No jos vielä hetkeksi palaan ErViin, niin kyllä tuo mitä he tällä hetkellä kentällä saavat aikaiseksi, on jo iso steppi siihen suuntaan, että seuran vetovoima pelaajien suhteen on nousussa. Jos nyt ensin vaikka aloitetaan siitä että ihan joka ilta ei oteta turpaan ja tod näk joukkue menossa pleijareihin, niin kyllä sen pohjalta ainakin itse arvelisin että joku nykyinen ErVi pelaaja miettii, että no ei tämä hullumpi paikka ole pelata. Ja onhan siellä esim Sillanpää edelleenkin vaikka ihan varmasti on ollut kyselyjä esim. Otahallin suunnasta menneinä vuosina.
Seuraava steppi on sitten, että jotkut pykälää kokeneemmat pk-seutu taustaiset pelaajat kuten Lindroosit, Remekset tai Rintalat kokisivat ErVin kiinnostavaksi vaihtoehdoksi, jossa olisi ykköskentän vastuuta tarjolla ja sitä kautta ottaa seuraava askel uralla.
Tuo Real Madrid läppä alkaa olla jo sen verran vanhaa ja väsynyttä, että en jaksaisi enää käyttää lyömäaseena. Se on sitä menneisyyden haamut osastoa.