Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Aika hyvin on SaiPalla kaks ekaa peliä ainakin mennyt. Erviltä kyllä samaa alisuorittamista mitä koko kausikin..
Aika hyvin on SaiPalla kaks ekaa peliä ainakin mennyt. Erviltä kyllä samaa alisuorittamista mitä koko kausikin..
Siinä ensimmäisen pelin tilanteessa, avauserän lopussa, jossa ErVin ykkösmaalivahti Milla Jaatinen loukkaantui, oli kyllä kosolti huonoa tuuria, kun Saipan pelaaja juoksi maalin takaa päin Ervin maalia ja maali kaatui veskarin päälle. ErVi voi nousta vielä sillasta, mutta se vaatii Jaatisen kuntoutumista ja paluuta tolppien väliin. Eilen ErVi vei laukaisutilaston 57–29.Maalivahtipelaaminen eikä erikoistilannepelaaminen ei vakuuta
Siinä ensimmäisen pelin tilanteessa, avauserän lopussa, jossa ErVin ykkösmaalivahti Milla Jaatinen loukkaantui, oli kyllä kosolti huonoa tuuria, kun Saipan pelaaja juoksi maalin takaa päin Ervin maalia ja maali kaatui veskarin päälle. ErVi voi nousta vielä sillasta, mutta se vaatii Jaatisen kuntoutumista ja paluuta tolppien väliin. Eilen ErVi vei laukaisutilaston 57–29.
Hyvä kysymys. Ankoilta puuttui viikonlopun otteluista vielä mm. kaksi tehokkainta puolustajaa Liimatta ja Baer.Millä tavalla SSRA kaadetaan? Viikonlopun vastustajilta Ankat nappasi voitot loppukireistä huolimatta![]()
Sielläpä se Jaatinen maalilla seisoo. ErVille tarjottiin jopa 2,60 kertomia, joihin oli pakko tarttua.Kun kyse on päähän kohdistuneesta vammasta, niin olisi edesvastuutonta Erviltä laittaa hänet maaliin keskiviikkona.
Olipahan tiukka ja jännittävä sarja Ervin ja Saipan välillä. Tiedossa oli, että ketkä ovat ne joukkueiden suurimmat tähdet, mutta luojan tähden mikä maalivahti Saipalla onkaan! Harmillista, jos tuon tason veskaria ei nähdä A-liigassa. Aivan huikean hyvä ja rohkea pelaaja, piti Saipaa kyllä koko sarjan pystyssä.
Anni Räisäseltä tuplakeskarit yleisöön pelin päätteeksi. Hienoa käytöstä maajoukkuepelaajalta![]()
Saitko Lappeenrannassa olla katsojia?Naurettavan lapsellista käytöstä. Epäkunnioittavaa vastustajaa kohtaan. Ei ole helppo ura tiedossa, jos näin aikaisessa vaiheessa ja rajoitetussa katsomotilanteessa menee katsojat noin ihon alle.
Saitko Lappeenrannassa olla katsojia?
Missä tilanteessa tapahtui näin? Näkyykö Ruudussa?