9,95€ / kk!! Nyt on isoista asioista kysymys, lajista kiinnostunut voisi maksaakinItselläni Ruutu+-tilaus loppuu maanantaina. Hintahan tilauksesta ois ihan ok, mutta silti huomaan miettiväni, että otanko vielä finaaleiksi kuukauden sitä lisää. On nimittäin sellainen kyrsitys aina kun kattoo Clasun pelejä, ja täysin kuvakulma-asian takia. Ekan erän jälkeen huomaan jo aattelevani, että rahan pitäis siirtyä Ruudulta mulle, eikä multa Ruudulle.
LINKKI Pääkallon syksyn 2020 juttuun. Menikö tämä Passo nyt brändin mukaan?– Meillä ei riitä tällä hetkellä laadukas tuotanto-osaaminen. Emme halua lähettää huonoa ja äänetöntä kuvaa ihan brändin takia. Kaikkia juttuja sitä liikkuu, mutta ehkä tämä on hyvä tuoda julkisuuteen. Tässä on meille tulevaisuuteen oppimisen paikka, me emme halua lähettää lajista ja seurastamme huonolaatuista kuvaa ja tuotantoa. Tämä on lajia ja seuraa palveleva syy, avaa Peltola.
tai jotain ymmärtävä9,95€ / kk!! Nyt on isoista asioista kysymys, lajista kiinnostunut voisi maksaakin![]()
Lipunmyynnin finaaleissa hoitaa F-liigaPasso on oikeassa. Miksi panostaa kuvauksiin ja lähetyksiin, kun seuralle on taloudellisesti yhdentekevää onko ruudun takana 5 katselijaa tai 5 miljoonaa katselijaa.
Pääsylipputulot tulee kuitenkin seuralle.
No eipä taida mennä ihan näin. Jos lähetyksellä on 5 miljoonaa katselijaa, niin fanituotemyynti on hippasen suurempi kuin sille viidelle. Saattaisi tuollaisilla luvuilla mediakin kiinnostua lajista.Passo on oikeassa. Miksi panostaa kuvauksiin ja lähetyksiin, kun seuralle on taloudellisesti yhdentekevää onko ruudun takana 5 katselijaa tai 5 miljoonaa katselijaa.
Pääsylipputulot tulee kuitenkin seuralle.
Mutta onko IFU Areenalla värivaloja? Niinpä.”Tämän paremmaksi ei salibandyareena voi maailmassa mennä.” Vähän keulii Passolla. Minimivaatimus on se, että areena on sääntöjenmukainen. Ja jos nyt verrataan vaikka Storvretan IFU Areenaan niin ovathan nuo kaksi aivan eri tasoilla. Pelkkä musta maali ja värivalot eivät tee kesää vaan vain peittävät totuutta - sitä missä ollaan - vähän liian pienessä tilassa kauppakeskuksen länsisiivessä.
Classicin kannalta Bläk Boksissa pelaaminen on hyvin todennäköisesti kannattavampaa kuin Hakametsässä finaalien pelaaminen.Täytyy olla aika sokea Bläk Boksille jos haluaa pelata ratkaisupelit mieluummin siellä kuin Hakametsässä.
Aluks riittäis ihan se et osais edes lukea toisten jättämät viestit, se kun on ainoa keino ymmärtää niitä...tai jotain ymmärtävä![]()
Eiköhän lajiniilot katso vaikka kuvattais vaihtopenkiltä. Toivoisi kuitenkin, että asioita tehtäis vähän laajemmalle yleisölle.Olen katsellut useita tuotantoja sekä BB:sta että Raholasta. Eihän kumpikaan täydellisiä ole, mutta ilman päänsärkyä olen selvinnyt ja pelin kulunkin olen nähnyt. Tarkoitus on mennä ainakin pari peliä katsomaan paikan päälle ja toivon, että hallit ovat täynnä ja tunnelma sen mukainen! Jos Ruudun kuvakulmien takia jää kotona 5-10% tilanteista näkemättä tai näkyy huonosti, jää vielä yli 90% huippupeleistä nähtäväksi. Itse pystyn hyvin sen kanssa elämään, ja suosittelen muillekin!
Jos mietin itseäni, niin ruudusta näkee vaikka mitä urheilua mitä en seuraa, jos niissä vähänkin huono kuva niin lopetan saman tien.Eiköhän lajiniilot katso vaikka kuvattais vaihtopenkiltä. Toivoisi kuitenkin, että asioita tehtäis vähän laajemmalle yleisölle.
Tämä. Finaaleja saattaa päätyä katsomaan sellaisetkin jotka eivät muuten salibandya seuraa mutta saattavat vaihtaa lajia aika nopeasti jos lähetys on tasoa "kyllä tästä nyt jotain näkee".Eiköhän lajiniilot katso vaikka kuvattais vaihtopenkiltä. Toivoisi kuitenkin, että asioita tehtäis vähän laajemmalle yleisölle.
Tämä. Itse katson kyllä vaikka tabletilla kuvattuna 240p-lähetyksenä puhelimesta, mutta suuri yleisö ei sitä tee. Katsojia pitäisi saada muualtakin, kuin lajiniiloista.Eiköhän lajiniilot katso vaikka kuvattais vaihtopenkiltä. Toivoisi kuitenkin, että asioita tehtäis vähän laajemmalle yleisölle.