Pääkallo

Pääkallon uudistus

Minäkin ihan testimielessä kokeillut ja toimiva systeemi. Minulla vain 38 viestin kokeilu tarkoitus eli kohta valmis olen tässä. Profiilin poistokin olisi hyvä eli voisi itse sen poistaa halutessa.
 
Isoimmat uudistukset pitäisivät olla nyt maalissa etusivun osalta. Jos näkymä on edelleen sama vanha, niin kannattaa tyhjentää välimuisti saittimme osalta.

Otamme mielellämme kommentteja vastaan koskien uudistuksia.
 
Tämä keskustelupalsta tulee loppumaan keskustelun puutteeseen. Nyt on selviö että uudistus kauden alussa oli todella huono.
 
Kyllä oma fiilis nyt olla maltillinen jopa kokonaan lopettaa. Viime vkloppu oli paha, kun heräsi vaikka aamulla tai oli menossa nukkumaan aikamoisia viestejä minullekin tuli täältä. Eli ainakin mukavampi mennä nukkumaan ja herätä, jos täällä ei aktiivinen viime vklopun perusteella. En ehkä ollut tietoinen nettikeskustelun vaaroista.
 
Oma asenne ei viedä tilaa muilta täällä osa voi kirjoittaa tosi paljon ja siinä tuo vaara mitä huomannut uudistuksen myötä keskusteluissa.
 
Uutuusosio sivustolle:
Viikkolehti Viikkolehti 38, 1/2019

Löytyy deskiversiosta oikealta laidalta ja mobiilissa ensimmäisenä valikosta. Kerää siis viikon kaikki uutiset nippuun viikkolehdeksi. Toivoisin, että helpottaa uutisvirran seurannassa, ja isompien kokonaisuuksien kontekstoimisessa. Antakaahan palautetta, jos sellaista tulee mieleen. Varsinkin kategorisoinnin osalta. Sivua kehitellään siis edelleen.
 
Palauttaisitteko etusivun navigaatioon linkin foorumille, kiitos! Varsinkin mobiililaitteella on nyt nihkeä navigoida etusivulta keskusteluun.
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Takaisin
Ylös