Liigat

Miesten F-liigan otteluohjelma julki – kausi starttaa täydellä kierroksella sunnuntaina 19.9.

01.07.
2021
Liigat

Kuvituskuva: Ville Vuorinen

F-liigan miesten sarjan otteluohjelma kaudelle 2021-22 on julkaistu.

Kausi alkaa sunnuntaina 19. syyskuuta täydellä seitsemän ottelun kierroksella. Vastakkain iskevät Classic-Happee, Karhut-EräViikingit, Nokian KrP – Jymy, SPV-LASB, Steelers-OLS, Tiikerit-Indians ja TPS-Oilers.

Jokainen joukkue pelaa runkosarjassa yhteensä 26 ottelua. Runkosarja huipentuu lauantaina 5. maaliskuuta seitsemän ottelun täyteen kierrokseen.

Kaudella 2021-22 runkosarjan kahdeksan parasta joukkuetta jatkavat pudotuspeleihin. Kaksi viimeistä joukkuetta putoaa ensi kaudeksi Divariin. Sijalle 12. sijoittunut joukkue taistelee paikasta ensi kauden F-liigaan Divarin playoff-joukkueiden kanssa.

Naisten sarjan otteluohjelma julkaistaan elokuussa.

Miesten sarjan otteluohjelma kaudelle 2021-22:

su 2021-09-19 17:00 Classic Happee Ideapark Bläk Boks
su 2021-09-19 17:00 Karhut EräViikingit Porin UT
su 2021-09-19 17:00 Nokian KrP Jymy Raholan lk
su 2021-09-19 17:00 SPV LASB Urheilutalo
su 2021-09-19 17:00 Steelers OLS Loimua Areena
su 2021-09-19 17:00 Tiikerit Indians Trio Sport Center
su 2021-09-19 17:00 TPS Oilers Kupittaan ph
ke 2021-09-22 18:30 TPS Indians Kupittaan ph
pe 2021-09-24 18:30 Oilers Classic Tapiolan UH
la 2021-09-25 15:00 OLS TPS Ouluhalli
la 2021-09-25 17:00 Jymy SPV Nurmohalli
la 2021-09-25 17:00 LASB Tiikerit Suurhalli Areena
la 2021-09-25 18:30 Happee Karhut Monitoimitalo
su 2021-09-26 17:00 Jymy Oilers Nurmohallli
su 2021-09-26 17:00 Steelers LASB Loimua Areena
su 2021-09-26 18:00 OLS Classic Ouluhalli
ma 2021-09-27 18:30 Nokian KrP Happee Raholan lk
ke 2021-09-29 18:30 Classic LASB Ideapark Bläk Boks
ke 2021-09-29 18:30 Steelers EräViikingit Loimua Areena
to 2021-09-30 18:30 Happee SPV Monitoimitalo
pe 2021-10-01 18:30 Indians Classic Otahalli
pe 2021-10-01 18:30 Oilers Nokian KrP Tapiolan UH
la 2021-10-02 15:00 Karhut OLS Porin UT
la 2021-10-02 17:00 Jymy Steelers Nurmohalli
la 2021-10-02 17:00 LASB TPS Suurhalli Areena
su 2021-10-03 15:00 Nokian KrP OLS Raholan lk
su 2021-10-03 17:00 Karhut Indians Porin UT
su 2021-10-03 17:00 SPV Oilers Urheilutalo
su 2021-10-03 18:30 TPS Jymy Kupittaan ph
ke 2021-10-06 18:30 EräViikingit TPS Energia Areena
pe 2021-10-08 18:30 Happee Steelers Monitoimitalo
pe 2021-10-08 18:30 Indians Nokian KrP Otahalli
pe 2021-10-08 18:30 Oilers Tiikerit Tapiolan UH
la 2021-10-09 17:00 Jymy Classic Nurmohalli
la 2021-10-09 17:00 LASB Karhut Suurhalli Areena
la 2021-10-09 17:00 SPV EräViikingit Urheilutalo
su 2021-10-10 17:00 Indians Steelers Otahalli
su 2021-10-10 17:00 Jymy EräViikingit Nurmohalli
su 2021-10-10 17:00 Tiikerit Happee Trio Sport Center
su 2021-10-10 18:00 OLS SPV Kastelli
pe 2021-10-22 18:30 Classic TPS Ideapark Bläk Boks
pe 2021-10-22 18:30 Nokian KrP LASB Raholan lk
la 2021-10-23 15:00 Karhut Classic Pori UT
la 2021-10-23 15:00 OLS Indians Kastelli
la 2021-10-23 17:00 SPV Tiikerit Urheilutalo
la 2021-10-23 17:00 Steelers TPS Loimua Areena
la 2021-10-23 18.30 Happee Oilers Monitoimitalo
su 2021-10-24 16:00 LASB Jymy Suurhalli Areena
su 2021-10-24 17:00 EräViikingit Happee Energia Areena
su 2021-10-24 17:00 Karhut Nokian KrP Pori UT
su 2021-10-24 17:00 SPV Indians Urheilutalo
su 2021-10-24 17:00 Steelers Tiikerit Loimua Areena
su 2021-10-24 18:00 OLS Oilers Kastelli
ke 2021-10-27 18:30 Classic Steelers Ideapark Bläk Boks
ke 2021-10-27 18:30 TPS Karhut Kupittaan ph
pe 2021-10-29 18:30 Happee Jymy Monitoimitalo
pe 2021-10-29 18:30 Oilers EräViikingit Tapiolan UH
la 2021-10-30 17:00 Tiikerit OLS Trio Sport Center
la 2021-10-30 18:00 Nokian KrP SPV Raholan lk
la 2021-10-30 18:00 Steelers Oilers Iittala-halli
su 2021-10-31 16:00 LASB EräViikingit Suurhalli Areena
su 2021-10-31 17:00 Happee OLS Monitoimitalo
ti 2021-11-02 18:30 Karhut Oilers Pori UT
ke 2021-11-03 18:00 TPS Tiikerit Kupittaan ph
ke 2021-11-03 18:30 Nokian KrP Classic Raholan lk
pe 2021-11-05 18:30 EräViikingit Classic Energia Areena
pe 2021-11-05 18:30 SPV Jymy Urheilutalo
la 2021-11-06 14:00 Karhut Steelers Pori UT
la 2021-11-06 15:00 OLS LASB Kastelli
la 2021-11-06 17:00 Tiikerit Nokian KrP Trio Sport Center
la 2021-11-06 18:30 Happee Indians Monitoimitalo
to 2021-11-11 18:30 Karhut Jymy Pori UT
pe 2021-11-12 18:30 Indians LASB Otahalli
pe 2021-11-12 18:30 Oilers TPS Tapiolan UH
pe 2021-11-12 18:30 EräViikingit Nokian KrP Energia Areena
la 2021-11-13 17:00 Classic Tiikerit Ideapark Bläk Boks
la 2021-11-13 17:00 EräViikingit OLS Energia Areena
la 2021-11-13 17:00 LASB Happee Suurhalli Areena
la 2021-11-13 18:30 TPS SPV Kupittaan ph
su 2021-11-14 17:00 Jymy Indians Nurmohalli
ke 2021-11-17 18:30 EräViikingit Tiikerit Energia Areena
to 2021-11-18 18:30 Classic SPV Ideapark Bläk Boks
pe 2021-11-19 18:30 Indians EräViikingit Otahalli
pe 2021-11-19 18:30 Nokian KrP Steelers Raholan lk
pe 2021-11-19 18:30 Oilers LASB Tapiolan UH
la 2021-11-20 17:00 Tiikerit Karhut Trio Sport Center
la 2021-11-20 18:30 Happee TPS Monitoimitalo
la 2021-11-20 15.00 OLS Jymy Kastelli
ke 2021-12-15 18:30 Nokian KrP EräViikingit Raholan lk
pe 2021-12-17 18:30 Tiikerit LASB Trio Sport Center
pe 2021-12-17 19:00 Indians Oilers Otahalli
la 2021-12-18 17:00 Classic Oilers Ideapark Bläk Boks
la 2021-12-18 17:00 Jymy Nokian KrP Nurmohalli
la 2021-12-18 17:00 Steelers SPV Loimua Areena
la 2021-12-18 18:30 TPS OLS Kupittaan ph
su 2021-12-19 16:00 LASB SPV Suurhalli Areena
su 2021-12-19 17:00 Jymy Tiikerit Nurmohalli
su 2021-12-19 17:00 Karhut Happee Pori UT
su 2021-12-19 17:00 Steelers Indians Loimua Areena
su 2021-12-19 18:00 Classic OLS Ideapark Bläk Boks
ke 2021-12-22 18:30 Nokian KrP TPS Raholan lk
ke 2021-12-29 18:30 Happee Classic Monitoimitalo
ke 2021-12-29 18:30 LASB Steelers Suurhalli Areena
ke 2021-12-29 18:30 SPV Karhut Urheilutalo
su 2022-01-02 17:00 EräViikingit Karhut Energia Areena
su 2022-01-02 17:00 Indians TPS Otahalli
su 2022-01-02 17:00 SPV OLS Urheilutalo
su 2022-01-02 17:00 Steelers Jymy Loimua Areena
su 2022-01-02 17:00 Tiikerit Oilers Trio Sport Center
ti 2022-01-04 18:30 Happee Nokian KrP Monitoimitalo
ti 2022-01-11 18:30 EräViikingit Steelers Energia Areena
ke 2022-01-12 18:30 Nokian KrP Oilers Raholan lk
ke 2022-01-12 18:30 TPS LASB Kupittaan ph
pe 2022-01-14 18:30 Oilers Karhut Tapiolan UH
la 2022-01-15 15:00 OLS Steelers Kastelli
la 2022-01-15 17:00 Jymy Happee Nurmohalli
la 2022-01-15 17:00 Tiikerit EräViikingit Trio Sport Center
su 2022-01-16 16:00 LASB Indians Suurhalli Areena
su 2022-01-16 17:00 SPV Happee Urheilutalo
su 2022-01-16 18:00 OLS Karhut Kastelli
ke 2022-01-19 18:30 Nokian KrP Indians Raholan lk
to 2022-01-20 18:30 Classic Jymy Ideapark Bläk Boks
pe 2022-01-21 18:30 Indians Tiikerit Otahalli
pe 2022-01-21 18:30 Oilers Happee Tapiolan UH
pe 2022-01-21 18:30 TPS EräViikingit Kupittaan ph
la 2022-01-22 15:00 OLS Nokian KrP Kastelli
la 2022-01-22 17:00 Jymy TPS Nurmohalli
la 2022-01-22 17:00 LASB Classic Suurhalli Areena
su 2022-01-23 17:00 Happee Tiikerit Monitoimitalo
su 2022-01-23 17:00 Karhut LASB Pori UT
su 2022-01-23 17:00 SPV TPS Urheilutalo
ti 2022-01-25 18:30 Classic Indians Ideapark Bläk Boks
ke 2022-01-26 18:30 Steelers Happee Loimua Areena
pe 2022-01-28 18:30 EräViikingit SPV Energia Areena
pe 2022-01-28 18:30 Indians Karhut Otahalli
la 2022-01-29 14:00 Classic Karhut Ideapark Bläk Boks
la 2022-01-29 14:30 TPS Steelers Kupittaan ph
la 2022-01-29 17:00 EräViikingit Jymy Energia Areena
la 2022-01-29 17:00 LASB Nokian KrP Suurhalli Areena
la 2022-01-29 17:00 Oilers OLS Tapiolan UH
la 2022-01-29 18:00 Tiikerit SPV Trio Sport Center
su 2022-01-30 17:00 Indians OLS Otahalli
su 2022-01-30 17:00 TIikerit Jymy Trio Sport Center
Ke 2022-02-09 18:30 Nokian KrP Karhut Raholan lk
to 2022-02-10 18:30 EräViikingit Oilers Energia Areena
pe 2022-02-11 18:30 Indians SPV Otahalli
pe 2022-02-11 18:30 Tiikerit Steelers Trio Sport Center
pe 2022-02-11 18:30 TPS Happee Kupittaan ph
la 2022-02-12 17:00 Jymy LASB Nurmohalli
su 2022-02-13 17:00 Happee EräViikingit Monitoimitalo
su 2022-02-13 17:00 SPV Nokian KrP Urheilutalo
su 2022-02-13 18:00 OLS Tiikerit Kastelli
su 2022-02-13 18:30 Steelers Classic Loimua Areena
ke 2022-02-16 18:30 TPS Classic Kupittaan ph
pe 2022-02-18 18:30 Classic Nokian KrP Ideapark Bläk Boks
la 2022-02-19 15:00 OLS Happee Kastelli
la 2022-02-19 17:00 EräViikingit LASB Energia Areena
la 2022-02-19 17:00 Oilers SPV Tapiolan UH
la 2022-02-19 18.00 Indians Jymy Otahalli
su 2022-02-20 17:00 Karhut SPV Pori UT
su 2022-02-20 17:00 Oilers Jymy Tapiolan UH
ti 2022-02-22 18:30 Karhut TPS Pori UT
Ke 2022-02-23 18:30 Nokian KrP Tiikerit Raholan lk
to 2022-02-24 18:30 Classic EräViikingit Ideapark Bläk Boks
pe 2022-02-25 18:30 Indians Happee Otahalli
pe 2022-02-25 18:30 Tiikerit TPS Trio Sport Center
la 2022-02-26 17:00 LASB OLS Suurhalli Areena
la 2022-02-26 17:00 Steelers Karhut Loimua Areena
su 2022-02-27 16:00 LASB Oilers Suurhalli Areena
su 2022-02-27 17:00 Jymy OLS Nurmohalli
su 2022-02-27 17:00 SPV Classic Urheilutalo
su 2022-02-27 17:00 Steelers Nokian KrP Loimua Areena
ti 2022-03-01 18:30 EräViikingit Indians Energia Areena
ke 2022-03-02 18:30 Karhut Tiikerit Pori UT
ke 2022-03-02 18:30 Oilers Steelers Tapiolan UH
la 2022-03-05 17:00 Happee LASB Monitoimitalo
la 2022-03-05 17:00 Jymy Karhut Nurmohalli
la 2022-03-05 17:00 Oilers Indians Tapiolan UH
la 2022-03-05 17:00 OLS EräViikingit Kastelli
la 2022-03-05 17:00 SPV Steelers Urheilutalo
la 2022-03-05 17:00 Tiikerit Classic Trio Sport Cente
la 2022-03-05 17:00 TPS Nokian KrP Kupittaan ph

Lähde: F-liigan tiedote

Jaakko Tiira
Pääkallo.fin toimittaja

Asemapaikka: Helsinki

Twitter: @jaakkotiira