- Viestejä
- 1,136
näistäkään kumpikaan ei taida päävalmentaja olla. (ainakin toivon niin)P22 valmentaja Anttila siirtyy edustuksen valmentajaksi yhdessä Jaakko Inhan kanssa.
näistäkään kumpikaan ei taida päävalmentaja olla. (ainakin toivon niin)P22 valmentaja Anttila siirtyy edustuksen valmentajaksi yhdessä Jaakko Inhan kanssa.
Simo Paulaharjun lähtö KrP:stä julkaistu tänään. Voi olla aika lähellä, että on ainoa kenttäpelaaja joka ei jatka tämän kauden ryhmästä.
Tuskinpa. Kainu kun ei siirry mihinkään liigajengiin valmentajaksi, vaan m-divari ja n-liigaseuran urheilutoimenjohtajaksi.Siitä tulikin mieleen, että nyt kun päävalmentaja vaihtuu KrP:ssä, lähteekö muuten kukaan hänen matkaansa (esim. peliajan perässä)?
Tuomala tai Tuononen vois lähteä 🤔Tuskinpa. Kainu kun ei siirry mihinkään liigajengiin valmentajaksi, vaan m-divari ja n-liigaseuran urheilutoimenjohtajaksi.
Tuskinpa. Kainu kun ei siirry mihinkään liigajengiin valmentajaksi, vaan m-divari ja n-liigaseuran urheilutoimenjohtajaksi.
Onko KrP julkaissut jotain? 🤔 Ja ihanan yksinkertainen ajattelutapa näin muutenkin, että pelaajasopparithan tehdään aina niin että seura sanoo Kyllä/ei ja mistään muusta ei tarvitse sopia tai keskustella 😉Ihan maalaisjärjellä ajateltuna toi Krpeen veskaruletti täysin järjetön🤔. Tai sen julkaisu tuossa ajankohdassa varsinkin
On asioita, varsinkin siirtoihin liittyen, jotka ovat hyvinkin yleisesti tiedossa vaikka mikään seura ei julkaisisi mitään. Esimerkiksi Krp:n ensi kauden maalivahtitilanne on täysin selvä juttu jo nyt, ilman sen suurempia julkaisuja.Onko KrP julkaissut jotain? 🤔 Ja ihanan yksinkertainen ajattelutapa näin muutenkin, että pelaajasopparithan tehdään aina niin että seura sanoo Kyllä/ei ja mistään muusta ei tarvitse sopia tai keskustella 😉
No aivan selvästi vaikutti tähän kevääseen maalivahtitilanteen epävarmuus ja vielä kun vaihdetaan huonompaan 🤣. Rantalakin myönsi Sentterit show’ssa, että kunnon sekoilua oli kevään toiminta Nokialla, vaikka @Vole V et varmaan oo samaa mieltä😁Onko KrP julkaissut jotain? 🤔 Ja ihanan yksinkertainen ajattelutapa näin muutenkin, että pelaajasopparithan tehdään aina niin että seura sanoo Kyllä/ei ja mistään muusta ei tarvitse sopia tai keskustella 😉
Enhän mä niin väittänytkään että huhuja ei olisi, ja onhan Tuomala itse sanonut jo että ei KrP:ssä jatka.On asioita, varsinkin siirtoihin liittyen, jotka ovat hyvinkin yleisesti tiedossa vaikka mikään seura ei julkaisisi mitään. Esimerkiksi Krp:n ensi kauden maalivahtitilanne on täysin selvä juttu jo nyt, ilman sen suurempia julkaisuja.
Ja Rantala ei puhunut kunnon sekoilusta kuitenkaan, vaan siitä että oli sekavuutta joka jonkin verran on vaikuttanut keskittymiseen. Ja sitähän en missään vaiheessa ole kiistänyt, vaan kuten jo aiemmin sanonut, pyrkinyt tuomaan eri kulmia mahdollisille syille esiin, kun niitä on jokseenkin yksipuolisesti täällä kärjistetty.No aivan selvästi vaikutti tähän kevääseen maalivahtitilanteen epävarmuus ja vielä kun vaihdetaan huonompaan 🤣. Rantalakin myönsi Sentterit show’ssa, että kunnon sekoilua oli kevään toiminta Nokialla, vaikka @Vole V et varmaan oo samaa mieltä😁
Seesteisyyden puute, minkä Rantala sanoi tarkoittaa kunnon sekoilua. Ei Rantala kuitenkaan voi lähteä omaa työnantajaa mollaamaan😁Enhän mä niin väittänytkään että huhuja ei olisi, ja onhan Tuomala itse sanonut jo että ei KrP:ssä jatka.
Oma pointti oli vain se, että viitattiin "Järjettömään maalivahtirulettiin, tai sen julkaisuun tuossa ajankohdassa". Ei ole julkaistu mitään "tuossa ajankohdassa", ja asiat eivät ole niin yksinkertaisia kuin esim. Tietäjä ainakin kommenttien perusteella ajattelee.
Ja Rantala ei puhunut kunnon sekoilusta kuitenkaan, vaan siitä että oli sekavuutta joka jonkin verran on vaikuttanut keskittymiseen. Ja sitähän en missään vaiheessa ole kiistänyt, vaan kuten jo aiemmin sanonut, pyrkinyt tuomaan eri kulmia mahdollisille syille esiin, kun niitä on jokseenkin yksipuolisesti täällä kärjistetty.
Ihan sivuhuomio: tuossa on aikamoista Seiskalehtityyppiistä suurentelua, kun Rantala sanoi varovaisesti, että ”sellainen tietynlainen seesteisyys puuttui” niin @Tietäjä muutti sen ”kunnon sekoilua oli”. 🤣😂🤣No aivan selvästi vaikutti tähän kevääseen maalivahtitilanteen epävarmuus ja vielä kun vaihdetaan huonompaan 🤣. Rantalakin myönsi Sentterit show’ssa, että kunnon sekoilua oli kevään toiminta Nokialla, vaikka @Vole V et varmaan oo samaa mieltä😁
Salmelan suuntaanhan tuo kommentti menee aika suoraan. Joukkue ei saanut työrauhaa.Seesteisyyden puute, minkä Rantala sanoi tarkoittaa kunnon sekoilua. Ei Rantala kuitenkaan voi lähteä omaa työnantajaa mollaamaan😁
Näköjään myös Vili Liponen lähtee Krp:stä. Lähde: Krp IGSimo Paulaharjun lähtö KrP:stä julkaistu tänään. Voi olla aika lähellä, että on ainoa kenttäpelaaja joka ei jatka tämän kauden ryhmästä.
Siinä onkin jo vähän isompi palanen, ei profiililtaan kärkiukkoja, mutta kokemuksellaan varmasti tärkeä ja monikäyttöinen ukko ollut. Sitä paitsi runkosarjassa KrP:n +- tilaston kolmonen. Pudotuspeleissä on Liposellakin vähän hankalampaa.Näköjään myös Vili Liponen lähtee Krp:stä. Lähde: Krp IG