Pääkallo.fi

Suomen Cup 2019-2020

Viestejä
2,308
Otetaanpa tämä nyt esille kun pelitkin ovat käynnissä.

Divarin Cup-kierros:
19.10. Pirkat v EV Akatemia Pirkkalan vapaa-aikakeskus
19.10. NJ v O2-Jyväskylä Nurmon liikuntahalli
19.10. Rangers v NST Kirkkonummen väestönsuoja
19.10. LNM v Karhut Kempelehalli
19.10. Josba v M-Team Liikuntakeskus Energy, Joensuu
20.10. Loviisan Tor v SB Vantaa Loviisan liikuntahalli
21.10. FBC Turku v Koovee Kupittaan palloiluhalli

Liigan Cup-kierros:
2.11. OLS v Happee Kastellin monitoimitalo
2.11. Oilers v EräViikingit Tapiolan urheiluhalli
2.11. Nokian KrP v Tiikerit Raholan liikuntakeskus, Tampere
2.11. ÅIF v Indians Ingman Areena
2.11. TPS v Welhot Kupittaan palloiluhalli
3.11. Steelers v Classic Elenia Areena
3.11. SPV v LASB Seinäjoen Urheilutalo

Ohjelma:
Esikarsinta tarvittaessa (alueellinen kaavio) 24.-25.8.
Kierros 1 (alueellinen kaavio) 31.8.-1.9.
Kierros 2 (alueellinen kaavio) 14.-15.9.
Kierros 3 (alueellinen kaavio) 28.9. tai 5.10.
Kierros 4 (alueellinen kaavio) 19.10. (22 joukkuetta) + Divarin Cup-kierros 19.10. (14 joukkuetta) = 36 joukkuetta
Salibandyliigan Cup-kierros 2.11. (14 joukkuetta) + Kierros 5 3.11. (18 joukkuetta) = 32 joukkuetta
Kierros 6 24.11. (16 joukkuetta)
Kierros 7 (puolivälierät) 21.12. (Kahdeksan joukkuetta)
Kierros 8 (välierät) 5.1. (Neljä joukkuetta)
Finaali 8.2. (Kaksi joukkuetta)
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
2,308
Tänään on siis pelattu Etelän "0. kierroksen" pelejä, tai "1. esikarsintakierros" nämä virallisesti on.
A-lohkosta jatkoon meni IBK Tarkkanen ja käsittääkseni SBS Botnia (koska se voitti viimeisen pelinsä) tai sitten PorsKi (koska se voitti useamman pelin kuin SBS Botnia). Ulos putosi EBL ja toinen edellä mainitusta kaksikosta. Mielenkiintoisesti viidestä pelistä neljä ratkesi maalin erolla ja viideskin kahden maalin erolla.

B-lohkosta jatkoon menivät SC-RR ja SK General. SCW ja HePa putosivat.

Seuraavat ottelut pelataan ensi viikonloppuna, kun käydään 1. kierros. Nopeasti katsottuna kaikki paitsi Pohjoisen C-lohko pelataan lauantaina ja tuo Pohjoisen C-lohko sitten sunnuntaina Kannuksessa.
 
Viestejä
99
Kyllä tästä Porski taisi mennä väkisin jatkoon, kun voitti koko päivän viimeisen ottelun kello 16.00.

Lisäksi olisi kyllä erikoinen systeemi, jos kahden voiton Porski olisi pudonnut ja yhden voiton Botnia olisi mennyt jatkoon.
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
28
Vakioformaatti cupin alkukierroksilla, ensimmäisten otteluparien voittajat pelaavat vastakkain ja häviäjät vastakkain. Tästä voittajien pelin voittaja jatkoon, voittajien pelin häviäjä pelaa häviäjien pelin voittajaa vastaan ja häviäjä ulos. Jäljelle jäävän ottelun voittaja myös jatkoon. Toisin sanoen kahdella voitolla jatkoon.
 
Viestejä
2,308
Etelän 1. kierroksen lohko 1 - jatkoon meni KD II ja MäNMKY, IBK Tarkkanen (esikarsinnoista Etelän A-lohkosta) ja SK General (esikarsinnoista Etelän B-lohkosta) ulos.
Etelän 1. kierroksen lohko 2 - jatkoon meni ToTe ja Veijarit, PorsKi (esikarsinnoista Etelän A-lohkosta) ja SC-RR (esikarsinnoista Etelän B-lohkosta) ulos.

Kakkoskierros pelataan 14.9. kahdessa lohkossa.
A-lohkossa Campo Centerissä Helsingissä ToTe, VSS, S.S. Storm ja KD II.
B-lohkossa Kauklahdessa Espoossa Rangers II, Veijarit, SCH ja MäNMKY.
---
Idän 1. kierroksen A-lohko: Jatkoon MäVi Akatemia ja StU, ulos SB Heinola II.
Idän 1. kierroksen B-lohko: Jatkoon BBU ja RT Dynamo, SIFK ja JoU ulos.

Kakkoskierros pelataan 14.9. viidessä lohkossa.
E-lohkossa Löysätempo, SB Coyotes, SB Heinola akatemia ja StU.
F-lohkossa Pyroll Areenalla Pyhtäällä SBS Hamina, Butchers IBK, Kosken Dynamo ja MäVi Akatemia.
G-lohkossa Pieksämäen urheilutalolla Pisaba, IisKi, Top Team ja VarTa.
H-lohkossa Joensuun Liikuntakeskuksessa Spartak JNS, PoPS-78, Kaiku ja BBU.
I-lohkossa Iisalmen liikuntahallilla FBI, RT Dynamo, SB Raatti ja Rökäletappio.
---
Lännen 1. kierroksella A-lohko: FCN ja Urho jatkoon, MuurY ja Kuukka Gunners ulos.
Lännen 1. kierroksella B-lohko: Bullets ja Riemu jatkoon, RoPo ja KU-68 II ulos.
Lännen 1. kierroksella C-lohko: KaPa-65 1 ja TPS 3 jatkoon, PRM ja SekTa ulos.

Kakkoskierros pelataan neljässä lohkossa. Lohkot pelataan 14.9. pl. lohko E, joka pelataan 15.9.
D-lohkossa Parkanon koulukampus Kaarnassa 14.9. SBT PaPo, Urho, MSM ja SR IV.
E-lohkossa Laitilan monitoimihallilla 15.9. LaJy, Riemu, SBS Rupu ja FCN.
F-lohkossa Momentum-hallissa Porissa 14.9. TEAM LSM, Bullets, Satabandy ja KaPa-65 1.
G-lohkossa Jokioisten Leipä Areenalla Forssassa 14.9. KiU, Alku, SCU ja TPS 3.
---
Pohjoisen 1. kierroksen A-lohko: VULPN, Total ja MuhU jatkoon, SB KuHa ulos.
Pohjoisen 1. kierroksen B-lohko: SS Kanuuna, OFBC, SBC Levi jatkoon, SBT Tornio ulos.
Pohjoisen 1. kierroksen C-lohko: Jeppis FBC, Tempo ja Jalas jatkoon, KannUra ulos.

Kakkoskierros pelataan kuudessa lohkossa
D-lohkossa Kempelehallilla 15.9. SSRA, VULPN, SBT Suola ja SBC Levi
E-lohkossa Nallisportissa Oulussa 14.9. Merikoski SBT, SS Kanuuna, Papas ja MuhU
F-lohkossa Nallisportissa Oulussa 15.9. KoskRi, Total ja OFBC (Tämä pelataan lohkona)
G-lohkossa Lohtajan Mainingissa 14.9. HiPa, AV, SB Paapat ja Tempo
H-lohkossa OP-Arenalla Mustasaaressa 15.9. SB Vaasa, FBC Remix, ISB/Team Atria ja Jalas
I-lohkossa Seinäjoen Urheilutalolla 14.9. Jeppis FBC, MLT ja Blue Fox (pelataanko tämäkin lohkona?)

Lihavoituna tässä vaiheessa aloittavat joukkueet

Kolmoskierros pelataan yksittäisinä otteluina 28.9. ja/tai 5.10.
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
2,308
Etelän 2. kierroksen A-lohko - jatkoon meni VSS ja S.S. Storm, ulos putosivat ToTe (Etelän 1. kierroksen lohkosta 2) ja KD II (Etelän 1. kierroksen lohkosta 1).

Etelän 2. kierroksen B-lohko - jatkoon meni Rangers II ja MäNMKY (Etelän 1. kierroksen lohkosta 1), ulos putosivat SCH ja Veijarit (Etelän 1. kierroksen lohkosta 2).

Kolmoskierros pelataan yksittäisinä otteluina 28.9. ja/tai 5.10. Siinä pareina (käsittääkseni, korjatkaa toki)
S.S. Storm (Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - AC HaKi
Rangers II (Etelän 2. kierroksen B-lohkosta) - Blackbirds
VSS (Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - LoSB
MäNMKY (Etelän 1. kierroksen lohkosta 1) - GrIFK

----

Idän 2. kierroksen E-lohko: Jatkoon Löysätempo ja StU (Idän 1. kierroksen Lohko A:sta). Ulos putosivat SB Coyotes ja SB Heinola akatemia.
Idän 2. kierroksen F-lohko: Jatkoon Kosken Dynamo ja SBS Hamina. Ulos putosivat Butchers IBK ja MäVi Akatemia (Idän 1. kierroksen Lohko A:sta).
Idän 2. kierroksen G-lohko: Jatkoon Pisaba ja VarTa. Ulos putosivat IisKi ja Top Team.
Idän 2. kierroksen H-lohko: Jatkoon Kaiku ja BBU (Idän 1. kierroksen B-lohkosta). Ulos putosivat PoPS-78 ja Spartak JNS.
Idän 2. kierroksen I-lohko: Jatkoon Rökäletappio ja FBI. Ulos putosivat SB Raatti ja RT Dynamo (Idän 1. kierroksen B-lohkosta).

Kolmoskierros pelataan yksittäisinä otteluina 28.9. ja/tai 5.10. Siinä pareina (käsittääkseni, korjatkaa toki)
Troopers - VarTa (Idän 2. kierroksen G-lohkosta)
LeBa -96 - BBU (Idän 1. kierroksen B-lohkosta)
Löysätempo (Idän 2. kierroksen E-lohkosta) - SBS Hamina (Idän 2. kierroksen E-lohkosta)
Kosken Dynamo (Idän 2. kierroksen E-lohkosta) - StU (Idän 1. kierroksen Lohko A:sta)
Pisaba (Idän 2. kierroksen G-lohkosta) - Rökäletappio (Idän 2. kierroksen I-lohkosta)
Kaiku (Idän 2. kierroksen H-lohkosta) - FBI (Idän 2. kierroksen I-lohkosta)

----

Lännen 2. kierroksen D-lohko: Jatkoon SR IV ja MSM. Ulos SBT PaPo ja Urho (Lännen 1. kierroksen A-lohkosta).
Lännen 2. kierroksen E-lohko: SBS Rupu ja LaJy. Ulos FCN (Lännen 1. kierroksen A-lohkosta) ja Riemu (Lännen 1. kierroksen B-lohkosta).
Lännen 2. kierroksen F-lohko: Jatkoon TEAM LSM ja Satabandy. Ulos Bullets (Lännen 1. kierroksen B-lohkosta) ja KaPa-65 1 (Lännen 1. kierroksen C-lohkosta)
Lännen 2. kierroksen G-lohko: Jatkoon SCU ja TPS 3 (Lännen 1. kierroksen C-lohkosta). Ulos KiU ja Alku.

Kolmoskierros pelataan yksittäisinä otteluina 28.9. ja/tai 5.10. Siinä pareina (käsittääkseni, korjatkaa toki)
KU-68 - MSM (Lännen 2. kierroksen D-lohkosta)
KyPo - SBS Rupu (Lännen 2. kierroksen E-lohkosta)
KaKo - TPS 3 (Lännen 2. kierroksen F-lohkosta)
SC Wolves - TEAM LSM (Lännen 2. kierroksen F-lohkosta)
SR IV (Lännen 2. kierroksen D-lohkosta) - Satabandy (Lännen 2. kierroksen F-lohkosta)
SCU (Lännen 2. kierroksen G-lohkosta) - LaJy (Lännen 2. kierroksen D-lohkosta)

----

Pohjoisen 2. kierroksen D-lohko: Jatkoon SBT Suola ja SSRA. Ulos SBC Levi (Pohjoisen 1. kierroksen B-lohkosta) ja VULPN (Pohjoisen 1. kierroksen A-lohkosta)
Pohjoisen 2. kierroksen E-lohko: Jatkoon Merikoski SBT ja Papas. Ulos MuhU (Pohjoisen 1. kierroksen A-lohkosta) ja SS Kanuuna (Pohjoisen 1. kierroksen B-lohkosta).
Pohjoisen 2. kierroksen F-lohko: Jatkoon KoskRi ja OFBC (Pohjoisen 1. kierroksen B-lohkosta). Ulos Total (Pohjoisen 1. kierroksen A-lohkosta)
Pohjoisen 2. kierroksen G-lohko: Jatkoon SB Paapat ja AV. Ulos HiPa ja Tempo (Pohjoisen 1. kierroksen C-lohkosta).
Pohjoisen 2. kierroksen H-lohko: Jatkoon ISB/Team Atria ja SB Vaasa. Ulos Jalas (Pohjoisen 1. kierroksen C-lohkosta) ja FBC Remix.
Pohjoisen 2. kierroksen I-lohko: Jatkoon Blue Fox ja MLT. Ulos Jeppis FBC (Pohjoisen 1. kierroksen C-lohkosta).

Kolmoskierros pelataan yksittäisinä otteluina 28.9. ja/tai 5.10. Siinä pareina (käsittääkseni, korjatkaa toki)
SBT Suola (Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta) - Merikoski SBT (Pohjoisen 2. kierroksen E-lohkosta)
Papas (Pohjoisen 2. kierroksen E-lohkosta) - OFBC (Pohjoisen 2. kierroksen F-lohkosta)
KoskRi (Pohjoisen 2. kierroksen F-lohkosta) - SSRA (Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta)
SB Paapat (Pohjoisen 2. kierroksen G-lohkosta) - SB Vaasa (Pohjoisen 2. kierroksen H-lohkosta)
ISB/Team Atria (Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta) - MLT (Pohjoisen 2. kierroksen I-lohkosta)
Blue Fox (Pohjoisen 2. kierroksen I-lohkosta) - AV (Pohjoisen 2. kierroksen G-lohkosta)



Lihavoidulla tässä vaiheessa mukaan tulevat joukkueet. Joukkueen perässä merkittynä "lähtöpaikka Cup-puussa".
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
2,308
Kolmoskierros:

Etelä:
S.S. Storm (Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - AC HaKi
Rangers II (Etelän 2. kierroksen B-lohkosta) - Blackbirds
VSS (Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - LoSB
MäNMKY (Etelän 1. kierroksen lohkosta 1) - GrIFK

Itä:
Troopers - VarTa (Idän 2. kierroksen G-lohkosta)
LeBa -96 - BBU (Idän 1. kierroksen B-lohkosta)
Löysätempo (Idän 2. kierroksen E-lohkosta) - SBS Hamina (Idän 2. kierroksen E-lohkosta)
Kosken Dynamo (Idän 2. kierroksen E-lohkosta) - StU (Idän 1. kierroksen Lohko A:sta)
Pisaba (Idän 2. kierroksen G-lohkosta) - Rökäletappio (Idän 2. kierroksen I-lohkosta)
Kaiku (Idän 2. kierroksen H-lohkosta) - FBI (Idän 2. kierroksen I-lohkosta)

Länsi:
KU-68 - MSM (Lännen 2. kierroksen D-lohkosta)
KyPo - SBS Rupu (Lännen 2. kierroksen E-lohkosta)
KaKo - TPS 3 (Lännen 2. kierroksen F-lohkosta)
SC Wolves - TEAM LSM (Lännen 2. kierroksen F-lohkosta)
SR IV (Lännen 2. kierroksen D-lohkosta) - Satabandy (Lännen 2. kierroksen F-lohkosta)
SCU (Lännen 2. kierroksen G-lohkosta) - LaJy (Lännen 2. kierroksen D-lohkosta)

Pohjoinen:
SBT Suola (Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta) - Merikoski SBT (Pohjoisen 2. kierroksen E-lohkosta)
Papas (Pohjoisen 2. kierroksen E-lohkosta) - OFBC (Pohjoisen 2. kierroksen F-lohkosta)
KoskRi (Pohjoisen 2. kierroksen F-lohkosta) - SSRA (Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta)
SB Paapat (Pohjoisen 2. kierroksen G-lohkosta) - SB Vaasa (Pohjoisen 2. kierroksen H-lohkosta)
ISB/Team Atria (Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta) - MLT (Pohjoisen 2. kierroksen I-lohkosta)
Blue Fox (Pohjoisen 2. kierroksen I-lohkosta) - AV (Pohjoisen 2. kierroksen G-lohkosta)

Lihavoidulla tässä vaiheessa mukaan tulevat joukkueet. Joukkueen perässä merkittynä "lähtöpaikka Cup-puussa".

Korjatkaa toki jos joku pari meni väärin. Päivitän nuo ottelupäivät kun huomaan niiden ilmestyneen tulospalveluun.
 
Viestejä
2,308
Eli tämmöisellä ohjelmalla eteenpäin, nämä siis 3. kierrosta:
Perjantai 27.9.
19:00 Kirkkonummen väestönsuoja (Etelä): Rangers II (Etelän 2. kierroksen B-lohkosta) - Blackbirds

Lauantai 28.9.
12:00 Pomarkun urheiluhalli (Länsi): Satabandy (Lännen 2. kierroksen F-lohkosta) - SR IV (Lännen 2. kierroksen D-lohkosta)
12:00 Tahto Areena, Huittinen (Länsi): SBS Rupu (Lännen 2. kierroksen E-lohkosta) - KyPo
16:30 Leaf-Areena, Turku (Länsi): TPS 3 (Lännen 2. kierroksen F-lohkosta) - KaKo
17:00 Kaavin koulukeskus (Itä): Kaiku (Idän 2. kierroksen H-lohkosta) - FBI (Idän 2. kierroksen I-lohkosta)
17:00 Riihenmäen koulu, Mäntsälä (Etelä): MäNMKY (Etelän 1. kierroksen lohkosta 1) - GrIFK
18:30 Palokan koulukeskus, Jyväskylä (Länsi): MSM (Lännen 2. kierroksen D-lohkosta) - KU-68

Sunnuntai 29.9.
11:30 Kastellin monitoimitalo, Oulu (Pohjoinen): SBT Suola (Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta) - Merikoski SBT (Pohjoisen 2. kierroksen E-lohkosta)
16:00 Koskihalli, Hämeenkoski (Itä): Kosken Dynamo (Idän 2. kierroksen E-lohkosta) - StU (Idän 1. kierroksen Lohko A:sta)
17:00 Vihdin Campus (Etelä): VSS (Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - LoSB
19:30 Siuntion palloiluhalli (Etelä): S.S. Storm (Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - AC HaKi

Torstai 3.10.
18:30 Momentum-halli, Pori (Länsi): TEAM LSM (Lännen 2. kierroksen F-lohkosta) - SC Wolves

Perjantai 4.10.
18:45 Zemppi Areena, Kempele (Pohjoinen): KoskRi (Pohjoisen 2. kierroksen F-lohkosta) - SSRA (Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta)

Lauantai 5.10.
15:00 Pieksämäen urheilutalo (Itä): Pisaba (Idän 2. kierroksen G-lohkosta) - Rökäletappio (Idän 2. kierroksen I-lohkosta)
17:00 Tähtihalli, Uusikaarlepyy (Pohjoinen): Blue Fox (Pohjoisen 2. kierroksen I-lohkosta) - AV (Pohjoisen 2. kierroksen G-lohkosta)

Sunnuntai 6.10.
15:00 Kontiolahden liikuntahalli (Itä): Lehmo Balls -96 - BBU (Idän 1. kierroksen B-lohkosta)
15:00 Janakkalan liikuntahalli (Länsi): SCU (Lännen 2. kierroksen G-lohkosta) - LaJy (Lännen 2. kierroksen D-lohkosta)
15:00 Imatran urheilutalo (Itä): Troopers - VarTa (Idän 2. kierroksen G-lohkosta)
16:00 Sport Forum, Mikkeli (Itä): Löysätempo (Idän 2. kierroksen E-lohkosta) - SBS Hamina (Idän 2. kierroksen E-lohkosta)
17:30 OP-Arena, Mustasaari (Pohjoinen): SB Paapat (Pohjoisen 2. kierroksen G-lohkosta) - SB Vaasa (Pohjoisen 2. kierroksen H-lohkosta)
18:00 Kajaanihalli (Pohjoinen): Papas (Pohjoisen 2. kierroksen E-lohkosta) - OFBC (Pohjoisen 2. kierroksen F-lohkosta)
18:30 Ilmajoki-halli (Pohjoinen): ISB/Team Atria (Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta) - MLT (Pohjoisen 2. kierroksen I-lohkosta)
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
2,308
Mielenkiintoista. Kierros alkaa alle viiden päivän päästä ja osa joukkueista ei ole vieläkään saanut sovittua ottelupaikkoja/aikoja (olettaen, että tulospalvelu on ajantasalla).
 
Viestejä
2,308
Melkein kaikki loputkin ottelut julkaistu, mutta edelleen, 78 tuntia ennen kierroksen alkua SC Wolves, TEAM LSM, SB Paapat ja SB Vaasa eivät ole saaneet hommaa sumplittua.
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
2,308
Nyt on loputkin laitettu kalenteriin, nämä siis 3. kierrosta. Lisäsin samalla nuo joukkueiden kotipaikkakunnat ja sarjatasot (alla nuo lyhenteet), niin kertovat meille vähemmän aladivareita seuranneillekin enemmän ja löydätte sitten helpommin sarjataulukoistakin tarvittaessa. Noista lyhenteistä/kokonimistä koitin ottaa sen muodon mitä yleensä näyttää esiintyvän vaikkapa seuran logossa, vaikka se "oikeasti aukeaisikin" pitempään muotoon.

Saa ja pitää korjata virheitä!

Perjantai 27.9.
19:00 Kirkkonummen väestönsuoja (Etelä): Rangers II, Kirkkonummi (2DES2B, Etelän 2. kierroksen B-lohkosta) - Blackbirds, Kerava (2DES1A)

Lauantai 28.9.
12:00 Pomarkun urheiluhalli (Länsi): Satabandy, Pori (3DLR6, Lännen 2. kierroksen F-lohkosta) - Soittorasia IV, Tampere (2DSS4, Lännen 2. kierroksen D-lohkosta)
12:00 Tahto Areena, Huittinen (Länsi): SBS Rupusakki, Huittinen (3DLR6, Lännen 2. kierroksen E-lohkosta) - Kyröskosken Ponsi (2DSS4)
16:30 Leaf-Areena, Turku (Länsi): TPS 3, Turku (4DLR10, Lännen 2. kierroksen F-lohkosta) - Säkylän Karhukopla (2DLR3)
17:00 Kaavin koulukeskus (Itä): Kaavin Kaiku (2DSK6, Idän 2. kierroksen H-lohkosta) - Floorball Iisalmi (2DSK6, Idän 2. kierroksen I-lohkosta)
17:00 Riihenmäen koulu, Mäntsälä (Etelä): Mäntsälän NMKY (3DES3, Etelän 1. kierroksen lohkosta 1) - Grankulla IFK, Kauniainen (2DES1A)
18:30 Palokan koulukeskus, Jyväskylä (Länsi): MSM, Jyväskylä (3DSS8, Lännen 2. kierroksen D-lohkosta) - Kangasalan Urheilijat KU-68 (2DSS4)

Sunnuntai 29.9.
11:30 Kastellin monitoimitalo, Oulu (Pohjoinen): SBT Suola, Oulunsalo (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta) - Merikoski SBT, Oulu (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen E-lohkosta)
16:00 Koskihalli, Hämeenkoski (Itä): Kosken Dynamo, Hämeenkoski (2DKS5, Idän 2. kierroksen E-lohkosta) - Savitaipaleen Urheilijat (4DKS18, Idän 1. kierroksen Lohko A:sta)
17:00 Vihdin Campus (Etelä): Vihdin Salisudet (2DES2B, Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - LoSB (2DES1A)
19:30 Siuntion palloiluhalli (Etelä): S.S. Storm, Siuntio (2DES1A, Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - AC HaKi, Vantaa (2DES1A)

Torstai 3.10.
18:30 Momentum-halli, Pori (Länsi): TEAM LSM, Pori (3DLR6, Lännen 2. kierroksen F-lohkosta) - SC Wolves, Parainen (2DLR)

Perjantai 4.10.
18:45 Zemppi Areena, Kempele (Pohjoinen): KoskRi, Oulu (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen F-lohkosta) - SS Rankat Ankat, Oulu (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta)

Lauantai 5.10.
15:00 Pieksämäen urheilutalo (Itä): Pisaba, Pieksämäki (2DSK6, Idän 2. kierroksen G-lohkosta) - Rökäletappio, Siilinjärvi (3DSK10, Idän 2. kierroksen I-lohkosta)
17:00 Tähtihalli, Uusikaarlepyy (Pohjoinen): Blue Fox, Uusikaarlepyy (2DPM7, Pohjoisen 2. kierroksen I-lohkosta) - AV, Alavieska (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen G-lohkosta)

Sunnuntai 6.10.
15:00 Kontiolahden liikuntahalli (Itä): Lehmo Balls -96, Kontiolahti (2DSK6) - Bär Bär United, Kuopio (4DSK20, Idän 1. kierroksen B-lohkosta)
15:00 Janakkalan liikuntahalli (Länsi): SC Urbans, Janakkala (3DSS7, Lännen 2. kierroksen G-lohkosta) - Laitilan Jyske (3DLR6, Lännen 2. kierroksen D-lohkosta)
15:00 Imatran urheilutalo (Itä): Troopers, Imatra (2DKS5) - Varkauden Tarmo (3DSK10, Idän 2. kierroksen G-lohkosta)
16:00 Sport Forum, Mikkeli (Itä): Löysätempo, Mikkeli (3DKS9, Idän 2. kierroksen E-lohkosta) - SBS Hamina (3DKS9, Idän 2. kierroksen E-lohkosta)
17:30 OP-Arena, Mustasaari (Pohjoinen): SB Paapat (2DPM7, Pohjoisen 2. kierroksen G-lohkosta) - SB Vaasa (2DPM7, Pohjoisen 2. kierroksen H-lohkosta)
18:00 Kajaanihalli (Pohjoinen): Papas, Kajaani (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen E-lohkosta) - Oulu Floorball Club (3DPS12, Pohjoisen 2. kierroksen F-lohkosta)
18:30 Ilmajoki-halli (Pohjoinen): ISB/Team Atria, Seinäjoki (2DPM7, Pohjoisen 2. kierroksen H-lohkosta) - Mailattomat, Seinäjoki (2DPM7, Pohjoisen 2. kierroksen I-lohkosta)

2DES1A = 2-divisioona Etelä-Suomi, lohko 1 A-taso
2DES2B = 2-divisioona Etelä-Suomi, lohko 2 B-taso
2DLR3 = 2-divisioona Länsirannikko, lohko 3
2DSS4 = 2-divisioona Sisä-Suomi, lohko 4
2DKS5 = 2-divisioona Kaakkois-Suomi, lohko 5
2DSK6 = 2-divisioona Savo-Karjala, lohko 6
2DPM7 = 2-divisioona Pohjanmaa, lohko 7
2DPS8 = 2-divisioona Pohjois-Suomi, lohko 8

3DES3 = 3-divisioona Etelä-Suomi, lohko 3
3DLR6 = 3-divisioona Länsirannikko, lohko 6
3DSS7 = 3-divisioona Sisä-Suomi, lohko 7
3DSS8 = 3-divisioona Sisä-Suomi, lohko 8
3DKS9 = 3-divisioona Kaakkois-Suomi, lohko 9
3DSK10 = 3-divisioona Savo-Karjala, lohko 10
3DPS12 = 3-divisioona Pohjois-Suomi, lohko 12

4DLR10 = 4-divisioona Länsirannikko, lohko 10
4DKS18 = 4-divisioona Kaakkois-Suomi, lohko 18
4DSK20 = 4-divisioona Savo-Karjala, lohko 20
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
2,308
4. kierroksella (noin 19.10.) pelataan sitten näillä pareilla:

Etelä:
Ottelun S.S. Storm, Siuntio (2DES1A, Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - AC HaKi, Vantaa (2DES1A) voittaja
vastaan
ottelun Mäntsälän NMKY (3DES3, Etelän 1. kierroksen lohkosta 1) - Grankulla IFK, Kauniainen (2DES1A) voittaja.

Ottelun Rangers II, Kirkkonummi (2DES2B, Etelän 2. kierroksen B-lohkosta) - Blackbirds, Kerava (2DES1A) voittaja
vastaan
ottelun Vihdin Salisudet (2DES2B, Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - LoSB (2DES1A) voittaja.

tai lyhyemmin:
SS Storm/HaKi vs. MäNMKY/GrIFK
Rangers2/BB vs. VSS/LoSB

Tulokset:
Rangers2 - BB 3 - 7
MäNMKY - GrIFK 1 - 6
VSS - LoSB 7 - 6ja
SS Storm - HaKi 7 - 5

---------
Itä:
Ottelun Pisaba, Pieksämäki (2DSK6, Idän 2. kierroksen G-lohkosta) - Rökäletappio, Siilinjärvi (3DSK10, Idän 2. kierroksen I-lohkosta) voittaja vastaan
ottelun Troopers, Imatra (2DKS5) - Varkauden Tarmo (3DSK10, Idän 2. kierroksen G-lohkosta) voittaja

Ottelun Kosken Dynamo, Hämeenkoski (2DKS5, Idän 2. kierroksen E-lohkosta) - Savitaipaleen Urheilijat (4DKS18, Idän 1. kierroksen Lohko A:sta) voittaja vastaan
ottelun
Kaavin Kaiku (2DSK6, Idän 2. kierroksen H-lohkosta) - Floorball Iisalmi (2DSK6, Idän 2. kierroksen I-lohkosta) voittaja

Ottelun Löysätempo, Mikkeli (3DKS9, Idän 2. kierroksen E-lohkosta) - SBS Hamina (3DKS9, Idän 2. kierroksen E-lohkosta) voittaja
vastaan
ottelun Lehmo Balls -96, Kontiolahti (2DSK6) - Bär Bär United, Kuopio (4DSK20, Idän 1. kierroksen B-lohkosta) voittaja

tai lyhyemmin:
Pisaba/Rökäletappio vs Troopers/VarTa
KoDy/StU vs Kaiku/FBI
Löysätempo/Hamina vs LeBa/BBU

Tulokset:
Kaiku - FBI 8 - 9ja
KoDy - StU 11 - 0
Pisaba - Rökäletappio 7 - 6ja
Löysätempo - Hamina 8 - 3
LeBa - BBU 9 - 2
Troopers - VarTa 7 - 3

---------
Länsi:
Ottelun MSM, Jyväskylä (3DSS8, Lännen 2. kierroksen D-lohkosta) - Kangasalan Urheilijat KU-68 (2DSS4) voittaja
vastaan
ottelun TEAM LSM, Pori (3DLR6, Lännen 2. kierroksen F-lohkosta) - SC Wolves, Parainen (2DLR) voittaja

Ottelun SBS Rupusakki, Huittinen (3DLR6, Lännen 2. kierroksen E-lohkosta) - Kyröskosken Ponsi (2DSS4) voittaja
vastaan
ottelun SC Urbans, Janakkala (3DSS7, Lännen 2. kierroksen G-lohkosta) - Laitilan Jyske (3DLR6, Lännen 2. kierroksen D-lohkosta) voittaja

Ottelun TPS 3, Turku (4DLR10, Lännen 2. kierroksen F-lohkosta) - Säkylän Karhukopla (2DLR3) voittaja
vastaan
ottelun Satabandy, Pori (3DLR6, Lännen 2. kierroksen F-lohkosta) - Soittorasia IV, Tampere (2DSS4, Lännen 2. kierroksen D-lohkosta) voittaja

tai lyhyemmin:
MSM/KU-68 vs LSM/Wolves
Rupusakki/
KyPo vs SCU/LaJy
TPS3/KaKo vs Satabandy/SR IV

Tulokset:
SBS RuPu - KyPo 4 - 6
Satabandy - SR IV 4 - 3
MSM - KU-68 7 - 4
TPS3 - KaKo 6 - 8
LSM - Wolves 4 - 3
SCU - LaJy 3 - 4

-------
Pohjoinen:
Ottelun SBT Suola, Oulunsalo (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta) - Merikoski SBT, Oulu (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen E-lohkosta) voittaja
vastaan
ottelun SB Paapat (2DPM7, Pohjoisen 2. kierroksen G-lohkosta) - SB Vaasa (2DPM7, Pohjoisen 2. kierroksen H-lohkosta) voittaja

Ottelun Papas, Kajaani (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen E-lohkosta) - Oulu Floorball Club (3DPS12, Pohjoisen 2. kierroksen F-lohkosta) voittaja
vastaan
ottelun ISB/Team Atria, Seinäjoki (2DPM7, Pohjoisen 2. kierroksen H-lohkosta) - Mailattomat, Seinäjoki (2DPM7, Pohjoisen 2. kierroksen I-lohkosta) voittaja

Ottelun KoskRi, Oulu (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen F-lohkosta) - SS Rankat Ankat, Oulu (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta) voittaja
vastaan
ottelun Blue Fox, Uusikaarlepyy (2DPM7, Pohjoisen 2. kierroksen I-lohkosta) - AV, Alavieska (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen G-lohkosta) voittaja

tai lyhyemmin:
Suola/Merikoski vs Paapat/Vaasa
Papas/OFBC vs ISBTA/MLT
KoskRi/SSRA vs BlueFox/AV

Tulokset:
Suola - Merikoski 3 - 4ja
KoskRi - SSRA 6 - 13
Blue Fox - AV 6 - 2
Paapat - Vaasa 3 - 5
ISBTA - MLT 6 - 4
Papas - OFBC 10 - 7

Yliviivattu pudonneet.
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
2,308
Eilen saatiin 3. kierros käyntiin, kun Etelän puolella Keravan Blackbirds (aloitti 3. kierrokselta, pelaa sarjaa kakkosdivarin Etelän 1A-lohkossa) pudotti Kirkkonummen Rangers II:n (aloitti Etelän 2. kierroksen B-lohkosta, pelaa sarjaa kakkosdivarin Etelän 2B-lohkossa) maalein 3 - 7 ja jatkaa 4. kierrokselle VSS/LoSB pelin voittajaa vastaan.

Tänään jatketaan kuudella pelillä, ensimmäiset alkaa jo vajaan tunnin päästä:
12:00 Pomarkun urheiluhalli (Länsi): Satabandy, Pori (3DLR6, Lännen 2. kierroksen F-lohkosta) - Soittorasia IV, Tampere (2DSS4, Lännen 2. kierroksen D-lohkosta), lopputulos 4 - 3.
12:00 Tahto Areena, Huittinen (Länsi): SBS Rupusakki, Huittinen (3DLR6, Lännen 2. kierroksen E-lohkosta) - Kyröskosken Ponsi (2DSS4), lopputulos 4 - 6.
16:30 Leaf-Areena, Turku (Länsi): TPS 3, Turku (4DLR10, Lännen 2. kierroksen F-lohkosta) - Säkylän Karhukopla (2DLR3) lopputulos 6 - 8.
17:00 Kaavin koulukeskus (Itä): Kaavin Kaiku (2DSK6, Idän 2. kierroksen H-lohkosta) - Floorball Iisalmi (2DSK6, Idän 2. kierroksen I-lohkosta) lopputulos 8 - 9.
17:00 Riihenmäen koulu, Mäntsälä (Etelä): Mäntsälän NMKY (3DES3, Etelän 1. kierroksen lohkosta 1) - Grankulla IFK, Kauniainen (2DES1A) lopputulos 1 - 6.
18:30 Palokan koulukeskus, Jyväskylä (Länsi): MSM, Jyväskylä (3DSS8, Lännen 2. kierroksen D-lohkosta) - Kangasalan Urheilijat KU-68 (2DSS4) lopputulos 7 - 4.
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
2,308
Tänään mennään taas neljän ottelun voimin, joista pohjoinenkin saatiin käyntiin Merikosken mennessä jatkoon jatkoajan kautta.

Nelosdivarista on vielä kaksi joukkuetta mukana, joista ensimmäisenä tulessa Savitaipaleen Urheilijat puolen tunnin päästä Hämeenkoskella, tuon ottelun voittaja pelaa sitten FBI:tä vastaan. Sitä en tosin ihan ymmärtänyt, että miksi Kosken Dynamo on päivän pelissä kotijoukkue, kun StU pelaa paria sarjatasoa alempana. Taitaa olla ihan arvottu.

Etelä saadaankin kierroksen osalta jo tänään valmiiksi, kun GrIFK saa vastustajansa Siuntion pelistä ja Blackbirds odottaa Vihdin pelin tulosta.

Eli tämmöisellä setillä mennään
11:30 Kastellin monitoimitalo, Oulu (Pohjoinen): SBT Suola, Oulunsalo (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen D-lohkosta) - Merikoski SBT, Oulu (2DPS8, Pohjoisen 2. kierroksen E-lohkosta) 3 - 4ja
16:00 Koskihalli, Hämeenkoski (Itä): Kosken Dynamo, Hämeenkoski (2DKS5, Idän 2. kierroksen E-lohkosta) - Savitaipaleen Urheilijat (4DKS18, Idän 1. kierroksen Lohko A:sta) 11 - 0
17:00 Vihdin Campus (Etelä): Vihdin Salisudet (2DES2B, Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - LoSB (2DES1A) 7 - 6ja
19:30 Siuntion palloiluhalli (Etelä): S.S. Storm, Siuntio (2DES1A, Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - AC HaKi, Vantaa (2DES1A) 7 - 5
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
2,308
Tänään siis selvisi Etelän 4. kierroksen parit, jotka ovat
S.S. Storm, Siuntio (2DES1A, Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - Grankulla IFK, Kauniainen (2DES1A, Etelän 3. kierrokselta)
ja
Vihdin Salisudet (2DES2B, Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - Blackbirds, Kerava (2DES1A, Etelän 3. kierrokselta)

Muilla alueilla parit selviävät alkavalla viikolla, torstai-sunnuntai -akselilla.

Nelosdivarista viimeisenä mukana on Bär Bär United Kuopiosta.
 
Viestejä
2,308
Ja taas mennään, loppuviikon aikana pelataan kolmoskierros loppuun.

Tänään MSM:lle selviää 4. kierroksen vastus Porin Momentum-hallilla 18:30 alkaen, kun TEAM LSM ja SC Wolves ratkovat kolmoskierrokselta jatkoon menijän.

Lisäksi neloskierroksen ohjelma alkaa muodostumaan, nämä selvillä:
13.10. 16:00 Koskihalli, Hämeenkoski (Itä): Kosken Dynamo, Hämeenkoski (2DKS5, Idän 2. kierroksen E-lohkosta) - Floorball Iisalmi (2DSK6, Idän 2. kierroksen I-lohkosta)
19.10. 14:00 Siuntion palloiluhalli (Etelä): S.S. Storm, Siuntio (2DES1A, Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - Grankulla IFK, Kauniainen (2DES1A, Etelän 3. kierrokselta)
22.10. 19:00 Nummelaharjun liikuntahalli (Etelä): Vihdin Salisudet (2DES2B, Etelän 2. kierroksen A-lohkosta) - Blackbirds, Kerava (2DES1A, Etelän 3. kierrokselta)

sekä tietysti Divarin Cup-kierros, joka on käytännössä neloskierrosta (tavallaan "viides alueellinen lohko"):
19.10. 15:00 Pirkkalan vapaa-aikakeskus (Divarin Cup-kierros): Pirkkalan Pirkat (Divari) - EräViikingit Akatemia (Divari)
19.10. 16:00 Nurmon liikuntahalli, Seinäjoki (Divarin Cup-kierros): Nurmon Jymy (Divari) - O2-Jyväskylä (Divari)
19.10. 17:00 Kirkkonummen väestönsuoja (Divarin Cup-kierros): Rangers, Kirkkonummi (Divari) - NST, Lappeenranta (Divari)
19.10. 18:00 Kempelehalli (Divarin Cup-kierros): Limingan Niittomiehet (Divari) - Karhut, Pori (Divari)
19.10. 18:00 Joensuun Liikuntakeskus (Divarin Cup-kierros): Josba, Joensuu (Divari) - M-Team, Helsinki (Divari)
20.10. 17:00 Loviisan liikuntahalli (Divarin Cup-kierros): Loviisan Tor (Divari) - SB Vantaa (Divari)
21.10. 18:30 Kupittaan palloiluhalli (Divarin Cup-kierros): FBC Turku (Divari) - Koovee, Tampere (Divari)
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
2,308
TEAM LSM voitti 4 - 3, joten Lännen 3. kierros on Urbans-LaJy -peliä vaille valmis.

Lännessä 4. kierroksella siis
MSM - LSM (kotietu arvotaan, kun molemmat ovat kolmosdivarista)
SCU/LaJy - KyPo (KyPo kakkosdivarista, SCU ja LaJy kolmosdivarista, niin KyPo on vierasjoukkue)
Satabandy - KaKo (Satabandy kolmosdivarista, KaKo kakkosdivarista, niin Satabandy on kotijoukkue)


Huomenna jatkuu 18:45, kun Zemppi Areenalla Kempeleellä KoskRi ja SS Rankat Ankat kohtaavat.
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
53
Lännessä 4. kierroksella siis
MSM - LSM (kotietu arvotaan, kun molemmat ovat kakkosdivarista)
Korkataan sen verran, että molemmat ovat 3 divarin joukkueita. Tämä ei toki muuta kotiedun arpaa, mutta kuitenkin. Taitaa mennä niin, että MSM on kotijoukkue, jos nuo otteluiden voittajat on noin päin tuohon kaavioon arvottu.
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös