Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Nyt kun vielä virtaa riittää, niin otetaanpa vielä Lammisen caset käsittelyyn...
Sanon heti alkuun, että mikäli Classic menee tästä ottelusarjasta jatkoon, niin tulen henkilökohtaisesti viemään KRP:n valmennusportaalle rantapallot ja hamekangasta. Mikäli näihin saa vielä Classicin logon brodeerattua/painatettua, niin se tulee sitten vielä kaupan päälle.
Kyllähän jopa Classicin ykkönen nakkeli välillä pitkää päätyyn. Sehän on välillä paras ratkaisu, mutta se ei saa olla ainoa ratkaisu, jos nykyään meinaa pärjätä.Aika paljon heitteli KRP pitkää päätyyn. Laskematta ainakin kymmenkunta kertaa. Huonolla menestyksellä. Muistaakseni ko pelityylille on pääkallon kommenttipalstoilla naureskeltu vuosikaudet.
Tuota, ihan uteliaisuudesta: kun siellä Raholassa ei ollut yleisöä, niin oletko sä nyt sitten KRP:n organisaatiosta ja jatkat täällä huutelua vielä seitsemännessä pelissä hävityn todella hienon ottelusarjan jälkeen?Tää Kivilehdon avautuminen pelin jälkeen oli kyllä niin ennalta harjoiteltu. Uskoisin, että tullut jopa ylemmältä taholta ohjeita mitä sanoa pressissä. Pyrkiikö Classic tämmösillä ulostuloilla kiillottamaan kilpeään Sirkan hölmöilyjen jälkeen?
Jos Kivilehto esittää näin kovia väitteitä niin toivottavasti kertoo myös kuka on sanonut ja mitä. Ja kun tässä annetaan ymmärtää, että Classic on asian suhteen täydellinen niin koko Rahola kuuli kuinka eräs Classic-pelaaja huuteli erätauolle siirtyessä kovaan ääneen väitteitä KrP-pelaajan seksuaalisesta suuntautumisesta. Ja Classicin taustahenkilöt voi myös miettiä onko käytös ollut aina täyttä timanttia...
Tuota, ihan uteliaisuudesta: kun siellä Raholassa ei ollut yleisöä, niin oletko sä nyt sitten KRP:n organisaatiosta ja jatkat täällä huutelua vielä seitsemännessä pelissä hävityn todella hienon ottelusarjan jälkeen?
Jos näin, kannattanee hieman puhaltaa ja meditoida hetki seuran arvoja makustellen.
Ja alkaa keskittymään pronssipeliin.
Tää Kivilehdon avautuminen pelin jälkeen oli kyllä niin ennalta harjoiteltu. Uskoisin, että tullut jopa ylemmältä taholta ohjeita mitä sanoa pressissä. Pyrkiikö Classic tämmösillä ulostuloilla kiillottamaan kilpeään Sirkan hölmöilyjen jälkeen?
Trump oli presidentti, silti kannatti pohtia sen sanomisia.Huhhuh...Aika paksua tekstiä yhtä Suomen kaikkien aikojen parasta ja menestyneintä huippusalibandypelaajaa eli Juha Kivilehto kohtaan. Tuollaiset väitteet osoittavat mielestäni vain aitoa tietämättömyyttä lajista/pelistä ja kunnioituksen puutetta. Jos mm. 8 Suomen Mestaruutta (4 eri seurassa) ja 4 Maailman Mestaruutta voittanut pelaaja antaa eilisen kaltaista palautetta, niin voisikohan siihen olla aidosti jotain syytäkin?
Huhhuh...Aika paksua tekstiä yhtä Suomen kaikkien aikojen parasta ja menestyneintä huippusalibandypelaajaa eli Juha Kivilehto kohtaan. Tuollaiset väitteet osoittavat mielestäni vain aitoa tietämättömyyttä lajista/pelistä ja kunnioituksen puutetta. Jos mm. 8 Suomen Mestaruutta (4 eri seurassa) ja 4 Maailman Mestaruutta voittanut pelaaja antaa eilisen kaltaista palautetta, niin voisikohan siihen olla aidosti jotain syytäkin?