- Viestejä
- 1,523
Ilmiselvästi, jos näin on, kaverit pelaa about oikealla sarjatasolla👍🏻Viesti poistettu. t. Ylläpito
Viimeksi muokannut ylläpidon jäsen:
Ilmiselvästi, jos näin on, kaverit pelaa about oikealla sarjatasolla👍🏻Viesti poistettu. t. Ylläpito
Tarkistin kyllä faktat. Ja edelleen ihmettelen mitä haet tällä että keksit asioita.Viesti poistettu. t. Ylläpito
Tais Vantaa viedä yv maalit 4-2 ja yks tyhjiin… Vantaa tänään parempi ja vei 3 pistettä.Myrtsissä näytti ajoittain siltä, että käynnissä on junnujengin pikkujoulujen hassuttelupeli isät vs pojat, eikä suomisarjan Sb Vantaa-Sch. Vieraat pitivät lukemat edes kohtuullista muistuttavina yv- ja lopun im-maaleillaan.
Kyllähän se niin on että tältä se Vantaan pelin pitäisikin näyttää tuolla kokoonpanolla, edellisen viikonlopun 5-10 voitto Welhoista ja nyt selkeä kotivoitto sarjan tämän hetken Top4 joukkueista kertoo siitä että Vantaalla alkaa peli olla kohdillaan alkukauden muutaman lipsahduksen jälkeen.Myrtsissä näytti ajoittain siltä, että käynnissä on junnujengin pikkujoulujen hassuttelupeli isät vs pojat, eikä suomisarjan Sb Vantaa-Sch. Vieraat pitivät lukemat edes kohtuullista muistuttavina yv- ja lopun im-maaleillaan.
Eipä tainnut, mutta se siitä. Pointtihan oli se, että vierailla ei ollut mitään palaa tasakentällisin, oli kyllä jatkumot aika vähissä.Tais Vantaa viedä yv maalit 4-2 ja yks tyhjiin… Vantaa tänään parempi ja vei 3 pistettä.
Tämä on ehdottomasti yksi parhaista sanonnoista mitä olen pitkään aikaan kuullut, pitääpä ottaa käyttöön!Pettyjä ei pety..
Pettyjä ei pety….olipa uskomaton ottelu Seinäjoella!Äärimmäisen jännittävää miten MLT saa apuja SPV:ta apuja viikonlopun tuplaan farmiyhteistyön merkeissä.
Pettyjä ei pety..
oli kyllä 😁, pelasiko Mlt 9 pelaajalla🤔. Ja tekikö Jaskari maalin, siis se sama jätkä joka viime viikonloppuna oli maalissa Pirkkoja vastaan😁😁Pettyjä ei pety….olipa uskomaton ottelu Seinäjoella!
Peliveljillä oli sekä edustuksella, että P22-joukkueella omat pelit. P22 myös vajaalla rosterilla Espoossa. Sieltä pitäis Luukko ja kumppanit huudella takaisin Jymystä….Joo, tänään tapahtui Seinäjoen Urheilutalolla ihme. Kaikki kunnia sotureille, koutsi pelillä joka heitti jatko-ajalla kukkupallon maalille ja sen jälkeen roskat sisälle. Maalivahti kenttäpelaajana ja naftaliinista kaivettu takavuosien seuraikoni tuli auttamaan ja näilläkin "börsdei"
Kritiikkiä saa Peliveljet huonosti operoidusta farmisopparista.
Huikea suoritus kyllä😁, toivottavasti julkaistaan kooste myös 💪Joo, tänään tapahtui Seinäjoen Urheilutalolla ihme. Kaikki kunnia sotureille, koutsi pelillä joka heitti jatko-ajalla kukkupallon maalille ja sen jälkeen roskat sisälle. Maalivahti kenttäpelaajana ja naftaliinista kaivettu takavuosien seuraikoni tuli auttamaan ja näilläkin "börsdei"
Kritiikkiä saa Peliveljet huonosti operoidusta farmisopparista.
Varmaan juu lappeenrantalainen liigatuomari ja ex-liigatuomari jostain syystä vetäisivätkin nimenomaan naapurikaupungin kolmostason seuralle… tuskinpa sentään. 🤭Ei ihme että Voima voittaa kotona pelejään. Sen verta saavat etua tuomarilinjasta. Kotijoukkue saa vihellysten jälkeen töniä vapaasti ja mussuttaa. Vastustajan veskaria saa useamman kerran käydä lyömässä näpeille ilman jäähyä. Kun pelataan ratkaisu hetkiä otetaan roolia ja keksitään jäähyt. 2+2 vaikka kaveri työnnettiin veskaria kohti eikä edes osunut veskariin kun yritti loppuun asti välttää kontaktia. Siitä tänään yksi piste.
Kenttälä ilmeisemmin oli lyönyt mailalla surutta ja tarkoituksella vastustajaa PTU-pelissä tänään.Mitä tuo Kenttälä on sekoillut taas? Pr näyttäs olevan tulospalvelussa… onko kellää tarkempaa tietoa?
Väliäkö sillä missä asuu ja mitä ikinä on viheltänyt jos tänään on näytöt olleet jotain ihan muuta.Varmaan juu lappeenrantalainen liigatuomari ja ex-liigatuomari jostain syystä vetäisivätkin nimenomaan naapurikaupungin kolmostason seuralle… tuskinpa sentään. 🤭
Miten te aina jaksatte tota samaa, vuodesta toiseen. Imatralla sitä ja Martinhallissa tota...Ei ihme että Voima voittaa kotona pelejään. Sen verta saavat etua tuomarilinjasta. Kotijoukkue saa vihellysten jälkeen töniä vapaasti ja mussuttaa. Vastustajan veskaria saa useamman kerran käydä lyömässä näpeille ilman jäähyä. Kun pelataan ratkaisu hetkiä otetaan roolia ja keksitään jäähyt. 2+2 vaikka kaveri työnnettiin veskaria kohti eikä edes osunut veskariin kun yritti loppuun asti välttää kontaktia. Siitä tänään yksi piste.