Liigajoukkueen kalenterikuvauksissa paljasta pintaa – Katso kuvat ja video

Kalenterin tuotot ohjataan seuran ja juniorityön kehittämiseen. Kuvat: Happee

Happeen kalenteri
Kuvaukset vedettiin läpi aurinkoisessa säässä. Kuvat: Happee

Jyväskylän Happee kuvasi viikonloppuna miesten ja naisten liigajoukkueiden yhteistä kalenteria, joka on tulossa myyntiin myöhemmin syksyllä. Kuten oheisista kuvista ja videosta selviää, niin pelaajat heittäytyivät projektiin täysillä.

Kalenterin tuotot ohjataan seuran ja juniorityön kehittämiseen. Happeen mukaan tulossa on hieman erilainen kalenteri, jossa jokaisen kuvan tarkoituksena on kertoa tarina, esimerkiksi vastahyökkäyksestä tai miesvartioinnista.

Kalenterin hinta tulee olemaan 15 euroa. Maistiaisia varsinaisista kalenterikuvista on luvassa myöhemmin.

Happeen kalenteri

Happeen kalenteri

2 comments