Hyvä mittari taas. Kuinka montaa kiinnostaa edes vähää alusta. Ihan rehellisesti sanottuna, aiemmat yrityskerrat Lahdessa ovat menneet korkeintaan huonosti.![]()
LASB muistaa Pentikäistä ilmaisottelussa: ”Hän oli todella monen pikkupojan ja -tytön idoli” - Pääkallo.fi
Viime viikolla menehtynyttä Miikka Pentikäistä muistetaan Lahdessa loppukuusta.paakallo.fi
ai että kun santtu pääsisi majuun, olisi hieno nähdä! tällä hetkellä kaksi käden levittelijää sielläkin...LASBin Santtu Pohjonen on ollut vuosia liigan huipputorjujia. Pohjonen kertoo saaneensa vastikään erittäin vaikean ADHD:n diagnoosin ja asianmukaista hoitoa. Pohjonen kertoo haastattelussa avoimesti myös ADHD:n vaikutuksista elämäänsä ja pelaamiseen.
Lahdessa viihtyvä hämäläisvahti on viime vuosina laittanut myös fysiikkansa kuntoon. Nähdäänkö sitä myötä Pohjonen vielä maajoukkueessa, jonne osa on kaipaillut miestä jo vuosia.
![]()
Henkilökuva: Erittäin vaikea ADHD on varjostanut huippuvahti Pohjosen uraa ja elämää: ”Keskittyminen yksinkertaisesti on nollassa” - Pääkallo.fi
Pääkallon podcastien henkilökuvasarjan viikon vieraana on LASB-maalivahti Santtu Pohjonen, 27.paakallo.fi
Oli miten oli niin nyt lasbin tiedotteen mukaan rahat maksettu Pentikäisille.
Mitähän kautta tämäkin asia päätyi julkiseksi?
Ja ihmeen nopeasti homma "ratkesi" kun päätyi julkiseksi..
Samaa mieltä 👍🏻Toivottavasti rahat aidosti päätyvät siihen tarkoitukseen mihin ne on kerätty. Millään muulla sinänsä mitään väliä taida olla.