Liigat

F-liigakauden lähetystiedot julki – Ruutu ja VeikkausTV tarjoavat aimo annoksen salibandyviihdettä

15.09.
2020
Liigat

F-liigan lähetystiedot on julkaistu. Kuva: Ville Vuorinen/salibandy.fi

F-liigakaudet starttaavat tällä viikolla. Naisten liigat käynnistyvät lauantaina ja miesten sarja sunnuntaina.

Sen vuoksi julkaistaan myös kauden lähetystiedot. Ruutu ja VeikkausTV lähettävät yhteensä 101 (76+35) lähetystä salibandyotteluista. Listauksessa ei ole mukana seurojen tuottamia fanikameralähetyksiä.

F-liigan lähetystiedot:

Miesten F-liiga:
20.9.2020 17:00 Jyväskylän monitoimitalo Happee – Indians (Ruutu)
20.9.2020 17:00 Seinäjoen Urheilutalo SPV – LASB (Ruutu)

25.9.2020 18:30 Nurmon Liikuntahalli Jymy – Steelers (VeikkausTV)
25.9.2020 18:30 Tapiolan UH Oilers – Indians (Ruutu)
26.9.2020 17:00 Energia Areena EräViikingit – Happee (Ruutu)

27.9.2020 17:00 Seinäjoen Urheilutalo SPV – TPS (Ruutu + IS TV)
27.9.2020 18:00 Kastelli OLS – Classic (VeikkausTV)
30.9.2020 18:30 Kuopiohalli Welhot – Happee (Ruutu)

3.10.2020 18:30 Kupittaan ph TPS – Tiikerit (Ruutu)
4.10.2020 17:00 Tikkurilan UT Tiikerit – Jymy (Ruutu)
6.10.2020 18:30 Energia Areena EräViikingit – Oilers (Ruutu)

7.10.2020 18:30 Tampere Areena Classic – Indians (VeikkausTV)
7.10.2020 18:30 Kupittaan ph TPS – Nokian KrP (Ruutu)

9.10.2020 18:30 Otahalli Indians – SPV (Ruutu)
10.10.2020 15:00 Kastelli OLS – Tiikerit (Ruutu)
10.10.2020 18:30 Jyväskylän monitoimitalo Happee – TPS (Ruutu)

11.10.2020 16:00 Suurhalli Areena LASB – Steelers (Ruutu)
11.10.2020 18:00 Kuopiohalli Welhot – Tiikerit (Ruutu)
13.10.2020 18:30 Energia Areena EräViikingit – Classic (VeikkausTV)

23.10.2020 18:30 Tapiolan UH Oilers – TPS (VeikkausTV)
24.10.2020 17:00 Nurmon Liikuntahalli Jymy – OLS (Ruutu)
26.10.2020 18:30 Raholan lk Nokian KrP – Oilers (Ruutu)

27.10.2020 18:30 Kuopiohalli Welhot – LASB (VeikkausTV)
28.10.2020 18:30 Seinäjoen Urheilutalo SPV – Classic (VeikkausTV)

30.10.2020 18:30 Otahalli Indians – EräViikingit (Ruutu + IS TV)
31.10.2020 18:00 Kuopiohalli Welhot – TPS (Ruutu)

4.11.2020 18:30 Seinäjoen Urheilutalo SPV – Happee (VeikkausTV)
4.11.2020 18:30 Loimua Areena Steelers – Nokian KrP (Ruutu)

7.11.2020 17:00 Tapiolan UH Oilers – Happee (Ruutu)

9.11.2020 18:30 Raholan lk Nokian KrP – SPV (Ruutu)

11.11.2020 18:30 Kuopiohalli Welhot – Jymy (Ruutu)
11.11.2020 18:30 Energia Areena EräViikingit – Nokian KrP (VeikkausTV)
13.11.2020 18:30 Suurhalli Areena LASB – TPS (VeikkausTV)
14.11.2020 17:00 Tikkurilan UT Tiikerit – Steelers (Ruutu)
15.11.2020 18:00 Kastelli OLS – LASB (Ruutu)
15.11.2020 17:00 Seinäjoen Urheilutalo SPV – Jymy (Ruutu)

17.11.2020 18:30 Tampere Areena Classic – Oilers (VeikkausTV)
18.11.2020 18:30 Kupittaan ph TPS – Indians (Ruutu)
20.11.2020 18:30 Otahalli Indians – Tiikerit (Ruutu)
20.11.2020 18:30 Kupittaan ph TPS – EräViikingit (VeikkausTV)

21.11.2020 16:00 Pelipaikka auki Classic – Nokian KrP (Ruutu + IS TV)
21.11.2020 17:00 Tapiolan UH Oilers – SPV (VeikkausTV)

18.12.2020 18:30 Tampere Areena Classic – TPS (VeikkausTV)
18.12.2020 19:00 Otahalli Indians – Oilers (Ruutu + IS TV)
19.12.2020 18:00 Kuopion jäähalli Welhot – Classic (Ruutu)
20.12.2020 16:00 Suurhalli Areena LASB – Tiikerit (Ruutu)
20.12.2020 17:00 Loimua Areena Steelers – Jymy (VeikkausTV)
20.12.2020 18:00 Kastelli OLS – Oilers (Ruutu)
21.12.2020 18:30 Raholan lk Nokian KrP – Indians (VeikkausTV)
27.12.2020 17:00 Energia Areena EräViikingit – Jymy (Ruutu)

29.12.2020 18:30 Jyväskylän monitoimitalo Happee – Classic (Ruutu)
30.12.2020 17:00 Seinäjoki Areena Jymy – SPV (VeikkausTV)
30.12.2020 18:30 Tikkurilan UT Tiikerit – Welhot (Ruutu)

3.1.2021 17:00 Tampere Areena Classic – SPV (Ruutu)
3.1.2021 17:00 Tikkurilan UT Tiikerit – TPS (VeikkausTV)

6.1.2021 17:00 Kupittaan ph TPS – SPV (Ruutu)
8.1.2021 18:30 Otahalli Indians – Happee (Ruutu)
8.1.2021 18:30 Tapiolan UH Oilers – EräViikingit (VeikkausTV)
9.1.2021 14:30 Kupittaan ph TPS – Happee (Ruutu + IS TV)

10.1.2021 18:00 Kastelli OLS – Steelers (Ruutu)
13.1.2021 18:30 Kupittaan ph TPS – Oilers (VeikkausTV)
15.1.2021 18:30 Loimua Areena Steelers – LASB (Ruutu)

17.1.2021 17:00 Suurhalli Areena LASB – Welhot (Ruutu)
22.1.2021 18:30 Tapiolan UH Oilers – Tiikerit (Ruutu)
23.1.2021 18:00 Kuopiohalli Welhot – Steelers (Ruutu)
26.1.2021 18:30 Loimua Areena Steelers – Oilers (VeikkausTV)
29.1.2021 18:30 Nurmon Liikuntahalli Jymy – Nokian KrP (Ruutu)
30.1.2021 18:00 Tampere Areena Classic – EräViikingit (Ruutu)
30.1.2021 18:30 Jyväskylän monitoimitalo Happee – SPV (VeikkausTV)
31.1.2021 17:00 Tikkurilan UT Tiikerit – Happee (Ruutu)

10.2.2021 18:30 Raholan lk Nokian KrP – Classic (Ruutu)
12.2.2021 18:30 Tapiolan UH Oilers – Classic (Ruutu + IS TV)
13.2.2021 17:00 Loimua Areena Steelers – Tiikerit (Ruutu)
13.2.2021 18:00 Otahalli Indians – Welhot (VeikkausTV)

14.2.2021 17:00 Seinäjoen Urheilutalo SPV – Oilers (Ruutu)
16.2.2021 18:30 Tampere Areena Classic – Happee (VeikkausTV)
17.2.2021 18:30 Seinäjoen Urheilutalo SPV – Nokian KrP (Ruutu)

21.2.2021 18:00 Kastelli OLS – Jymy (Ruutu)
27.2.2021 17:00 Energia Areena EräViikingit – SPV (VeikkausTV)
27.2.2021 17:00 Jyväskylän monitoimitalo Happee – Oilers (Ruutu)

F-liigan naisten A-lohko:

19.9.2020 17:00 Tampere Areena Classic – EräViikingit (Ruutu)
26.9.2020 18:30 AutoCenter Areena Koovee – Classic (Ruutu)

30.9.2020 18:30 Kupittaan ph FBC Loisto – TPS (Ruutu)

4.10.2020 17:00 Arkadia Halli SB-Pro – PSS (Ruutu)
10.10.2020 18:00 Kastelli SSRA – FBC Loisto (Ruutu)

17.10.2020 17:00 Porvoo SBH PSS – TPS (Ruutu)

24.10.2020 18:30 Sport Garden FBC Loisto – SB-Pro (Ruutu)
25.10.2020 14:30 Kupittaan ph TPS – EräViikingit (Ruutu)

7.11.2020 18:00 Kastelli SSRA – EräViikingit (Ruutu)

20.11.2020 18:30 Ideapark Classic – Koovee (Ruutu)

29.11.2020 17:00 Porvoo SBH PSS – SB-Pro (Ruutu)

19.12.2020 17:00 Arkadia Halli SB-Pro – Koovee (Ruutu)

16.1.2021 18:30 Leaf-Areena TPS – SB-Pro (Ruutu)
17.1.2021 17:00 Mosahalli EräViikingit – SSRA (Ruutu)

23.1.2021 18:30 AutoCenter Areena Koovee – Classic (Ruutu)

30.1.2021 15:00 Avoin Classic – EräViikingit (Ruutu)

F-liigan naisten B-lohko:

3.10.2020 15:00 Sipoo Areena ÅIF – LoSB (Ruutu)
18.10.2020 15:30 Palokan koulukeskus O2-Jyväskylä – Steelers (Ruutu)

19.12.2020 15:00 Kuopiohalli Welhot – Pirkat (Ruutu)
14.1.2021 18:30 Loimua Areena Steelers – SaiPa (Ruutu)

Joel Siltanen
Joel Siltanen
Pääkallo.fi:n päätoimittaja

Asemapaikka: Helsinki

Twitter: @joelsiltanen