoaikamaalilla/
  14. Miesten MM-avaus: Suomi–Tanska

    Tanska kaatui odotetusti. https://paakallo.fi/2021/12/suomi-selatti-tanskan-ongelmitta-kotilainen-12-torisevalle-nollapeli/
  15. Miesten MM-kisat: Latvia–Suomi, sunnuntai klo 15.00

    Suomen miehet paketoivat alkusarjan sunnuntaina 5.12. Latviaa vastaan. Kello 15.00 starttaava ottelu on nähtävissä suorana YLE TV2:lla.
  16. Miesten MM-kisat: Suomi–Ruotsi, lauantai klo 18.55

    Suomen miestenmaajoukkue kohtaa alkusarjan toisessa ottelussaan Ruotsin. Lauantaina 4.12. Helsingin jäähallissa pelattava ottelu alkaa kello 18.55. Ottelusta on tarjolla suora lähetys YLE TV2 -kanavalla.
  17. Miesten MM-avaus: Suomi–Tanska

    Suomen miesten maajoukkue avaa kotikisat perjantaina Helsingin jäähallissa. Ottelu käynnistyy kello 18.30 ja on nähtävissä suorana lähetyksenä YLE TV2 -kanavalla. https://paakallo.fi/2021/12/salibandyn-mm-kotikisat-kaynnistyvat-tanaan-perjantaina-nain-seuraat-kisoja/
  18. Salibandyn MM-kisat 2021 Helsingissä

    Suomen ykköspuolustaja sivuun kisoista: https://paakallo.fi/2021/12/miesten-maajoukkueelle-massiivinen-takaisku-savonen-joutuu-jattamaan-kotikisat-valiin/
  19. Divarin ottelut viikolla 42 (18.-24.10.)

    Perjantai 22.10. Klo 18:30 FBC Turku – Rangers, Kupittaan PH Klo 18:30 Hawks – ÅIF, AC Myllypuro Lauantai 23.10. Klo 15:30 M-Team – O2-Jyväskylä, AC Ruskeasuo Klo 17:00 Pirkat – Soittorasia, Pirkkalan VK Klo 17:00 Josba – SaiPa, Joensuu Areena Klo 18:00 LNM – Koovee, Krankka-areena Sunnuntai...
  20. Naisten F-liigan ottelut viikolla 42 (18.-24.10.)

    A-sarja: Perjantai 22.10. Klo 18:30 EräViikingit – Classic, Mosahalli Ruutu Lauantai 23.10. Klo 14:30 TPS – PSS, Kupittaan PH Ruutu Klo 15:30 Koovee – SSRA, Kauppi Sports Center Ruutu Klo 18:30 FBC Loisto – SB-Pro, Sport Garden Ruutu Sunnuntai 24.10. Klo 17:00 SB-Pro – TPS, Arkadia Halli Klo...
Ylös