- Viestejä
- 50
"Meillä on loistavat fasiliteetit kotipeleihin Espoon Leppävaarassa uudella Kameleonten Areenalla." Tästä voi kyllä olla montaa mieltä
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Nykyisinhän nämä täyttöjärjestysasiat ja nousuhalukkuudet kysellään jo loppukaudesta.Enpä olisi uskonut näin nopealla aikataululla suostuvan, mutta eihän siinä. Toisaalta kuten mainitsin niin pelillisesti eivät kyllä PSS:lle varmastikaan jää ellei "kevään joukkue" pääse taas kukoistukseen.
Eikö tää oo se, minne joutuu kävelemään jonkun 15 kilometriä sisätiloissa, jotta sinne edes pääsee? Kävin katsomassa Oilers Akatemia - Josba Akatemia Suomisarjan pelin siellä... toissa syksynä (?) ja oli tähän mennessä näkemistäni pelikentistä aivan ylivoimaisesti hankalin paikka löytää.
"Meillä on loistavat fasiliteetit kotipeleihin Espoon Leppävaarassa uudella Kameleonten Areenalla." Tästä voi kyllä olla montaa mieltä
Pieni liikunta on aina hyvästä myös penkkiurheilijalle. Voi sitten hyvillä mielin syödä hodarin, jos ehtii erätauon aikana hakeaEikö tää oo se, minne joutuu kävelemään jonkun 15 kilometriä sisätiloissa, jotta sinne edes pääsee? Kävin katsomassa Oilers Akatemia - Josba Akatemia Suomisarjan pelin siellä... toissa syksynä (?) ja oli tähän mennessä näkemistäni pelikentistä aivan ylivoimaisesti hankalin paikka löytää.
On toki, siellä myös joku 100 istumapaikkaa, eli ei taida ihan kaikkia kriteereitä liigakentästä täyttää. Kahvio myös hauskasti siellä alussa, niin ei ainakaan joukkueen kassa vahingossa kerry kahvinmyynnillä! Monikameralähetystä Espoosta - tuskin!Eikö tää oo se, minne joutuu kävelemään jonkun 15 kilometriä sisätiloissa, jotta sinne edes pääsee? Kävin katsomassa Oilers Akatemia - Josba Akatemia Suomisarjan pelin siellä... toissa syksynä (?) ja oli tähän mennessä näkemistäni pelikentistä aivan ylivoimaisesti hankalin paikka löytää.
Ainiin siinä oli sekin, että jos haluat erätauolla hakea kahviosta jotain, niin turha haaveilla, että seuraavan erän alkuun ehdit takaisin.On toki, siellä myös joku 100 istumapaikkaa, eli ei taida ihan kaikkia kriteereitä liigakentästä täyttää. Kahvio myös hauskasti siellä alussa, niin ei ainakaan joukkueen kassa vahingossa kerry kahvinmyynnillä! Monikameralähetystä Espoosta - tuskin!![]()
Eikö tämä loogisesti ottaen tarkoita, että NS:n pitäisi pelata Tapiolan Urheiluhallissa (tai Otahallissa tai Metro Areenalla), jotta systeemi olisi reilu?Saa kyllä mielikuvitusta käyttää, että Kameleontenin katsomoon mahtuu se vaadittava 250 ihmistä istumaan. Vai onko tässä kohtaa myönnetty poikkeuslupa (jota Hawksille ei myönnetty)
Mihin mahtuu ne 250 paria kenkiä koppikäytävällä ja kuka vastaa siitä kadonneista tonnin stifloista? Entä riittääkö yksi vahtimestari tekemään 250 kenkäratsiaa?Saa kyllä mielikuvitusta käyttää, että Kameleontenin katsomoon mahtuu se vaadittava 250 ihmistä istumaan. Vai onko tässä kohtaa myönnetty poikkeuslupa (jota Hawksille ei myönnetty)
Ai niin, tämän "hienouden" olin kokonaan unohtanutMihin mahtuu ne 250 paria kenkiä koppikäytävällä ja kuka vastaa siitä kadonneista tonnin stifloista? Entä riittääkö yksi vahtimestari tekemään 250 kentäratsiaa?