Viikon ohjelma

Viikon ohjelma viikolla 44 – miesten liigassa viiden ottelun kierros lauantaina

28.10.
2019
Viikon ohjelma

Salibandyviikko näyttää jälleen herkulliselta kattaukseltaan. Kuva: Esa Jokinen

Viikolla 44 (28.10.-3.11.) pelataan salibandyn pääsarjapelejä laajalla rintamalla.

Varsinkin lauantaina salibandyn seuraajia hellitään. Silloin tarjoillaan viisi miesten liigapeliä, joista jokainen on katsottavissa Ruudun kautta.

Miesten Salibandyliiga

Keskiviikko
30.10.2019 18:30 Energia Areena EräViikingit – ÅIF Ruutu +
30.10.2019 18:30 Raholan lk Nokian KrP – SPV Ruutu +
30.10.2019 18:30 Kupittaan ph TPS – Happee VeikkausTV

Perjantai
01.11.2019 18:30 Elenia Areena Steelers – SPV Ruutu + (fanikamera)

Lauantai
SC 02.11.2019 15:00 Kastelli OLS – Happee Ruutu +
SC 02.11.2019 17:00 Raholan lk Nokian KrP – Tiikerit Ruutu +
SC 02.11.2019 17:00 Tapiolan UH Oilers – EräViikingit Ruutu +
SC 02.11.2019 18:00 Sipoo Areena ÅIF – Indians Ruutu + (fanikamera)
SC 02.11.2019 18:30 Kupittaan ph TPS – Welhot Ruutu +

Sunnuntai
SC 03.11.2019 17:00 Seinäjoen Urheilutalo SPV – LASB VeikkausTV
SC 03.11.2019 17:00 Elenia Areena Steelers – Classic Ruutu +

SC=Suomen Cupin viidennen kierroksen ottelut tuplapanoksella. Voittajat jatkavat kuudennelle kierrokselle.

Naisten Salibandyliiga

NLA

Lauantai
02.11.2019 14:30 Kupittaan ph TPS – SB-Pro Ruutu +
02.11.2019 17:00 Suurhalli Areena Pelicans SB – SSRA Ruutu + (fanikamera)
02.11.2019 17:00 Porvoo SBH PSS – Koovee Ruutu + (fanikamera)
02.11.2019 18:30 Mosahalli EräViikingit – Classic Ruutu + (fanikamera)

Sunnuntai
03.11.2019 18:30 Leaf-Areena TPS – Classic

NLB

Tiistai
29.10.2019 18:30 Tennari LoSB – Pirkat Ruutu +

Lauantai
02.11.2019 12:00 Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkat – LoSB
02.11.2019 17:00 Kuopiohalli Welhot – ÅIF
02.11.2019 18:30 Sport Garden FBC Loisto – Steelers

Sunnuntai
03.11.2019 17:00 Kuopiohalli Welhot – Pirkat

Miesten Divari

Perjantai
01.11.2019 18:30 AutoCenter Areena Koovee – NJ
01.11.2019 19:00 Porin UT Karhut – Josba
01.11.2019 19:00 Myyrmäen UT SB Vantaa – NST

Lauantai
02.11.2019 15:00 Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkat – Josba
02.11.2019 15:30 Palokan koulukeskus O2-Jyväskylä – LNM
02.11.2019 15:30 Ruskeasuo M-Team – EV Akatemia
02.11.2019 18:00 Porin UT Karhut – FBC Turku
02.11.2019 18:30 Kirkkonummen VS Rangers – Loviisan Tor

Solidsport näyttää kaikki Divarin ottelut suorina lähetyksinä.

Suomen Cupin viides kierros

Keskiviikko
30.10.2019 19:00 Nurmon Liikuntahalli NJ (Div.) – LNM (Div.)

Torstai
31.10.2019 19:00 Kosken Syke KyPo (2. div) – Pirkat (Div.)

Lauantai
02.11.2019 14:00 Killerin LK MSM (3. div) – SSRA (2. div)
02.11.2019 19:00 OP-Arena SB Vaasa (2. div) – ISB/Team Atria (2. div)

Sunnuntai
03.11.2019 16:00 Kurkelan koulu Blackbirds (2. div) – Loviisan Tor (Div.)
03.11.2019 18:30 Kauniaisten PH GrIFK (2. div) – Rangers (Div.)
03.11.2019 18:30 Kontiolahden lh Lehmo Balls -96 (2. div) – Kosken Dynamo (2. div)

Joel Siltanen
Joel Siltanen
Pääkallo.fi:n päätoimittaja

Asemapaikka: Helsinki

Twitter: @joelsiltanen