Viikon ohjelma

Viikon ohjelma viikolla 46 – Indians vierailee Jyväskylässä

11.11.
2019
Viikon ohjelma

Westend Indiansin katseet on käännetty seuraavaksi kohti Keski-Suomea. Kuva: Esa Takalo

Viikolla 46 (11.-17.11.) miesten Salibandyliiga palaa maaottelutauolta, kun viikon mittaan pelataan kuusi matsia. Ne kaikki ovat nähtävissä Ruutu+:n kautta.

Esille voisi nostaa perjantain kamppailun Jyväskylästä, jossa kohtaavat tällä hetkellä peräkkäisillä sijoilla (5.-6.) sarjataulukossa olevat Happee ja Westend Indians.

Naisten Salibandyliigassa huomio kiinnittyy lauantai-illan otteluun PSS-EräViikingit, josta tulee fanikameralähetys.

Miesten liigan tavoin tauolla ollutta Divaria on ripoteltu pelattavaksi läpi viikon ja lauantaina ohjelmassa neljän ottelun kierros.

Miesten Salibandyliiga

Perjantai
15.11.2019 18:00 Nikkilän MTH ÅIF – EräViikingit Ruutu+ (fanikamera)
15.11.2019 18:30 Jyväskylän monitoimitalo Happee – Indians Ruutu+

Lauantai
16.11.2019 17:00 Suurhalli Areena LASB – Nokian KrP Ruutu+
16.11.2019 17:00 Kupittaan ph TPS – Tiikerit Ruutu+ (fanikamera)
16.11.2019 18:00 Kastelli OLS – Oilers Ruutu+

Sunnuntai
17.11.2019 17:00 Ähtärin Liikuntahalli SPV – Welhot Ruutu+ (fanikamera)

Naisten Salibandyliiga

NLA

Torstai
14.11.2019 18:30 AutoCenter Areena Koovee – Pelicans SB Ruutu+

Lauantai
16.11.2019 15:00 Kastelli SSRA – TPS Ruutu+
16.11.2019 17:00 Porvoo SBH PSS – EräViikingit Ruutu+ (fanikamera)

Sunnuntai

17.11.2019 15:00 Kastelli SSRA – SB-Pro
17.11.2019 18:00 Tampere Areena Classic – PSS

NLB

Lauantai
16.11.2019 12:00 Palokan koulukeskus O2-Jyväskylä – Welhot
16.11.2019 15:00 Sipoo Areena ÅIF – Steelers
16.11.2019 15:00 Tennari LoSB – NST
16.11.2019 18:30 Sport Garden FBC Loisto – Pirkat

Sunnuntai
17.11.2019 14:00 Liikuntakeskus Areena NST – Steelers
17.11.2019 15:00 Tennari LoSB – O2-Jyväskylä
17.11.2019 16:00 Sport Garden FBC Loisto – Welhot

Divari

Maanantai
11.11.2019 18:30 Ruskeasuo M-Team – Rangers

Keskiviikko
13.11.2019 18:30 Mosahalli EV Akatemia – SB Vantaa

Perjantai
15.11.2019 18:30 Kupittaan ph FBC Turku – Rangers

Lauantai
16.11.2019 15:30 Palokan koulukeskus O2-Jyväskylä – Josba
16.11.2019 16:00 Nurmon Liikuntahalli NJ – Pirkat
16.11.2019 17:00 Loviisan LH Loviisan Tor – Koovee
16.11.2019 17:30 Kempelehalli LNM – M-Team

Sunnuntai
17.11.2019 16:00 Kupittaan ph FBC Turku – NST
17.11.2019 16:00 Nurmon Liikuntahalli NJ – Josba

Solidsport näyttää kaikki Divarin ottelut suorina lähetyksinä.

Naisten Suomen Cupin 4. kierros

Maanantai
11.11.2019 19:00 Mosahalli EräViikingit – FBC Loisto

Iiro-Pekka Airola
Iiro-Pekka Airola
Toimittaja

Twitter: @ipairola