Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Huomioita livenä:
- Peke Riekin ruuti on kuivaa (tasoittaa 2-2)
Tämä kaveri on harvinaisuus, sillä muista salibandypelaajista poiketen hän suorittaa laukaisuharjoitukset jääkiekolla. Ei siis ihme, että poweria kudin takana on.Kesä on ollut kyllä onnistunut tällä miehellä. En uskalla edes arvioida kuinka monta tuntia kys. peluri käytti pelkästään vanerilta laukomiseen kun me muut olimme rannalla nauttimassa seksihelteistä. Syksyn tullen mies niittää ansaitusti kovan työn tulosta, tämän illan puolen kentän rannari ns. ylävittuun on edelleenkin vain esimakua. Vaarana onkin nyt ehkä se, että vitosen joukkueet heräävät ja asettavat joka vaihtoon muutaman kaverin pitämään tätä snaipperia. Toki se avaa puolestaan sitten reippaasti tilaa muualle kentälle, joten ilman loukkaantumisia Riekki tulee olemaan erittäin tärkeä osa VULPNin miehistöä.
Ilmainen vinkki muille joukkueille Riekin saadessa pallon; v-a-r-o-k-a-a.
Mäkään en pidä yhdys sa noista. Tämä topic on kokoajan ylhäällä,mutta käsittämätöntä "hauskaa" paskaa. Sanoisin samat etelän jengin yhtä naurettavasta "hassuttelusta"Antakaa huomiota asun pää kaupunki seudulla !!
Mäkään en pidä yhdys sa noista. Tämä topic on kokoajan ylhäällä,mutta käsittämätöntä "hauskaa" paskaa. Sanoisin samat etelän jengin yhtä naurettavasta "hassuttelusta"
Mäkään en pidä yhdys sa noista. Tämä topic on kokoajan ylhäällä,mutta käsittämätöntä "hauskaa" paskaa. Sanoisin samat etelän jengin yhtä naurettavasta "hassuttelusta"
Jätetään sen päättäminen ylläpidolle. Tänne kyllä mahtuu myös alasarjaseurojen sisäpiiri-keskusteluja. Sen sijaan ihan mietinnän arvoinen seikka, että pitäisikö tämän alafoorumin ketjujen näkyä uusimpien viestien oletuslistassa.Kyllä tämä topic on täyttä paskaa
Itehän tän foorumin halusitteJätetään sen päättäminen ylläpidolle. Tänne kyllä mahtuu myös alasarjaseurojen sisäpiiri-keskusteluja. Sen sijaan ihan mietinnän arvoinen seikka, että pitäisikö tämän alafoorumin ketjujen näkyä uusimpien viestien oletuslistassa.
Sen sijaan ihan mietinnän arvoinen seikka, että pitäisikö tämän alafoorumin ketjujen näkyä uusimpien viestien oletuslistassa.
Itehän tän foorumin halusitte
Kuten edellisessä viestissämme totesimme, niin kaikki keskustelu on tervetullutta. Ei sillä ole väliä onko se suunnattu 20 vai 20 000 ihmiselle. Sen sijaan on ihan luontevaa miettiä, miten asioita näytetään, jos jokin aihe kiinnostaa 20 vs. 20 000 ihmistä.Eikös tuo mene aika puuhasteluksi jos aletaan miettimään miten eri ketjut saa näkymään eriarvoisina?
Hyvää ja tärkeää mietintää YllikseltäJätetään sen päättäminen ylläpidolle. Tänne kyllä mahtuu myös alasarjaseurojen sisäpiiri-keskusteluja. Sen sijaan ihan mietinnän arvoinen seikka, että pitäisikö tämän alafoorumin ketjujen näkyä uusimpien viestien oletuslistassa.
Kuulemma iso mutta fyysinen. Sen enempää ei itsellänikään illan vastustajasta ole tietoa. VULPNilla kuulemma ketjukoostumuksia on muunneltu hieman ja hyökkäjiä "vain" kaksi kenttää. Hyökkäyksestä poissa Lukka, Pulkkinen ja Käkelä. Puolustuksesta sivussa Nevalainen ja kapteeni Henrik "henrik" Taskila. Myöskään varapelaajat Myllylä ja Kuivala eivät pelaa tänään.Noniin ja asiaan, joukkueella tänään peli Total II:ta vastaan Värtössä 21:30.
Analysoisin sekä ennakoisin mutta en tiedä mitään vastustajasta. Kukaan muu?
Tyyntä myrskyn edelläHiljaista on.