Liigat

Miesten F-liigan runkosarjan ohjelma on julkaistu – EräViikingit-TPS avaa kauden

23.06.
2022
Liigat

TPS pelaa heti runkosarjan avauspelissä. Kuva: Riku Laukkanen

F-liigan miesten sarjan otteluohjelma kaudelle 2022-2023 on julkaistu.

Kausi alkaa torstaina 15.9. kun EräViikingit kohtaavat TPS:n. Runkosarja päättyy 11.3.2023.

Runkosarjassa joukkueet kohtaavat kolmesti, eli jokainen joukkue pelaa runkosarjassa 33 ottelua. Yhteensä otteluita pelataan runkosarjassa 198. Runkosarjan jälkeen joukkueet sijoilta 1.-8. jatkavat playoffseihin.

Runkosarjan kaksi viimeistä joukkuetta (11. ja 12.) pelaavat F-liigakarsinnassa Divarin kuuden parhaan joukkueen kanssa. F-liigakarsinnassa pelataan kaksivaiheiset pudotuspelit paras viidestä järjestelmällä ja karsinnan 2. vaiheen voittajat (kaksi joukkuetta) pelaavat F-liigassa kaudella 2023-24.

Teksti: F-liigan tiedote

Pvm Kello Kotijoukkue Vierasjoukkue Pelipaikka Paikkakunta
15.09.2022 18:30 EräViikingit TPS Energia Areena Vantaa
16.09.2022 18:30 FBC Turku EräViikingit Kupittaan ph Turku
16.09.2022 18:30 Jymy OLS Nurmohalli Seinäjoki
16.09.2022 18:30 LASB Happee Lahti Energia Areena Vantaa
16.09.2022 18:30 Nokian KrP Indians Raholan lk Hämeenlinna
17.09.2022 17:00 Classic OLS Ideapark Bläk Boks Lempäälä
17.09.2022 18:30 TPS Oilers Kupittaan ph Turku
18.09.2022 17:00 Happee Indians Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
18.09.2022 17:00 Jymy Classic Nurmohalli Seinäjoki
18.09.2022 17:00 Oilers FBC Turku Tapiolan UH Espoo
21.09.2022 18:30 Nokian KrP LASB Raholan lk Lahti
23.09.2022 18:30 FBC Turku TPS Kupittaan ph Turku
24.09.2022 15:00 OLS Oilers Kastelli Oulu
24.09.2022 17:00 SPV Jymy Seinäjoki Areena Seinäjoki
24.09.2022 18:30 EräViikingit Indians Urhea-halli Helsinki Helsinki
24.09.2022 18:30 Happee Nokian KrP Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
25.09.2022 15:00 OLS FBC Turku Kastelli Oulu
25.09.2022 15:00 SPV LASB Seinäjoki Areena Seinäjoki
27.09.2022 18:30 Classic SPV Ideapark Bläk Boks Lempäälä
28.09.2022 18:30 LASB EräViikingit Lahti Energia Areena Lahti
28.09.2022 18:30 Nokian KrP Oilers Raholan lk Espoo
30.09.2022 18:30 Classic Oilers Ideapark Bläk Boks Lempäälä
30.09.2022 18:30 EräViikingit Nokian KrP Mosahalli Vantaa
30.09.2022 18:30 Indians LASB Otahalli Espoo
01.10.2022 15:00 OLS SPV Kastelli Oulu
01.10.2022 17:00 Jymy Happee Nurmohalli Seinäjoki
01.10.2022 18:00 Indians FBC Turku Otahalli Espoo
02.10.2022 16:00 LASB Jymy Lahti Energia Areena Lahti
02.10.2022 17:00 SPV Happee Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
05.10.2022 18:30 Classic Nokian KrP Ideapark Bläk Boks Lempäälä
05.10.2022 18:30 Oilers EräViikingit Tapiolan UH Espoo
07.10.2022 18:30 FBC Turku LASB Kupittaan ph Turku
07.10.2022 18:30 Indians Classic Otahalli Espoo
08.10.2022 14:30 TPS Jymy Kupittaan ph Turku
08.10.2022 17:00 Oilers SPV Tapiolan UH Espoo
08.10.2022 18:00 Indians OLS Otahalli Espoo
08.10.2022 18:30 Happee EräViikingit Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
09.10.2022 15:00 TPS SPV Kupittaan ph Turku
09.10.2022 16:00 Nokian KrP OLS Raholan lk Tampere
09.10.2022 17:00 Oilers Jymy Tapiolan UH Espoo
09.10.2022 18:30 FBC Turku Happee Kupittaan ph Turku
13.10.2022 18:30 EräViikingit Classic Energia Areena Vantaa
13.10.2022 18:30 Nokian KrP FBC Turku Raholan lk Tampere
14.10.2022 18:30 Jymy TPS Nurmohalli Seinäjoki
14.10.2022 18:30 Oilers Indians Tapiolan UH Espoo
15.10.2022 15:00 OLS TPS Kastelli Oulu
15.10.2022 17:00 Classic Happee Ideapark Bläk Boks Lempäälä
15.10.2022 17:00 EräViikingit Jymy Mosahalli Helsinki
15.10.2022 17:00 SPV Nokian KrP Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
16.10.2022 15:00 OLS LASB Kastelli Oulu
16.10.2022 17:00 SPV FBC Turku Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
19.10.2022 18:30 TPS LASB Kupittaan ph Turku
21.10.2022 18:30 Nokian KrP SPV Raholan lk Tampere
21.10.2022 18:30 Oilers Happee Tapiolan UH Espoo
22.10.2022 17:00 Jymy FBC Turku Nurmohalli Seinäjoki
22.10.2022 17:00 LASB Classic Lahti Energia Areena Lahti
22.10.2022 18:00 Indians TPS Otahalli Espoo
22.10.2022 18:30 Happee OLS Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
23.10.2022 17:00 Indians Jymy Otahalli Espoo
23.10.2022 17:00 SPV EräViikingit Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
23.10.2022 18:30 FBC Turku OLS Kupittaan ph Turku
16.11.2022 18:30 Indians Nokian KrP Otahalli Espoo
18.11.2022 18:30 Classic FBC Turku Ideapark Bläk Boks Lempäälä
18.11.2022 18:30 Happee LASB Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
18.11.2022 18:30 Indians SPV Otahalli Espoo
18.11.2022 18:30 Jymy Nokian KrP Nurmohalli Seinäjoki
18.11.2022 18:30 Oilers TPS Tapiolan UH Espoo
19.11.2022 14:30 FBC Turku SPV Kupittaan ph Turku
19.11.2022 15:00 OLS EräViikingit Kastelli Oulu
19.11.2022 17:00 LASB Oilers Lahti Energia Areena Lahti
20.11.2022 15:00 OLS Classic Kastelli Oulu
20.11.2022 17:00 Happee TPS Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
20.11.2022 17:00 Jymy EräViikingit Nurmohalli Seinäjoki
23.11.2022 18:30 Classic Jymy Ideapark Bläk Boks Lempäälä
23.11.2022 18:30 TPS EräViikingit Kupittaan ph Turku
24.11.2022 18:30 Indians Happee Otahalli Espoo
25.11.2022 18:30 EräViikingit Oilers Energia Areena Vantaa
26.11.2022 17:00 LASB Nokian KrP Lahti Energia Areena Lahti
26.11.2022 17:00 SPV OLS Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
26.11.2022 18:00 FBC Turku Oilers Kupittaan ph Turku
30.11.2022 18:30 TPS Classic Kupittaan ph Turku
02.12.2022 18:30 Classic TPS Ideapark Bläk Boks Lempäälä
02.12.2022 18:30 FBC Turku Nokian KrP Kupittaan ph Turku
02.12.2022 18:30 Indians EräViikingit Otahalli Espoo
03.12.2022 17:00 Jymy LASB Nurmohalli Seinäjoki
03.12.2022 17:00 Oilers OLS Tapiolan UH Espoo
03.12.2022 18:30 Happee SPV Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
04.12.2022 15:00 TPS OLS Kupittaan ph Turku
04.12.2022 16:00 LASB Indians Lahti Energia Areena Lahti
04.12.2022 16:00 Nokian KrP Happee Raholan lk Tampere
07.12.2022 18:30 SPV Classic Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
09.12.2022 18:30 EräViikingit FBC Turku Energia Areena Vantaa
09.12.2022 18:30 Oilers Classic Tapiolan UH Espoo
10.12.2022 15:00 OLS Jymy Kastelli Oulu
10.12.2022 17:00 LASB SPV Lahti Energia Areena Lahti
10.12.2022 17:00 Nokian KrP EräViikingit Raholan lk Tampere
11.12.2022 15:00 FBC Turku Indians Kupittaan ph Turku
13.12.2022 18:30 Nokian KrP Classic Raholan lk Tampere
15.12.2022 18:30 Happee Jymy Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
16.12.2022 18:30 Classic LASB Ideapark Bläk Boks Lempäälä
16.12.2022 19:00 Indians Oilers Otahalli Espoo
17.12.2022 15:00 OLS Nokian KrP Kastelli Oulu
17.12.2022 17:00 SPV Oilers Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
17.12.2022 18:30 Happee FBC Turku Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
18.12.2022 15:00 OLS Indians Kastelli Oulu
18.12.2022 17:00 EräViikingit LASB Energia Areena Vantaa
18.12.2022 17:00 SPV TPS Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
21.12.2022 18:30 Oilers Nokian KrP Tapiolan UH Espoo
21.12.2022 18:30 TPS Indians Kupittaan ph Turku
28.12.2022 18:30 EräViikingit Happee Mosahalli Helsinki
28.12.2022 18:30 LASB FBC Turku Lahti Energia Areena Lahti
30.12.2022 18:30 Happee Classic Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
30.12.2022 18:30 Jymy SPV Nurmohalli Seinäjoki
04.01.2023 18:30 Indians TPS Otahalli Espoo
05.01.2023 18:30 EräViikingit Oilers Energia Areena Vantaa
06.01.2023 17:00 EräViikingit SPV Energia Areena Vantaa
06.01.2023 17:00 Nokian KrP TPS Raholan lk Tampere
06.01.2023 18:30 FBC Turku Jymy Kupittaan ph Turku
06.01.2023 18:30 OLS Happee Kastelli Oulu
11.01.2023 18:30 Nokian KrP Jymy Raholan lk Tampere
13.01.2023 18:30 Classic EräViikingit Ideapark Bläk Boks Lempäälä
13.01.2023 18:30 Oilers LASB Tapiolan UH Espoo
13.01.2023 18:30 TPS FBC Turku Kupittaan ph Turku
14.01.2023 17:00 Jymy Indians Nurmohalli Seinäjoki
14.01.2023 17:00 LASB OLS Lahti Energia Areena Lahti
14.01.2023 18:30 TPS Happee Kupittaan ph Turku
15.01.2023 14:30 FBC Turku Classic Kupittaan ph Turku
15.01.2023 17:00 EräViikingit OLS Energia Areena Vantaa
15.01.2023 17:00 SPV Indians Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
15.01.2023 18:30 Happee Oilers Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
25.01.2023 18:30 Classic FBC Turku Ideapark Bläk Boks Lempäälä
26.01.2023 18:30 EräViikingit TPS Energia Areena Vantaa
27.01.2023 18:30 FBC Turku Nokian KrP Kupittaan ph Turku
27.01.2023 18:30 Indians EräViikingit Otahalli Espoo
28.01.2023 15:00 TPS SPV Kupittaan ph Turku
28.01.2023 17:00 Jymy Classic Nurmohalli Seinäjoki
28.01.2023 18:30 Happee LASB Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
28.01.2023 18:30 Oilers OLS Tapiolan UH Espoo
29.01.2023 15:00 TPS OLS Kupittaan ph Turku
29.01.2023 16:00 LASB Indians Lahti Energia Areena Lahti
29.01.2023 17:00 Oilers SPV Tapiolan UH Espoo
30.01.2023 18:30 Nokian KrP Jymy Raholan lk Tampere
02.02.2023 18:30 Classic Indians Ideapark Bläk Boks Lempäälä
02.02.2023 18:30 LASB Oilers Lahti Energia Areena Lahti
03.02.2023 18:30 TPS Nokian KrP Kupittaan ph Turku
04.02.2023 15:00 OLS FBC Turku Kastelli Oulu
04.02.2023 17:00 SPV Classic Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
04.02.2023 18:00 Indians Jymy Otahalli Espoo
05.02.2023 16:00 LASB TPS Lahti Energia Areena Lahti
05.02.2023 17:00 Happee FBC Turku Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
05.02.2023 17:00 Oilers Jymy Tapiolan UH Espoo
07.02.2023 18:30 EräViikingit Happee Energia Areena Vantaa
10.02.2023 18:30 Classic OLS Ideapark Bläk Boks Lempäälä
10.02.2023 18:30 Happee Jymy Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
10.02.2023 18:30 Indians FBC Turku Otahalli Espoo
10.02.2023 18:30 Nokian KrP SPV Raholan lk Tampere
10.02.2023 18:30 TPS LASB Kupittaan ph Turku
11.02.2023 15:00 FBC Turku SPV Kupittaan ph Turku
12.02.2023 15:00 OLS Nokian KrP Kastelli Oulu
12.02.2023 16:00 LASB Classic Lahti Energia Areena Lahti
12.02.2023 17:00 Happee Oilers Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
15.02.2023 18:30 Classic EräViikingit Ideapark Bläk Boks Lempäälä
17.02.2023 18:30 Nokian KrP EräViikingit Raholan lk Tampere
17.02.2023 18:30 Oilers Indians Tapiolan UH Espoo
17.02.2023 18:30 TPS Happee Kupittaan ph Turku
18.02.2023 14:30 FBC Turku Oilers Kupittaan ph Turku
18.02.2023 17:00 Jymy OLS Nurmohalli Seinäjoki
18.02.2023 17:00 SPV LASB Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
18.02.2023 18:00 Indians Nokian KrP Otahalli Espoo
19.02.2023 16:00 LASB OLS Lahti Energia Areena Lahti
19.02.2023 17:00 EräViikingit SPV Energia Areena Vantaa
19.02.2023 17:00 Happee Classic Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
19.02.2023 17:00 Jymy TPS Nurmohalli Seinäjoki
22.02.2023 18:30 Nokian KrP LASB Raholan lk Tampere
25.02.2023 15:00 OLS EräViikingit Kastelli Oulu
25.02.2023 17:00 Classic Indians Ideapark Bläk Boks Lempäälä
25.02.2023 17:00 Jymy Oilers Nurmohalli Seinäjoki
25.02.2023 18:30 TPS FBC Turku Kupittaan ph Turku
26.02.2023 15:00 OLS Happee Kastelli Oulu
26.02.2023 17:00 SPV Indians Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
28.02.2023 18:30 Nokian KrP Happee Raholan lk Tampere
01.03.2023 18:30 Classic TPS Ideapark Bläk Boks Lempäälä
03.03.2023 18:30 FBC Turku LASB Kupittaan ph Turku
03.03.2023 18:30 Oilers Classic Tapiolan UH Espoo
04.03.2023 17:00 Jymy EräViikingit Nurmohalli Seinäjoki
04.03.2023 18:00 Indians OLS Otahalli Espoo
05.03.2023 15:00 TPS Nokian KrP Kupittaan ph Turku
05.03.2023 16:00 LASB Jymy Lahti Energia Areena Lahti
05.03.2023 17:00 SPV Happee Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
05.03.2023 18:30 FBC Turku EräViikingit Kupittaan ph Turku
07.03.2023 18:30 Nokian KrP Oilers Raholan lk Tampere
08.03.2023 18:30 SPV Jymy Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki
11.03.2023 17:00 Classic Nokian KrP Ideapark Bläk Boks Lempäälä
11.03.2023 17:00 EräViikingit LASB Mosahalli Helsinki
11.03.2023 17:00 Happee Indians Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
11.03.2023 17:00 Jymy FBC Turku Nurmohalli Seinäjoki
11.03.2023 17:00 Oilers TPS Tapiolan UH Espoo
11.03.2023 17:00 OLS SPV Kastelli Oulu

Pääkallo.fi