Pääkallo.fi

Suomen Cup 2021-22

Viestejä
5,116
Toki tuskin kukaan muutenkaan olisi kuvitellut, että TPS3 olisi divarijoukkueen pudottanut. :)
Joka tapauksessa kiitos perusteellisen koosteen laatimisesta. Säästit minut monelta klikkaukselta. :)
Tämä tässä osaltaan on ollut tarkoituskin, että saisi koottua mahdollisimman hyvin ydintiedot tähän ketjuun, niin ei tarvitse erikseen lukea ohjelmia sieltä, tuloksia tuolta ja sarjasysteemeitä täältä.
 
Viestejä
5,116
Otteluohjelma julkaistu:

Etelä (4. kori)
23.10. 17:00 SCH – Hawks Martinhalli (Martintorinkuja 2, 05800 Hyvinkää)
26.10. 18:30 Tiikerit ll – ÅIF Tiger Sport Areena (Tammiston kauppatie 24, 01510 Vantaa)

Länsi (1. kori)
23.10. 14:00 KU-68 – TPS 3 Pitkäjärven koulu (Vatialantie 4, 36240 Kangasala)
24.10. 18:30 Soittorasia – Koovee Tamppi Areena (Korkeakoulunkatu 12, 33720 Tampere)
30.10. 12:30 Ilves – MLT Spiral-halli (Juvankatu 16, 33710 Tampere)

Itä (3. kori)
24.10. 15:00 Troopers – Josba Imatran Urheilutalo (Kotipolku 2, 55120 Imatra)
24.10. 17:00 KSS – SaiPa Lippumäki (Petosentie 8, 70820 Kuopio)

Pohjoinen (2. kori)
24.10. 12:00 SC Luppo – O2-Jyväskylä Palokan koulukeskus (Koivutie 5, 40270 Palokka)
24.10. 15:00 Santa’s United – SSRA Ounasrinteen liikuntahalli (Matkajängäntie 5, 96440 Rovaniemi)
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
5,116
Vitosdivarin KSS säilyi pitempään mukana kuin viime kevään liigan playoff-joukkue LASB.
 
Viestejä
5,116
Kutoskierroksen joukkueista lähes kaikki on selvillä, kolmea vielä haetaan.
Fliigasta jatkoon EräViikingit, Nokian KrP, Classic, Indians, SPV, TPS ja Happee
Etelästä jatkoon SCH (Tiikerit II - ÅIF pelataan tiistaina)
Lännestä jatkoon TPS 3, Koovee (Ilves - MLT pelataan sunnuntaina)
Idästä jatkoon Josba ja SaiPa
Pohjoisesta jatkoon O2-Jyväskylä ja SSRA

Äkkiseltään katsottuna näistä tulee sellaisia koreja kuin
Etelä/Lounas: TPS, TPS3, EräViikingit, Indians, SCH, Tiikerit II / ÅIF
Itä: Josba, SaiPa, Happee, O2-Jyväskylä
Sisä-Suomi/Pohjoinen: KrP, Classic, Koovee, SPV, Ilves / MLT, SSRA
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
5,116
Äkkiseltään katsottuna näistä tulee sellaisia koreja kuin
Etelä/Lounas: TPS, TPS3, EräViikingit, Indians, SCH, Tiikerit II / ÅIF
Itä: Josba, SaiPa, Happee, O2-Jyväskylä
Sisä-Suomi/Pohjoinen: KrP, Classic, Koovee, SPV, Ilves / MLT, SSRA
Ja nämähän meni sitten näin:

1. kori
Happee, F-liiga, SS
Josba, Divari, SK
O2-Jyväskylä, Divari, SS
SSRA, M2D, PS

2. kori
Ilves/MLT, Suomisarja, SS/PM (5. kierroksen ottelu 30.10)
Koovee, Divari, SS
Nokian KrP, F-liiga, SS
SPV, F-liiga, PM
TPS, F-liiga, LR
TPS III, M2D, LR

3. kori

SCH, M2D, ES
Tiikerit II/ÅIF, M2D/Divari, ES (5. kierroksen ottelu 26.10.)
SaiPa, Divari, KS
Classic, F-liiga, SS
EräViikingit, F-liiga, ES
Indians, F-liiga, ES
 
Viestejä
5,116
Kutoskierroksen parit:
1. korista arvotut otteluparit
SSRA (M2D) – O2-Jyväskylä (Divari)
Josba (Divari) – Happee (F-liiga)

2. kori
Koovee (Divari) – SPV (F-liiga)
Ilves/MLT (Suomisarja) – Nokian KrP (F-liiga)
TPS III (M2D) – TPS (F-liiga)

3. kori
SaiPa (Divari) – Tiikerit II/ÅIF (M2D/Divari)
Classic (F-liiga) – Indians (F-liiga)
SCH (M2D) – EräViikingit (F-liiga)
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös