Juniorit

Junioreiden SM-karsintojen otteluohjelmat julkaistiin

04.06.
2020
Juniorit

Kuvituskuva: Iiro Karesniemi

Junioreiden SM-karsintojen otteluohjelmat on nyt julkaistu. Lohkoajaot löydät vielä artikkelin lopusta.

Junioreiden valtakunnallisten sarjojen karsintojen ajankohdat:

* 22.-23.8. A-poikien 1. div. karsinta, B-poikien SM-esikarsinta, C1- ja C2-poikien SM-karsinta 1. vaihe, A- ja C-tyttöjen SM-karsinta
* 29.8.-30.8. B-poikien SM-karsinta 1. vaihe, C1- ja C2-poikien SM-karsinta 2. vaihe, B-tyttöjen SM-karsinta
* 12.-13.9. B-poikien SM-karsinta 2. vaihe

A-tyttöjen SM-karsinta 22.-23.8.2020

Otteluohjelmat täällä

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
A Sipoo ÅIF Nikkilän monitoimihalli
B Sipoo ÅIF Sipoo Areena
C Sipoo ÅIF Sipoo Areena

B-tyttöjen SM-karsinta 29.-30.8.2020

Otteluohjelmat täällä

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
A Porvoo PSS Askola Areena
B Porvoo PSS Porvoon SBH
C Porvoo PSS Porvoon SBH
D Uusikaarlepyy/Pietarsaari Blue Fox Rettig Sport Center
E Uusikaarlepyy/Pietarsaari Blue Fox Tähtihalli/Rettig Sport Center

C-tyttöjen SM-karsinta 22.-23.8.2020
Otteluohjelmat täällä

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
A Lahti Pelicans SB Lahden suurhalli
B Lappeenranta SaiPa Urheilutalo
C Tampere Classic Spiral-halli
D Mynämäki SBS Wirmo HaNi-halli
E Jyväskylä O2-Jyväskylä Jyväskylän monitoimitalo

B-poikien esikarsinta 22.-23.8.2020
Otteluohjelmat täällä

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
A Mustasaari SB Vaasa OP-Arena
B Mustasaari SB Vaasa OP-Arena
C Helsinki Helsinki United Campo Center
D Helsinki Helsinki United Campo Center
E Joensuu Josba Liikuntakeskus Energy
F Joensuu Josba Liikuntakeskus Energy
G Kuopio Welhot Kuopiohalli
H Kuopio Welhot Kuopiohalli
I Turku TPS Akatemia Leaf Areena
J Turku TPS Akatemia Leaf Areena
K Oulu Merikoski SBT Nallisport
L Oulu Merikoski SBT Nallisport

B-poikien varsinaisen SM-karsinnan varmistuneet joukkueet artikkelin lopussa.

C1-poikien SM-karsinnan 1. vaihe 22.-23.8.2020
Otteluohjelmat täällä

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
A Imatra Voima Imatran urheilutalo
B Jyväskylä O2-Jyväskylä II Killerin liikuntakeskus
C Espoo Oilers NG Esport Arena
D Kirkkonummi Kirkkonummi Rangers Kirkkonummen Väestönsuoja
E Heinola LASB / SB Heinola Vierumäki Areena
F Tampere Ilves Kauppi Sport center
G Helsinki EräViikingit Mosahalli
H Oulu OLS Kastellin Monitoimitalo
I Pori Karhut Porin urheilutalo

C1-poikien SM-karsinnan 2. vaiheen varmistuneet joukkueet artikkelin lopussa.

C2-poikien SM-karsinta 22.-23.8.2020
Otteluohjelmat täällä

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
A Ylöjärvi YPA Ylöjärven liikuntakeskus
B Porvoo PSS Aurora-halli
C Forssa FoSu Jokioisten Leipä Areena
D Pori FBT Karhut Momentum
E Nokia Nokian KrP Raholan lk
F Tampere Classic Tampere Areena
G Hämeenlinna Steelers/SCU Nummikeskus
H Lappeenranta SaiPa LK areena
I Kokkola Nibacos Kampushalli
J Jyväskylä Happee Palokka

A-poikien 1. divisioonan karsinta
Otteluohjelmat:
Ryhmä 1
Ryhmä 2
Ryhmä 3
Ryhmä 4

Lohko Pelipaikka Järjestävä seura Halli
1 Liminka LNM Limingan Liikuntahalli
2 Liminka LNM Limingan Liikuntahalli
3 Nurmo NJ Nurmohalli
4 Nurmo NJ Nurmohalli
5 Rauma Salba Rauman Kauppaoppilaitos
6 Rauma Salba Rauman Kauppaoppilaitos
7 Lempäälä LeKi Ideapark Sport
8 Lempäälä LeKi Ideapark Sport
Ryhmä 1 (lohkot 1 ja 2) Ryhmä 2 (lohkot 3 ja 4)
Lohko 1 Lohko 2 Lohko 3 Lohko 4
LNM Rangers NJ Welhot Akatemia
ÅIF Papas Jokerit FBC Turku
SBT Tornio Nikinmäki United AC Nokia SBS Lieto

Lohkojaot:

Pääkallo.fi
Pääkallo.fi