joelsiltanen
Ylläpidon jäsen
- Viestejä
- 6,412
Pelit jatkuu maanantaista alkaen.
Tuo rumpali on kyllä selvä ohilyönti SPV;n ottelujärjestäjiltä. Kaveri on ymmärtänyt roolinsa väärin. Hänen ei kuulu olla mikään esiintyjä vaan yleisön lämmittäjä. Nyt kun kaveri vetää omia sooloja läpi ottelun, se tappaa yleisön kannustusinnon. Kukaan ei pidä enää meteliä katsomossa, kun pauke soi muutenkin koko ajan eikä hänen rytmiinsä voi edes taputtaa. Pyyntö otteluvastaaville; ei tätä "Ringo Starria" enää otteluihin.Tuo rumpali mielestäni ihan hyvä ajatus, mutta toteutus aika hirveä. Mielestäni rumpalin ei pitäisi lyödä mitään omia sooloja, kun koti joukkueella on pallo. Yksittäiset rummutukset vastustajien pakeille ja tahdin lyöminen yleisölle loisi tunnelmaa hyvin.
Miten tuollaisen puoli sek edes huomaa? Nopeat hidastukset varsinkin tulee varmaan vaan oletusajalla ja joskus siitä jää jotain pois. Tai niin oletan.Kyllä nämä Classicin tv-lähetykset on todella tuskaista katsottavaa.
Kuvanlaatua on saatu sentään vähän paremmaksi, mutta äänet on edelleen puoli sekuntia epäsynkassa ja hidastukset on välillä mitä sattuu. 😅
Tuskaista katsoa tällaisia tasoeroja. Nyt kun Ervi on saatu pois kahden alimmaisen sijoilta, niin voidaan taas avata keskustelu joukkuemäärän pienentämiseksi f-liigassa.
Ai miten huomaa puolen sekunnin epäsynkan? Siitä, kun karjutaan jo maalia samalla hetkellä, kun veto lähtee tai jopa juuri ennen. Eilistä peliä en katsonut, joten en tiedä, kävikö eilen noin mutta tuttu ilmiö tuo on minullekin eri lähetyksistä.Miten tuollaisen puoli sek edes huomaa? Nopeat hidastukset varsinkin tulee varmaan vaan oletusajalla ja joskus siitä jää jotain pois. Tai niin oletan.